“Ασημένια” σε διεθνές τουρνουά στη Ρουμανία η Κομοτηναία Νικολέτα Μπάρμπα!

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το διεθνές τουρνουά Πάλης Παίδων – Κορασίδων της Ρουμανίας, όπου οι Ελληνες αθλητές θριάμβευσαν κατακτώντας πέντε συνολικά μετάλλια.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Η διοργάνωση ήταν πολύ υψηλού επιπέδου, καθώς από όλες τις χώρες της Ευρώπης δήλωσαν συμμετοχή. Αλλωστε το τουρνουά αυτό σηματοδοτούσε την επανέναρξη της δράσης στην κατηγορία των Παίδων – Κορασίδων και ήταν επιπέδου Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Είχαν δηλώσει συμμετοχή 22 χώρες με περίπου 400 αθλητές.

Η Κομοτηναία Νικολέτα Μπάρμπα κατέκτησε το δεύτερο ελληνικό ασημένιο μετάλλιο, καθώς έφτασε έως των τελικό των 73κ. Εκεί ηττήθηκε με 7-0 από την Νίικος (Ουγγαρία).

Τα πέντε μετάλλια της χώρας μας στη διοργάνωση αναμφίβολα αποτελούν επιτυχία για την ελληνική Παλη η οποία μας φέρνει μεγάλες χαρές τόσο στις κατηγορίες Ανδρών και Γυναικών, όσο και στις μικρότερες ηλικιακές κατηγορίες. Αποδεικνύοντας ότι υπάρχει «παρών» αλλά και μέλλον.