Photos: “Εξάσφαιρος” Φίλιππος Δροσερού κόντρα στην ΑΕ Ξάνθης στην πρεμιέρα της Α’ ΕΠΣ Ξάνθης!

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα η ομάδα του Φίλιππου Δροσερού, με τους παίκτες του Ρωμανού Κοντογιαννίδη να επικρατούν με 6-1 επί της ΑΕ Ξάνθης στο γήπεδο της Λεύκης

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την ΑΕ Ξάνθης που πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 3′ με το πρώτο γκολ του Γιώργου Σερνισλίδη , όμως η απάντηση του Φίλιππου ήταν άμεση και εντυπωσιακή ισοφαρίζοντας αρχικά στο 14′ με τον Τζεσούρ Ρεφίκογλου και στο 30′ έφτασε στην ανατροπή με τέρμα του Ερσάλ Χασάνογλου. Ενώ στο 35′ ο Ρεφίκογλου που συνεχίζει εντυπωσιακά απο το Κύπελλο οπού σκόραρε και στο γηπεδο αλλά και..εκτός(δείτε ΕΔΩ) σκόραρε για το 1-3 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Δροσερού “καθάρισε” απο νωρίς σκοράροντας στο 56′ με τον Κλέαρχο Κοντιγαννίδη και στο 60′ με τον Τσιλιγκρό ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-5, με το τελικό 6-1 να διαμορφώνεται στο 70′ με τέρμα του Αλή Ογλού που είχε περάσει πέντε λεπτά νωρίτερα στο ματς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Τσοπουλίδης με βοηθούς τους Χασάν Κούλα και Γιώργο Γκώγο.

ΑΕ ΞΑΝΘΗΣ: Κιοσέ, Πορφυράκης, Μολλά, Παπανίκας, Σνιμσίκοβ(58′ Χαραλαμπίδης), Κολάτσος, Σαλήογλου Μ.(38′ Αλή Οσμάν), Σιδηρόπουλος, Σερνισλίδης, Μυλωθρός, Μιχτάρ Κιουτσούκ(33′ Κουφόπουλος)

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΟΣΕΡΟΥ: Χατζηγεωργίου, Μουμίν Ν.(51′ Ιζέτογλου), Τσιλιγκρός, Καρατζάς(54′ Κοκόμπελης), Πεντεζίδης(65′ Χαλήλογλου), Ρετζέπογλου, Ρεφίκογλου, Αλή Ογλού Μπαρή, Εφεντόπουλος(65′ Αλή Ογλού Τ.), Κοντογιαννίδης Κλ., Χασάνογλου Ερ.(51′ Κιουλού Σ.)