Πάλι στο φινάλε γλύτωσε την απώλεια ο Ιωνικός, νίκες για Χανιά, Δόξα Δράμας & Απόλλωνα Λάρισας! Η βαθμολογία της SL2

Με τον Ιωνικό να σκοράρει στο 93′ και να κερδίζει για ακόμα ένα ματς στις καθυστερήσεις και να έτσι να παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας στο +3 απο τον Λεβαδεικό και το +4 απο την Ξάνθη, διεξήχθη η 17η στροφή της Super League 2

Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού με γκολ του Μάναλη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με την Παναχαϊκή κατάφερε για ακόμα μια φορά να γλυτώσει στο φινάλε την απώλεια βαθμών και να μείνει μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας. Στα υπόλοιπα ματς της Κυριακής τα Χανιά συνέχισαν το καλό σερί τους επικρατώντας με 2-0 στα Τρίκαλα και έμειναν μόνοι στην 6η θέση, ενώ ο Απόλλων Λάρισας κέρδισε στην Άρτα και πλησίασε και αυτός την πρώτη εφτάδα της βαθμολογίας. Μεγάλη νίκη παραμονής πέτυχε η Δόξα Δράμας που κέρδισε με 2-1 τον ΟΦ Ιεράπετρας και πήρε βαθιά ανάσα απο τις θέσεις της ουράς μειώνοντας στο -5 και την απόσταση απο την 6η θέση