Με Βελέζ η ΑΕΚ στον 2ο προκριματικό του ECL! Τα αποτελέσματα του 1ου γύρου και η σημερινή κλήρωση

Η Βελέζ από τη Βοσνία θα είναι η αντίπαλος της ΑΕΚ στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League, η οποία απέκλεισε την Κολερέιν από την Βόρεια Ιρλανδία. Όσο για τον Άρη, εκείνος γνώριζε ήδη την αντίπαλό του από την κλήρωση, η οποία είναι η Αστάνα από το Καζακστάν.

Ο 1ος προκριματικός γύρος του Europa Conference League ολοκληρώθηκε, ΑΕΚ και Άρης ετοιμάζονται για τα πρώτα επίσημα ματς στη σεζόν, όμως αμφότεροι αλλά και ο ΠΑΟΚ θα μάθουν σήμερα το μεσημέρι τους αντιπάλους τους στον 3ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 1ου γύρου, όπου Σαράγιεβο, Σλίγοκο Ρόβερς, Φέχερβαρ και Σιρόκι Μπριγιέκ, γνώρισαν απρόσμενους αποκλεισμούς:

1ος προκριματικός γύρος

  1. Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)-Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ) 3-1, 1-1
  2. Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία)-Πούσκας Ακαντέμια (Ουγγαρία) 1-1, 0-2
  3. Ντέτσιτς (Μαυροβούνιο)-Ντρίτα (Κόσοβο) 1-2, 0-1
  4. Σούντουβα (Λιθουανία)-Βαλμιέρα (Λετονία) 2-1, 0-0
  5. Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)-Μπιρκίκαρα (Μάλτα) 0-1, 1-1
  6. Μονς Κάλπε (Γιβραλτάρ)-Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) 1-1, 0-4
  7. Βελέζ (Βοσνία)-Κολερέιν (Βόρεια Ιρλανδία) 2-1, 2-1
  8. Ντομζάλε (Σλοβενία)-Σουίφτ (Λουξεμβούργο) 1-0, 1-1
  9. Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)-Λάπι (Κόσοβο) 2-0, 1-1
  10. Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)-Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) 4-0, 3-0
  11. Σφίντουλ (Μολδαβία)-Παρτιζάνι (Αλβανία) 2-5, 2-3
  12. Μάριμπορ (Σλοβενία)-Ουραρτού (Αρμενία) 1-0, 1-0
  13. Λάτσι (Αλβανία)-Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) 0-1, 1-0 παρ. 3-0
  14. Μιλσάμε Ορχέι (Μολδαβία)-Σαράγεβο (Βοσνία) 0-0, 1-0
  15. Νόα (Αρμενία)-Κουόπιο (Φινλανδία) 1-0, 0-5
  16. Ζίλινα (Σλοβακία)-Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) 5-1, 1-2
  17. FH Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)-Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία) 1-0, 2-1
  18. Πάιντε (Εσθονία)-Σλάσκ Ρόκλαβ (Πολωνία) 1-2, 0-2
  19. RFS (Λετονία)-KI Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) 2-3, 3-2 παρ. 4-2
  20. Μπάλα Τάουν (Ουαλία)-Λάρνε (Βόρεια Ιρλανδία) 0-1, 0-1
  21. Φέχερβαρ (Ουγγαρία)-Αραράτ (Αρμενία) 1-1, 0-2
  22. Γκάγκρα (Γεωργία)-Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) 0-1, 1-1
  23. Σίλεξ (Βόρεια Μακεδονία)-Πέτροκουμπ (Μολδαβία) 1-1, 0-1
  24. Σιρόκι Μπριγιέκ (Βοσνία)-Βλάζνια (Αλβανία) 3-1, 0-3
  25. Στιαρνάν (Ισλανδία)-Μποέμιανς (Ιρλανδία) 1-1, 0-3
  26. Γκλεντόραν (Βόρεια Ιρλανδία)-Δε Νιου Σεντς (Ουαλία) 1-1, 0-2
  27. Σαντ Τζούλια (Ανδόρα)-Γκζίρα (Μάλτα) 0-0, 1-1 παρ. 1-1 πεν. 3-5
  28. Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)-Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία) 0-0, 0-2
  29. Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Νιούταουν (Ουαλία) 4-0, 1-0
  30. Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Μόστα (Μάλτα) 2-3, 2-0
  31. Στρούγκα (Βόρεια Μακεδονία)-Λιεπάγια (Λετονία) 1-1, 1-4
  32. Λέτσεμπουργκ (Λουξεμβούργο)-Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) 2-3, 0-2
  33. Χόνκα (Φινλανδία)-NSI Ρούναβικ (Νησιά Φαρόε) 0-0, 3-1

2ος προκριματικός γύρος

Μονοπάτι Πρωταθλητών (Ηττημένοι από τον 1ο προκριματικό του Champions League) (Θυμηθείτε ΕΔΩ)

  1. Τεούτα (Αλβανία)-Ίντερ Ντεσκάλδες (Ανδόρα)
  2. Ρίγα (Λετονία)-Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)
  3. Ντιναμό Τυφλίδας (Γεωργία)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)
  4. Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)-ΗΒ Τορσάβν (Νησιά Φαρόε)
  5. Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)-Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία)
  6. Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)
  7. Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα)
  8. Πρίστινα (Κόσοβο)-Κόναχς Κουέι (Ουαλία)
  9. Βαλούρ (Ισλανδία)-Μπόντο Γκλιμντ (Νορβηγία)
  10. Σάμροκ Ρόβερς bye

Κύριο Μονοπάτι

  1. Κουόπιο (Φινλανδία)-Βόρσκλα (Ουκρανία)
  2. Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Σαχτιόρ Καραγκαντί (Καζακστάν)
  3. Άρδας Κίρτζαλι (Βουλγαρία)-Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)
  4. Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Ζίλινα (Σλοβακία)
  5. Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Σουμγκαγίτ (Αζερμπαϊτζάν)
  6. Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  7. Αστάνα (Καζακστάν)-ΑΡΗΣ
  8. Πέτροκουμπ (Μολδαβία)-Σιβασπόρ (Τουρκία)
  9. ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)-Βλάζνια (Αλβανία)
  10. Σότσι (Ρωσία)-Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)
  11. Έλσφμποργκ (Σουηδία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)
  12. RFS (Λετονία)-Πούσκας Ακαντέμια (Ουγγαρία)
  13. Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)-Μπάτε Μπορίσοφ (Λευκορωσία)
  14. Παρτιζάν (Σερβία)-Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)
  15. Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)
  16. Γκζίρα (Μάλτα)-Ριέκα (Κροατία)
  17. Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)-Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)
  18. Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)-Δε Νιου Σεντς (Ουαλία)
  19. Ντομζάλε (Σλοβενία)-Χόνκα (Φινλανδία)
  20. ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Λιεπάγια (Λετονία)
  21. Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)-Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία)
  22. Χιμπέρνιαν (Σκωτία)-Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)
  23. Λάρνε (Βόρεια Ιρλανδία)-Άαρχους (Δανία)
  24. Γάνδη (Βέλγιο)-Βαλερέγκα (Νορβηγία)
  25. Ντούντελανζ (Λουξεμβούργο)-Μποέμιανς (Ιρλανδία)
  26. Βελέζ (Βοσνία)-ΑΕΚ
  27. Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν)-Ασντόρ (Ισραήλ)
  28. Λοκομοτίβ Πλοβντίβ (Βουλγαρία)-Σλοβάτσκο (Τσεχία)
  29. Αραράτ (Αρμενία)-Σλασκ Ρόκλαβ (Πολωνία)
  30. Κράιοβα (Ρουμανία)-Λάτσι (Αλβανία)
  31. Ντρίτα (Κόσοβο)-Φέγενορντ (Ολλανδία)
  32. Βασιλεία (Ελβετία)-Παρτιζάνι (Αλβανία)
  33. Πογκόν Στσέστσιν (Πολωνία)-Όσιγιεκ (Κροατία)
  34. Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)-Μπρείνταμπλικ (Ισλανδία)
  35. Oλύμπια Λουμπλιάνας (Σλοβενία)-Μπιρκίκαρα (Μάλτα)
  36. Χάμαρμπι (Σουηδία)-Μάριμπορ (Σλοβενία)
  37. Μόλντε (Νορβηγία)-Σερβέτ (Ελβετία)
  38. Ούιπεστ (Ουγγαρία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)
  39. Σούντουβα (Λιθουανία)-Ράκοβ Τσεστόχοβα (Πολωνία)
  40. Σπαρτάκ Τρναβα (Σλοβακία)-Σέπσι (Ρουμανία)
  41. Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)-Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)
  42. Κοπεγχάγη (Δανία)-Τορπέντο Ζόντινο (Λευκορωσία)
  43. Παρνεβέζις (Λιθουανία)-Βοϊβοντίνα (Σερβία)
  44. Χαϊντούκ Σπλιτ (Κροατία)-Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν)
  45. Αμπερντίν (Σκωτία)-Χάκεν (Σουηδία)

Share it