LIVE: Λεπτό προς λεπτό το Διαγόρας Ρόδου – Ξάνθη!

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου σήμερα και στην Super League 2 έχουμε εμβόλιμη αγωνιστική, με την Ξάνθη να φιλοξενείται από τον Διαγόρα στη Ρόδο σε ακόμα μία δύσκολη αποστολή. Το SportsAddict.gr θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό όσα συμβούν στη σημερινή αναμέτρηση.

Θυμηθείτε το Pre Game του αγώνα, με τα τελευταία νέα, την προϊστορία και τις αποστολές των δύο ομάδων, με ένα κλικ ΕΔΩ.

Η ομάδα της Ξάνθης ταξίδεψε με πτήση τσάρτερ στην Ρόδο από την Θεσσαλονίκη, καθώς λόγω της κακοκαιρίας «Μήδειας» στην Αθήνα δεν πραγματοποιήθηκε η πτήση της Τρίτης από Αλεξανδρούπολη και σήμερα η μοναδική πτήση από την πρωτεύουσα για το νησί ήταν στις 13:00. Ο ΑΟΞ βρίσκεται και προπονείται στο γήπεδο της Ρόδου, ενώ οι διαιτητές φτάνουν στις 14:15. Η έναρξη του αγώνα «παίζει», καθώς δεν είναι σίγουρο ότι θα ξεκινήσει στις 15:00 λόγω της καθυστέρησης άφιξης των ρέφερι.

14:34 Έχουν φτάσει στο γήπεδο οι διαιτητές. Μένει να δούμε αν θα υπάρξει όντως καθυστέρηση στη σέντρα ή αν θα αρχίσει κανονικά στις 15:00 το ματς, με τις πληροφορίες να λένε ότι υπάρχει πιθανότητα να πάμε για 15:30 ή 16:00. Οι παίκτες συνεχίζουν την προθέρμανση τους.

14:50 Όπως όλα δείχνουν στις 15:30 θα ξεκινήσει τελικά η αναμέτρηση.

15:03 Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της SL2 που είναι σε εξέλιξη, η Δόξα Δράμας προηγείται 1-0 του Ιωνικού στο 77′, ο Εργοτέλης με το ίδιο σκορ του ΟΦ Ιεράπετρας στο 9′, ενώ τα υπόλοιπα παιχνίδια που ξεκίνησαν πριν από λίγα λεπτά είναι στο 0-0.

15:10 Στο 85′ το σκορ έχει γίνει 2-1 υπέρ της Δόξας στην Δράμα, ίδια η κατάσταση στα υπόλοιπα, σε λίγο αρχίζει και το παιχνίδι της Ξάνθης.

15:20 Πάμε στις συνθέσεις των ομάδων στη Ρόδο:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Ρουγκάλας, Κωστούλας, Κοντοχρήστος, Αθανασίου, Ντοριβάλ, Λινάρδος, Κονέ, Σμυρλής, Μπαστακός.

Στον πάγκο για τον Διαγόρα βρίσκονται οι: Μπίντσης, Σελινιωτάκης, Μανωλάκης, Νάτσης, Αυγενικού, Αλάεθ, Κάκκο, Τσιαντούλας, Καρατάσιος

ΞΑΝΘΗ (Τόνι Πόποβιτς): Ίτσο, T. Παπάζογλου, Βέρκερ, Σχρόιεν, Έμπερτ, Παντελιάδης, Σιατραβάνης, Τεσίγια, Στάθης, Βόλτερς, Θυμιάνης.

Στον πάγκο για την Ξάνθη βρίσκονται οι: Κελάβα, Πόποβιτς, Καπνίδης, Ντίνας, Πέτροβιτς, Μυστακίδης, Τζούρμαν, Τάτος, Γκαρσία, Τσαμούρης

Με 4-2-3-1 παρατάσσει τον ΑΟΞ ο κ. Πόποβιτς.

15:24 Τέλος στην Δράμα, μεγάλη νίκη για την Δόξα με 2-1 επί του Ιωνικού. Το 1-0 του Εργοτέλη κόντρα στην Ιεράπετρα παραμένει στο 31′, στο 0-0 τα υπόλοιπα ματς.

15:36 Σέντρα στο ματς Διαγόρας – Ξάνθη.

15:39 Με τον Βάλτερς στην κορυφή της επίθεσης και τον Σιατραβάνη δεξιά στους μεσοεπιθετικούς παίζει η Ξάνθη.

15:48 Ημίχρονο σε όλα τα ματς πλην της Ξάνθης. Ιεράπετρα – Εργοτέλης 0-1, Καραϊσκάκης – Τρίκαλα 1-0, Κισσαμικός – Παναχαϊκή 0-0 & Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας 0-0.

15:56 Συμπληρωμένα 20 λεπτά στη Ρόδο και η πρώτη αξιόλογη φάση στο παιχνίδι είναι για τον Διαγόρα. Σουτ του Ντοριβάλ, εξαιρετική επέμβαση του Ίτσο.

16:15 Γυριστό σουτ του Κονέ άουτ στο 39′ χωρίς να απειληθεί η εστία της Ξάνθης. Κακό θέαμα στο παιχνίδι.

16:22 Τέλος του α’ ημιχρόνου στη Ρόδο, Διαγόρας – Ξάνθη 0-0. Δεν μπόρεσε να απειλήσει η θρακιώτικη ομάδα που της λείπει η δημιουργία. Στα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής: Δόξα Δράμας – Ιωνικός 2-1 (τελικό), Ιεράπετρα – Εργοτέλης 0-1 (77′), Καραϊσκάκης – Τρίκαλα 1-0 (64′), Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας 0-0 (71′), Κισσαμικός – Παναχαϊκή 0-0 (69′).

16:40 Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου στη Ρόδο. Αλλαγή για τον Διαγόρα με τον Αλάεθ να παίρνει τη θέση του Κονέ. Με τους ίδιους 11 συνεχίζει η Ξάνθη.

16:43 ΓΚΟΛ για τον Διαγόρα! Ο Αλάεθ λίγο μετά την είσοδο του στο παιχνίδι κάνει το 1-0 με σουτ από κοντά στο 48′.

16:52 Δύο αλλαγές για την Ξάνθη στο 58′. Κέβιν και Καπνίδης στην θέση των Παντελιάδη και Βόλτερς.

16:54 Απειλεί για πρώτη φορά στο ματς η Ξάνθη. Σέντρα του Σχρόιγεν, χαμηλά η μπάλα βγαίνει μαζεύει τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας του Διαγόρα.

16:56 Έληξαν όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής. Αναλυτικά: Δόξα Δράμας – Ιωνικός 2-1, Ιεράπετρα – Εργοτέλης 0-1, Καραϊσκάκης – Τρίκαλα 1-0, Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας 0-0, Κισσαμικός – Παναχαϊκή 0-0.

16:57 Σουτ του Θυμιάνη από το ύψος του πέναλτι άουτ στο 64′.

17:01 Τάτος και Ντίνας στις θέσεις των Τεσίγια & Σχρόιγεν για την Ξάνθη.

17:08 Κεφαλιά μετά από κόρνερ για την Ξάνθη, μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Διαγόρα.

17:14 Ο Μυστακίδης είναι η νέα αλλαγή για την Ξάνθη στο 80′.

17:19 Σουτ του Τάτου μπλόκαρε ο Τσέλιος στο 84΄.

17:24 Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:27 Στο 90+2 κεφαλιά του Παπάζογλου μετά από γύρισμα του Τάτου άουτ.

17:30 Τέλος το ματς, ήττα με 1-0 για την Ξάνθη από τον Διαγόρα στη Ρόδο.