«Λύγισε» στο τάι μπρέικ και έμεινε εκτός συνέχειας Πανελληνίου η ΑΕ Κομοτηνής

Την ήττα με 3-2 σετ από τον Αριστοτέλη Σκύδρας στην Πέλλα γνώρισε η εφηβική ομάδα της ΑΕ Κομοτηνής, αποτέλεσμα που την αφήνει εκτός Πανελληνίου πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Ροδόπης, παρ’ όλο που έχασε το πρώτο σετ με 25-23, έβγαλε αντίδραση και πήρε τα επόμενα δύο με 25-20 και 29-27. Στο τρίτο μάλιστα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 17-12 & 19-14, έφτασε σε μεγάλη ανατροπή και με τον Αλέξανδρο Πετρίδη να πετυχαίνει τον τελευταίο πόντο έκανε το 2-1.

Ο Αριστοτέλης όμως έκανε την δική του ανατροπή και το 1-2 έγινε 3-2. Αν και η Α.Ε.Κ. πήρε προβάδισμα 11-5 στο 4ο σετ, η ομάδα της Σκύδρας γύρισε το παιχνίδι και το πήρε με 25-23. Στο 5ο και τελευταίο σετ η κούραση στα παιδιά της Κομοτηνής ήταν εμφανής και οι γηπεδούχοι επικράτησαν 15-9, περνώντας εκείνοι στην επόμενη φάση.

Παρά το αρνητικό αποτέλεσμα, η ομάδα του Κώστα Δεληγιαννίδη μπορεί να κρατήσει πολλά θετικά από την εμφάνιση αυτή και από την σεζόν γενικότερα μετά και την κατάκτηση του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΘΡ.