Αγωνιστική με τρομερά σκορ η 5η της Α’ ΕΠΣ Ξάνθης! Αποτελέσματα και σκόρερ

Τρομερή αγωνιστική με μεγάλα σκορ, άλλωστε 30 γκολ σημειώθηκαν, και εντυπωσιακή διακύμανση είχαμε στην 5η στροφή της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης.

Με φοβερή ανατροπή ο Άρης Πετεινού έφυγε νικητής απο το ΔΑΚ και έμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ απο κοντά έμεινε και η Βιστωνίδα που πέρασε απο την Κεντητή. Στο δεύτερο “καθάρισε” το πολύ δύσκολο ματς κόντρα στο Κουτσό ο Φίλιππος ενώ εντυπωσιακό πέρασμα απο την Μάνδρα είχαμε απο την Ελπίδα Γενισέας που είχε σε μεγάλη μέρα τον Μιχάλη Χιονίδη.

Απίστευτο ματς έγινε στην Λεύκη με τον Απόλλωνα Διομήδειας να παίρνει σπουδαίο διπλό με 5-3(!), ενώ τρομερό ματς είχαμε και στη Νεάπολη με τον Απόλλωνα να προηγείται με 3-1 τον Ηρακλή μέσα σε δύο λεπτά να κάνει το σκορ σε 3-3 και τους γηπεδούχους να χάνουν πέναλτι στις καθυστερήσεις σε ένα φοβερό ματς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία της Α’ ΕΠΣ Ξάνθης:

ΑΕ Ξάνθης – Απόλλων Διομήδειας    3-5(Χασάν, Χαμδή, Μεμέτ – Λιόντος, Ζορίνοφ(2), Βασιλειάδης Στ.,Μιχαηλίδης)

Απόλλων Ξάνθης – Ηρακλής Ζυγού  3-3(Κατσιλίδης, Μπαζοίδης, Μαρκοσιάν Χρ. – Ευθυμιάδης, Καράμπελας, Τενεκές Κ.)

Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Πετεινού  2-3(Μωυσίδης, Νικολούδης – Εφέντη(2), Ρέβης, )

Ερμής Μάνδρας – Ελπίδα Γενισέας  1-5(Καλλίδης -Χιονίδης(3), Μπουνταγκίδης, αυτογκόλ)

Π. Μελάς Κουτσού – Φίλιππος Δροσερού  0-2(Κοκόμπελης(2))

Κεντητή – ΑΟ Βιστωνίδας  1-2(Μουσάγλου Χοκάν – Αραμπατζής Δ., Παπάζογλου Θ.)

Αετός Τοξοτών – Άτλας Σελίνου  3-0α.α