LIVE: Λεπτό προς λεπτό το Λεβαδειακός-Ξάνθη!

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Τέταρτη αγωνιστική σήμερα στην Super League 2 με την Ξάνθη να φιλοξενείται από τον Λεβαδειακό, στο δεύτερο εκτός έδρας ματς της σεζόν. Το SportsAddict.gr θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό όσα συμβούν στην σημαντική αναμέτρηση με της Λειβαδιάς. Το LIVE συντονίζει ο Κώστας Νασούδης.

Θυμηθείτε το Pre Game του αγώνα, με τα τελευταία νέα, την προϊστορία και τις αποστολές των δύο ομάδων, με ένα κλικ ΕΔΩ.

Την προηγούμενη (3η) αγωνιστική ο Λεβαδειακός επικράτησε 0-1 του Εργοτέλη, ενώ η Ξάνθη είχε “ρεπό” μιας και ο αγώνας της με τη Δόξα Δράμας θα οριστεί σε νέα ημερομηνία (θυμηθείτε ΕΔΩ). Τελευταίο ματς του ΑΟΞ, μια βδομάδα πριν, η μεγάλη νίκη επί του Ιωνικού στο φινάλε, με 1-0. Θυμηθείτε το ρεπορτάζ της αναμέτρησης του ΑΟΞ ΕΔΩ, το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση ΕΔΩ και το photostory του ματς ΕΔΩ.

Θυμηθείτε τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και την βαθμολογία, που βρίσκει την Ξάνθη στην 5η θέση, με ένα κλικ ΕΔΩ, και τις καλύτερες στιγμές των αναμετρήσεων ΕΔΩ.

Στις 15:00 κάνουν σέντρα οι υπόλοιπες πέντε αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής, μιας και από σήμερα ξεκινά τις υποχρεώσεις της και η Δόξα Δράμας (θυμηθείτε ΕΔΩ). Αναλυτικά το πρόγραμμα ΕΔΩ.

15:15 Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Αντωνίου): Γκέκας, Μύγας, Λιάγκας, Βήχος, Νίκας, Καραχάλιος, Μεχία, Συμελίδης, Νίλι, Τζιώρας, Εννομό.
Αναπληρωματικοί: Στογιάνοβιτς, Τσάπρας, Παναγιώτου, Θεοχάρης, Μανιώτης, Γαϊτανίδης, Πολέτο, Κάλκο, Μαρίνος.

ΑΟ Ξάνθη (Πόποβιτς): Μπέντο, Τσαμούρης, Παπάζογλου Θ., Τάτος, Στάθης, Δημούτσος, Βέρμερ, Σιατραβάνης, Τζούρμαν, Θυμιάνης, Έμπερτ.
Αναπληρωματικοί: Κέλαβα, Γκαρσία, Καπνίδης, Τεσίγια, Πόποβιτς, Ντίνας, Παπάζογλου Τ., Γουόλτερς, Έλιοτ.

15:18 Με 4-2-3-1 παρατάσσεται ο ΑΟΞ. Μπέντο – Στάθης, Τσαμούρης, Τζούρμαν, Βέρκερ – Δημούτσος, Θυμιάνης – Έμπερτ, Τάτος, Σιατραβάνης – Παπάζογλου Θ.

15:20 Εκτός για τον Λεβαδειακό έμειναν οι Μυτίδης και Κονέ.

15:22 Από την άλλη για τον ΑΟΞ, εκτός αποστολής έμειναν οι Βέλιτς και Μυστακίδης.

15:25 Διαιτητής του αγώνα είναι ο διεθνής Μανώλης Σκουλάς της ΕΠΣ Θεσσαλίας, με βοηθούς τους Νίκζα και Μάνο από την ΕΠΣ Λάρισας. Τέταρτος είναι ο Ντάουλας της ΕΠΣ Δυτικής Αττικής.

15:32 Σέντρα στο ματς!

5′ Συμπληρώθηκαν τα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης. Τίποτα αξιοσημείωτο ως τώρα.

10′ Πέρασαν ανεκμετάλλευτα και τα τρία διαδοχικά κόρνερ που κέρδισε ο Λεβαδειακός. Παραμένει το 0-0, πολύ ισορροπημένο το ματς μέχρι στιγμής.

11′ Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, για τον Λεβαδειακό, με το σουτ του Εννομό, μετά το λάθος του Δημούτσου, να φεύγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

13′ Έχει μείνει πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Θυμιάνης.

14′ Όλα καλά με τον χαφ της Ξάνθης, που σηκώθηκε και δώθηκε συνέχεια στο ματς.

15′ Έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Λεβαδειακός εδώ και μερικά λεπτά.

15:50 Την ίδια ώρα έχουμε ημίχρονο στις υπόλοιπες πέντε αναμετρήσεις: Χανιά-Εργοτέλης 0-0, Διαγόρας-Ιωνικός 1-0, ΟΦ Ιεράπετρας-Απόλλων Λάρισας 0-0, Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης Άρτας 1-1, Τρίκαλα-Δόξα Δράμας 1-0.

19′ Πέμπτο κόρνερ για τους γηπεδούχους που εξακολουθούν να πιέζουν.

23′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, που αντικρίζει ο Σιατραβάνης για μαρκάρισμα στον Μεχία.

27′ Πρώτη τελική για την Ξάνθη, με το σουτ του Έμπερτ να περνά πολύ άουτ.

34′ Πρώτη σημαντική ευκαιρία για τον ΑΟΞ, με τον Τάτο να βγάζει ωραία κάθετη στον Σιατραβάνη και τον Μύγα να βάζει την κόντρα την ύστατη στιγμή, στο πλασέ του εξτρέμ της Ξάνθης, παραχωρώντας κόρνερ.

36′ Νέα καλή στιγμή στο ματς, αυτή τη φορά για τον Λεβαδειακό, με την κεφαλιά του Μύγα μετά το κόρνερ του Βήχου, να περνά πάνω από τα δοκάρια.

39′ Ωραία συνεργασία των γηπεδούχων, όμως το σουτ του Συμελίδη δεν ήταν ιδανικό.

45′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον αγώνα και πάλι για παίκτη της Ξάνθης. Ο Δημούτσος την αντικρίζει. Φάουλ για τον Λεβαδειακό, ευκαιρία για ένα γέμισμα στα καρέ του Μπέντο.

45+2′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!

Ο Εννομό έκανε το σουτ μετά το κακό κοντρόλ του Τσαμούρη, ο Μπέντο απομάκρυνε προσωρινά και στην συνέχεια ο Νίλι γύρισε στον Τζιώρα, που προ κενής εστίας πλάσαρε για το 1-0.

16:21 Ημίχρονο στον αγώνα, με τον Λεβαδειακό να εκμεταλλεύεται την υπεροχή του ως τώρα και να πηγαίνει στην ανάπαυλα προηγούμενος με 1-0.

16:27 Τελευταίο εικοσάλεπτο στα υπόλοιπα ματς: Χανιά-Εργοτέλης 0-1, Διαγόρας-Ιωνικός 1-0, ΟΦ Ιεράπετρας-Απόλλων Λάρισας 0-0. Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης Άρτας 1-1, Τρίκαλα-Δόξα Δράμας 2-0.

16:36 Σέντρα στο δεύτερο μέρος με αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κέβιν στη θέση του Τσαμούρη στο αριστερό άκρο της άμυνας. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι γηπεδούχοι.

46′ Ξεκινά δυνατά η Ξάνθη στο δεύτερο μέρος, με το σουτ του Τάτου να μην βρίσκει στόχο.

55′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Ξάνθη!

Κόρνερ του Έμπερτ από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους και έφτασε στο δεύτερο δοκάρι, όπου ο Θυμιάνης την έσπρωξε στα δίχτυα για το 1-1.

56′ Πρώτη κίτρινη κάρτα για τους γηπεδούχους, την αντικρίζει ο Μεχία.

59′ Κίτρινη κάρτα και για τον Νίκα, τον έτερο αμυντικό χαφ των γηπεδούχων.

60′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Έμπερτ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

62′ Τρίτη κίτρινη για τους γηπεδούχους, που βλέπει ο Εννομό.

68′ Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον πρώην παίκτη του ΑΟΞ, Λούκας Πολέτο, να περνά στο ματς.

72′ Σουτ του Βήχου η μπάλα ψηλά άουτ, στην πρώτη αξιοσημείωτη τελική του Λεβαδειακού στο δεύτερο μέρος.

73′ Κίτρινη κάρτα για τον Θυμιάνη. Τρίτη και για παίκτη της Ξάνθης.

74′ Σουτ του Συμελίδη από αρκετά μεγάλη απόσταση, η μπάλα άουτ.

75′ Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Γαϊτανίδης στη θέση του Τζιώρα.

76′ Μακρινό σουτ του Τάτου μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Γκέκας.

76′ Δεύτερη αλλαγή και για την Ξάνθη, ο Γουόλτερς στη θέση του Σιατραβάνη.

17:08 Τελικά αποτελέσματα στα υπόλοιπα ματς: Χανιά-Εργοτέλης 0-1, Διαγόρας-Ιωνικός 1-1, ΟΦ Ιεράπετρας-Απόλλων Λάρισας 0-0, Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης Άρτας 2-2, Τρίκαλα-Δόξα Δράμας 3-0.

85′ Από μια κίτρινη σε Νίλι και Γουόλτερς.

86′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη, με τον Τάσο Παπάζογλου να περνά στη θέση του Θυμιάνη.

87′ Σουτ του Γαϊτανίδη η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

89′ Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό ο Μαρίνος στη θέση του Συμελίδη.

90+1′ Κεφαλιά του Νίκα από το φάουλ του Βήχου, μπλόκαρε ο Μπέντο. Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

90+3′ Tέταρτη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Καπνίδη να περνά στη θέση του Έμπερτ.

90+5′ Εξαιρετική έμπνευση του Καπνίδη που επιχείρησε να “κρεμάσει” τον Γκέκα, όμως η λόμπα του κατέληξε άουτ.

17:27 Τελευταίο σφύριγμα στον αγώνα! Η Ξάνθη φεύγει από τη Λιβαδειά με τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1.

Δείτε ΕΔΩ τα αποτελέσματα και την βαθμολογία της 4ης αγωνιστικής της Super League 2.

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας! Μείνετε συντονισμένοι στο SportsAddict!