Ο αγωνιστικός απολογισμός του Άρδα Καστανεών για την φετινή σεζόν

Τον απολογισμό τους για την φετινή σεζόν έκαναν στον Άρδα Καστανεών.

Αναλυτικά:

Στην φετινή αγωνιστική περίοδο 2019-20 λοιπόν, ο αγωνιστικός απολογισμός της ομάδας μας ήταν να τερματίσουμε στην 3ή θέση της βαθμολογίας της Ά ΕΠΣ Έβρου, σε σύνολο 12 ομάδων, αγωνιζόμενοι όμως μόνο τις 16 απ’τις 22, λόγω της οριστικής διακοπής των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων.

Στα 16 ματς πρωταθλήματος, ο Άρδας κατάφερε να συγκεντρώσει 29 βαθμούς έχοντας δώσει 9 παιχνίδια στην έδρα μας και 7 εκτός.

Στα 9 εντός έδρας παιχνίδια ο απολογισμός ήταν 7 νίκες, καμιά ισοπαλία και 2 ήττες με τέρματα 18 υπερ και 12 κατά, ενώ εκτός έδρας ο απολογισμός ήταν 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες με τέρματα 11 υπερ και 7 κατά.

Συνολικά είχαμε 9 νίκες, 2 ισοπαλίες και 5 ήττες, ενώ στα τέρματα 29 υπερ και 19 κατά.

Στο κύπελλο η ομάδα μας πρόλαβε να δώσει μόλις 3 παιχνίδια καθώς η εντός έδρας ήττα απο το Ασπρονέρι της ΄Β κατηγορίας με σκορ 2-3 έφερε και τον αποκλεισμό – σοκ μόλις στην πρώτη φάση των νοκ-άουτ ματς. Στην φάση των ομίλων ο Άρδας προκρίθηκε ως πρώτος σε όμιλο τριών ομάδων κι έχοντας πετύχει 2 νίκες σε ισάριθμα ματς, 1-0 εντός έδρας τα Ρίζια και 0-2 εκτός το Ορμένιο.

Στα ατομικά στατιστικά την κορυφή σε συμμετοχές με 19 παιχνίδια κατέχουν οι : Καλφόπουλος, Καπετανίδης, Ναζίρης και Κώστας Ντινούδης.

Σε λεπτά συμμετοχής πρώτος και έχοντας το απόλυτο (19×90′) ήταν ο τερματοφύλακας της ομάδας μας Γιώργος Καλφόπουλος, έχοντας “γράψει” 1710′ αγωνιστικά λεπτά.

Στους σκορερ, πρώτος σκόρερ της ομάδας μας αναδείχθηκε ο Κώστας Ντινούδης έχοντας πετύχει 10 γκολ (9 για το πρωτάθλημα και 1 για το κύπελλο)

Πρώτος στις ασίστ αναδείχθηκε ο αρχηγός της ομάδας μας, Θανάσης Καπετανίδης, έχοντας προλάβει να μοιράσει συνολικά 8 ασιστ (7 για το πρωτάθλημα και 1 για το κύπελλο)

Τα συνολικά στατιστικά των ποδοσφαιριστών μας :

1. Γιώργος Καλφόπουλος | 19 συμ. – 1710′

2. Θανάσης Καπετανίδης | 19 συμ. – 1690′ / 5 γκολ – 9 ασίστ (7 πρωτ., 2 κυπ)

3. Βαλάντης Ναζίρης | 19 συμ. – 1526′

4. Κωνσταντίνος Ντινούδης | 19 συμ. – 1485′ / 10 γκολ (9 πρωτ., 1 κυπ.) – 3 ασίστ (2 πρωτ., 1 κυπ.) / 1 κόκκινη κάρτα

5. Άρης Χαρισιάδης | 18 συμ. – 1620′ / 1 κόκκινη κάρτα

6. Σταύρος Τσιρούδης | 18 συμ. – 1527′ / 9 γκολ (5 πρωτ., 4 κυπ.) – 3 ασίστ

7. Ορέστης Χατζηαγοράστου | 18 συμ. – 1293′ / 1 γκολ

8. Μανώλης Μάτσιος | 16 συμ. – 1064′

9. Γιάννης Γκαργκαβούζης | 16 συμ. – 1032′ / 1 γκολ

10. Χρήστος Παγωνίδης | 14 συμ. 1047′ / 3 γκολ – 4 ασίστ (3 πρωτ., 1 κυπ.) / 1 κόκκινη κάρτα

11. Γιάννης Καμπακίδης | 13 συμ. 301′ / 1 ασίστ στο κύπελλο

12. Στέλιος Μπαχτσεβανίδης | 12 συμ. – 786′

13. Παναγιώτης Ευσταθιάδης | 12 συμ. – 228′

14. Σάκης Πετράς | 11 συμ. – 921′ (αποχώρησε τον Δεκέμβρη)

15. Σπύρος Κασπαρίδης | 11 συμ. – 335′

16. Θανάσης Τσόντζορας | 8 συμ. – 613′ / 1 γκολ (αποχώρησε τον Δεκέμβρη)

17. Τάσος Αλμπανίδης | 8 συμ. – 254′

18. Στέλιος Ναλμπάντης | 6 συμ. – 533′ / 1 γκολ (ήρθε τον Ιανουάριο)

19. Αποστόλης Σαραντίδης | 5 συμ. – 405′ / 3 γκολ – 3 ασίστ (ήρθε τον Ιανουάριο)