Το πρώτο του γκολ την φετινή σεζόν με την φανέλα της Δόξας Δράμας σημείωσε ο ξανθιώτης επιθετικός, που ισοφάρισε το ματς στην Άρτα και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους Δραμινούς.

Αξίζει όμως να σημειωθεί πως αυτό σημειώθηκε στην πρώτη του επαφή με την μπάλα μόλις ένα λεπτό μετά την είσοδο του, με τον 22χρονο επιθετικό να αξιοποιεί την σέντρα απο τα αριστερά του Μπελεβώνη και με κεφαλιά να την στέλνει στα δίχτυα για το τελικό 1-1.

Αυτό είναι το τρίτο γκολ επαγγελματικής καριέρας για τον ξανθιώτη φορ με τα “ασπρόμαυρα” μετά τα δύο περσινά κόντρα στον Λεβαδειακό. Θυμίζουμε πως με την φανέλα της Ξάνθης απο την οποία αναδείχτηκε είχε εντυπωσιακές και παραγωγικές σεζόν στα τμήματα Υποδομής του συλλόγου, καθώς στην πρώτη ομάδα είχε μόλις 1 συμμετοχή και αυτή 25 λεπτά.