Οι αντίπαλοι ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Άρη στον 3ο προκριματικό του ECL! Τα ζευγάρια της κλήρωσης

Τους αντιπάλους τους στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League έμαθαν ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Άρης.

Ο ΠΑΟΚ στα πρώτα του ματς στη διοργάνωση θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού της Ντούντελανζ από το Λουξεμβούργο και της Μποέμιανς από την Ιρλανδία.

Η ΑΕΚ εφόσον ξεπεράσει το εμπόδιο της Βέλεζ στον 2ο γύρο θα βρει απέναντί της είτε την Έλφσμποργκ από τη Σουηδία ή τη Μιλσάμι Ορχέι από τη Μολδαβία.

Τέλος ο Άρης αν αποκλείσει την Αστάνα θα τεθεί αντιμέτωπος ή με την Κουόπιο από τη Φινλδανδία ή με την Βόρσκλα από την Ουκρανία.

Αναλυτικά:

2ος προκριματικός γύρος

Μονοπάτι Πρωταθλητών (Ηττημένοι από τον 1ο προκριματικό του Champions League) (Θυμηθείτε ΕΔΩ)

  1. Τεούτα (Αλβανία)-Ίντερ Ντεσκάλδες (Ανδόρα)
  2. Ρίγα (Λετονία)-Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)
  3. Ντιναμό Τυφλίδας (Γεωργία)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)
  4. Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)-ΗΒ Τορσάβν (Νησιά Φαρόε)
  5. Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)-Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία)
  6. Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)
  7. Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα)
  8. Πρίστινα (Κόσοβο)-Κόναχς Κουέι (Ουαλία)
  9. Βαλούρ (Ισλανδία)-Μπόντο Γκλιμντ (Νορβηγία)
  10. Σάμροκ Ρόβερς bye

Κύριο Μονοπάτι

  1. Κουόπιο (Φινλανδία)-Βόρσκλα (Ουκρανία)
  2. Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Σαχτιόρ Καραγκαντί (Καζακστάν)
  3. Άρδας Κίρτζαλι (Βουλγαρία)-Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)
  4. Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Ζίλινα (Σλοβακία)
  5. Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Σουμγκαγίτ (Αζερμπαϊτζάν)
  6. Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  7. Αστάνα (Καζακστάν)-ΑΡΗΣ
  8. Πέτροκουμπ (Μολδαβία)-Σιβασπόρ (Τουρκία)
  9. ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)-Βλάζνια (Αλβανία)
  10. Σότσι (Ρωσία)-Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)
  11. Έλσφμποργκ (Σουηδία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)
  12. RFS (Λετονία)-Πούσκας Ακαντέμια (Ουγγαρία)
  13. Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)-Μπάτε Μπορίσοφ (Λευκορωσία)
  14. Παρτιζάν (Σερβία)-Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)
  15. Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)
  16. Γκζίρα (Μάλτα)-Ριέκα (Κροατία)
  17. Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)-Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)
  18. Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)-Δε Νιου Σεντς (Ουαλία)
  19. Ντομζάλε (Σλοβενία)-Χόνκα (Φινλανδία)
  20. ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Λιεπάγια (Λετονία)
  21. Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)-Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία)
  22. Χιμπέρνιαν (Σκωτία)-Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)
  23. Λάρνε (Βόρεια Ιρλανδία)-Άαρχους (Δανία)
  24. Γάνδη (Βέλγιο)-Βαλερέγκα (Νορβηγία)
  25. Ντούντελανζ (Λουξεμβούργο)-Μποέμιανς (Ιρλανδία)
  26. Βελέζ (Βοσνία)-ΑΕΚ
  27. Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν)-Ασντόρ (Ισραήλ)
  28. Λοκομοτίβ Πλοβντίβ (Βουλγαρία)-Σλοβάτσκο (Τσεχία)
  29. Αραράτ (Αρμενία)-Σλασκ Ρόκλαβ (Πολωνία)
  30. Κράιοβα (Ρουμανία)-Λάτσι (Αλβανία)
  31. Ντρίτα (Κόσοβο)-Φέγενορντ (Ολλανδία)
  32. Βασιλεία (Ελβετία)-Παρτιζάνι (Αλβανία)
  33. Πογκόν Στσέστσιν (Πολωνία)-Όσιγιεκ (Κροατία)
  34. Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)-Μπρείνταμπλικ (Ισλανδία)
  35. Oλύμπια Λουμπλιάνας (Σλοβενία)-Μπιρκίκαρα (Μάλτα)
  36. Χάμαρμπι (Σουηδία)-Μάριμπορ (Σλοβενία)
  37. Μόλντε (Νορβηγία)-Σερβέτ (Ελβετία)
  38. Ούιπεστ (Ουγγαρία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)
  39. Σούντουβα (Λιθουανία)-Ράκοβ Τσεστόχοβα (Πολωνία)
  40. Σπαρτάκ Τρναβα (Σλοβακία)-Σέπσι (Ρουμανία)
  41. Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)-Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)
  42. Κοπεγχάγη (Δανία)-Τορπέντο Ζόντινο (Λευκορωσία)
  43. Παρνεβέζις (Λιθουανία)-Βοϊβοντίνα (Σερβία)
  44. Χαϊντούκ Σπλιτ (Κροατία)-Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν)
  45. Αμπερντίν (Σκωτία)-Χάκεν (Σουηδία)

3ος προκριματικός γύρος

Μονοπάτι Πρωταθλητών

  1. Νικητής 3-Νικητής 4
  2. Νικητής 5-Νικητής 6
  3. Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Νικητής 1
  4. Νικητής 2-Νικητής 7
  5. Νικητής 8-Νικητής 9

Κύριο Μονοπάτι

  1. Νικητής 13-Νικητής 8
  2. Νικητής 1-Νικητής 7
  3. Νικητής 10-Νικητής 14
  4. Νικητής 29-Νικητής 3
  5. Νικητής 21-Νικητής 35
  6. Νικητής 38-Νικητής 32
  7. Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)-Νικητής 2
  8. Νικητής 11-Νικητής 26
  9. Πάκος Φερέιρα (Πορτογαλία)-Νικητής 23
  10. Λουκέρνη (Ελβετία)-Νικητής 31
  11. Νικητής 12-Νικητής 24
  12. Νικητής 22-Νικητής 16
  13. Νικητής 34-Νικητής 45
  14. Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)-Νικητής 37
  15. Νικητής 25-ΠΑΟΚ
  16. Νικητής 18-Νικητής 17
  17. Νικητής 39-Ρουμπίν Καζάν (Ρωσία)
  18. Νικητής 28-Νικητής 42
  19. Νικητής 5-Νικητής 36
  20. Νικητής 44-Νικητής 4
  21. Νικητής 20-Νικητής 33
  22. Νικητής 43-ΛΑΣΚ Λίντσερ (Αυστρία)
  23. Νικητής 9-Νικητής 27
  24. Νικητής 40-Νικητής 6
  25. Νικητής 41-Νικητής 19
  26. Νικητής 30-Άντερλεχτ (Βέλγιο)
  27. Φιτέσε (Ολλανδία)-Νικητής 15

Share it