Photos: Γκολ και θέαμα στην ματσάρα της Κ17 του ΑΟΞ με Ελπίς Γενησέας!

Ένα τρομερό παιχνίδι με 9 γκολ και αρκετές καλές στιγμές εκατέρωθεν είχαν την ευκαιρία να δουν όσοι βρέθηκαν στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Ξάνθης στα Πηγάδια με την Κ17 του ΑΟΞ να επικρατεί με 5-4 της Ελπίδας Γενησέας.

Στα του αγώνα η Εφηβική ομάδα της Ξάνθης παρότι το πρώτο της φιλικό παιχνίδι μπήκε εξαιρετικά στο ματς και με τέρματα των Βαρσάμη, Τουλουμενίδη, Τηλαβερίδη και Νικολαίδη απο το πρώτο κιόλας ημίωρο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Η αντίδραση όμως της ποιοτικής Ελπίδας ήταν εντυπωσιακή και πριν την λήξη του ημιχρόνου κατάφερε με τον Τσέκο και δύο τέρματα του Ξαντινίδη να μειώσει σε 4-3 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Ξαντινίδης έκανε χατ-τρικ ισοφαρίζοντας σε 4-4 με το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του ΑΟΞ σημείωσε ο Γιαρμαντζίδης