LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 22ης αγ. στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Κυρίες και κύριοι Καλησπέρα!

Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και στη σημερινή 22η του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου άμεσα και έγκυρα μέσα απ’ το blog του SportsAddict.gr.

Αναλυτικά το μενού της αγωνιστικής:

Γήπεδο Γενησέας: Ηρακλής Ζυγού – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Σαφούρης(Σερρών)

Βοηθοί: Κρυωνάς, Βακουφτσής(Σερρών)

Γήπεδο ΑΟΞ: Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητής: Κώστας Πουλικίδης(Δράμας)

Βοηθοί: Τσακίρης, Οικονομίδης(Δράμας)

Γήπεδο Δράμας: Πανδραμαϊκός – Άρης Αβάτου

Διαιτητής: Γιώργος Τακίδης(Κιλκίς)

Βοηθοί: Χαραλαμπόπουλος, Μαυρίδης(Κιλκίς)

Ρεπό: Δόξα Κάτω Καμήλας

Ώρα 14:20 Σε περίπου 40 λεπτά ρίχνονται στην μάχη της 22ης αγωνιστικής οι ομάδες της Θράκης, μιας ιδιαίτερα σημαντικής για την μάχη της παραμονής. Με όλα τα φώτα να  είναι στραμμένα στην Ξάνθη οπού ο Ορφέας υποδέχεται τον Απόλλων Παραλιμνίου και στην Γενησέα όπου ο Ηρακλή Ζυγού υποδέχεται την Αλεξανδρούπολη. Ορφέας και Ένωση “καίγονται” για τη νίκη απέναντι σε αντιπάλους που μπορεί να μην έχουν βαθμολογικό κίνητρο όμως μόνο εύκολοι αντίπαλοι δεν θα είναι. Στην Δράμα δοκιμάζεται ο Άρης Αβάτου που ψάχνει βαθμό η βαθμούς για να ανέβει ακόμη ψηλότερα στην βαθμολογία.

Ώρα 14:24 Θυμηθείτε εδώ το pre-game της 21ης αγωνιστικής με όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τις σημερινές αναμετρήσεις!

14:30 Περίπου μισή ώρα απομένει για την έναρξη των αναμετρήσεων. Σ’ αυτό το σημείο πάμε να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων στα παιχνίδια με Θρακιώτικο ενδιαφέρον.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΥΓΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Ηρακλής Ζυγού: Μανιάς, Τενεκές, Μολώνης, Κριεζής, Ψαρόπουλος, Κιουμουρτζής, Βαφειάδης, Ευθυμιάδης, Κωφίδης Στ., Δημητριάδης, Ανδρέου

Πάγκος: Κωφίδης Κ., Πανέρης, Πανταζίδης, Καρά Ισμαήλ, Χαλκίδης, Πουλιόπουλος, Τσετίνες Ν.

Ένωση Αλεξανδρούπολης: Συνοδινος, Δορουγιδένης, Μαυρομάτης, Λίτσιος, Κομεσίδης, Πατσιώρας Κ., Καρακασίδης, Μπαρμπαγιάννης, Γκαϊτατζής, Μάζης, Αμπαχαμιάν

Πάγκος: Πατσιώρας Α., Παπαοικονόμου Λαζαρίδης, Συριτούδης, Καβατζικιώτης, Ευστρατιάδης

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Ζιγκολάρι, Τορομανιδης, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης, Σουκρήογλου, Κουκουρίγκος, Χαλίλ Ιμπράμ, Παπαδόπουλος Λ.

Πάγκος: Μελισσόπουλος, Τσέκος, Καλλίδης, Γεωργιάδης, Χίντ Ιμέρ, Κατρανίτσας, Χασανκήλ

Απόλλων Παραλιμνίου: Γκαϊδατζάκης, Παπαδόπουλος, Τάκας, Κουζαβασίλης, Παναγιωτόπουλος, Νικολαίδης, Καρυοφύλλης, Γιαννόπουλος, Γαϊδαρτζής, Ν’ Λουντούλου, Λαδόπουλος

Πάγκος: Τζαμπέγια, Λιάρας, Κούτλας, Μαδένης, Ηλιόπουλος, Καρυπίδης, Φυλαχτούδης

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ

Πανδραμαϊκός: Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Κονταξής, Αϊβάζης, Βασιλειάδης, Βραμέντσαλης, Αχαλινόπουλος, Τσελέπης, Φουστέρης, Διαμαντίδης, Μπερούκας

Πάγκος: Μπαμπαλής, Γεωργηεφένδης, Αθανασιάδης, Παγκάκης, Παπαγεωργίου, Μπελμανι, Παυλίδης

Άρης Αβάτου: Νομικός, Χατζηπαππάς, Παπαδιώτης, Μίλλερ, Λαφάρας, Χακάν Βελή, Κρασώνης, Χριστοφορίδης, Γκέκας, Σαρηγιαννίδης, Ζοσιμίδης

Πάγκος: Μουστάκης,  Μπουλούτ, Ζώτος, Μουαρέμογλου, Καλαϊτζίδης, Μπουνταγκίδης, Παυλίδης

Ώρα 14:45 Σε πολύ καλές καιρικές συνθήκες θα διεξαχθούν τα παιχνίδια της αγωνιστικής

Ώρα 15:03 Σέντρα στα παιχνίδια

Ώρα 15:10 Το πρώτο γκολ της ημέρας σημειώθηκε στον Κιλκίς με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ, ενώ στην Χρυσούπολη ο Αετός πήρε προβάδισμα με τον Γιώργο Παυλίδη

Ώρα 15:12  Πρώτη καλή στιγμή στο ΑΟΞ στο 10ο λεπτό με τον Τανζού να βρίσκει με κάθετη τον Μαυρόπουλο και το σουτ του τελευταίου να περνά λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.

Ώρα 15:13 Παιχνίδι κέντρου στην Δράμα χωρίς κάτι αξιοσημείωτο στο πρώτο δεκάλεπτο

Ώρα 15:14 Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ορφέα στο 11′ με τον Ζυγκολάρι να βγαίνει τετατέτ και τον Γκαϊδατζάκη να διώχνει το σουτ του.

Ώρα 15:15 Έχει μπει πιο επιθετικά ο Ηρακλής που προσπαθεί να φανεί απειλητικος με πλαγιοκοπήσεις κυρίως απο τα αριστερά με τον Ανδρέου

Ώρα 15:17 ΓΚΟΛ στο ΑΟΞ για τον Απόλλωνα

Κόντρα στη ροή του ματς ανοίγει το σκορ ο Απόλλων στο 13′ με τον Καρυοφύλλη να εκμεταλλεύεται την αναμπουμπούλα στην άμυνα του Ορφέα και να στέλνει από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για το γκολ, καθώς προς στιγμήν ο επόπτης σήκωσε την σημαία του.

Ώρα 15:21 Σκόραρε και δεύτερο γκολ ο Κιλκισιακός κόντρα στον Κεραυνό, με σκόρερ ξανά τον Παυλίδη ο Αετός κάνει δύο τα τέρματα του κόντρα στο Νέστο στην Χρυσούπολη.

Ώρα 15:24 ΓΚΟΟΟΟΟΛ στο ΑΟΞ για τον Ορφέα Ξάνθης

Ισοφαρίζει στο 21′ ο Ορφέας με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τορομανίδη. Αν και η απόσταση ήταν μεγάλη, η μπάλα πέρασε από όλους και τελικά αιφνιδίασε και τον Γκαϊδατζάκη για να καταλήξει στα δίχτυα της εστίας του.

Ώρα 15:26 Ισορροπημένο το ματς στην Γενησέα, προσπαθούν τόσο ο Ηρακλής όσο και η Ένωση να γίνουν επικίνδυνοι όμως χωρίς αποτέλεσμα έως τώρα, με τον δυνατό αέρα να δυσκολεύει τις προσπάθειες των δύο ομάδων

Ώρα 15:28 Πολύ καλή στιγμή για την Ένωση με τον Καρακασίδη να βγαίνει μόνος απέναντι στον Μανιά με τον κίπερ του Ηρακλή να κρατά το μηδέν

Ώρα 15:30 Παιχνίδι κέντρου στην Δράμα με Πανδραμαϊκό και Άρη Αβάτου να έχουν “αλληλοεξουδετερωθεί” σε αυτό το πρώτο 25λεπτο

Ώρα 15:34 Εμφανής η ένταση στο ματς από το πρώτο λεπτό με πολύ δυνατές μονομαχίες στο ΑΟΞ.

Ώρα 15:38 Σκοράρει δύο τέρματα ο Πανσερραϊκός με τους Παπαβασιλείου και Κόνσι παίρνοντας προβάδισμα στην Θάσο, που σε συνδυασμό με την ήττα του Νέστου μέχρι τώρα εξασφαλίζει και μαθηματικά την κατάκτηση του τίτλου. Μείωσε σε 2-1 ο Κεραυνός στο Κιλκίς.

Ώρα 15:42 ΓΚΟΛ στο ΑΟΞ για τον Απόλλωνα

Ανακτά το προβάδισμα στο 40′ ο Απόλλων με τον Ρούφο να διώχνει αρχικά το σουτ του Γαϊδαρτζή και τον Νλουντουλού στη συνέχεια να σκοράρει σε κενή εστία για το 1-2.

Ώρα 15:47 Ημίχρονο στην Γενησέα, χωρίς τέρματα για Ηρακλή και Ένωση.

Ώρα 15:48 Ημίχρονο στο ΑΟΞ με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου να πηγαίνει στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα κόντρα στον Ορφέα

Ώρα 15:50 Ημίχρονο και στην Δράμα, με Πανδραμαϊκό και Άρη Αβάτου να μένουν στο μηδέν

Ώρα 15:53 Πάμε να δούμε πως έχουν διαμορφωθεί τα αποτελέσματα ημιχρόνου στα γήπεδα του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Ώρα 16:04 Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Ώρα 16:06 Ξεκινά πολύ δυνατά το δεύτερο μέρος ο Ορφέας με το σουτ του Κουκουρίγκου στο 46′ να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να περνά στη συνέχεια παράλληλα με την τελική γραμμή.

Ώρα 16:09 Απειλεί με τον Λαδόπουλο στο 48′ ο Απόλλων. Άουτ το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή.

Ώρα 16:11 ΓΚΟΛ στην Γενησέα για τον Ηρακλή Ζυγού

Ωραίο γύρισμα του Μολώνη απο αριστερά ο Φίλιππος Δημητριάδης έκανε το κοντρόλ και με γυριστό σουτ έκανε το 1-0 για τον Ηρακλή

Ώρα 16:13  Σέντρα του Μαυρόπουλου, κεφαλιά του Τανζού η μπάλα άουτ στο 53′. Να σημειωθεί πως είναι πολλά τα παράπονα του Ορφέα από τη διαιτησία.

Ώρα 16:15 Στις κερκίδες του γηπέδου του ΑΟΞ βρίσκεται και ο πρώην τιμ μάνατζερ του ΑΟΞ Γιώργος Κασναφέρης, που εμψυχώνει τους παίκτες του Ορφέα.

16:17 ΓΚΟΛ στην Γενησέα για την Ένωση Αλεξανδρούπολης

Στο 58′ ο ξανθιώτης επιθετικός της Ένωσης,  Γιώργος Λαζαρίδης δύο λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς με προβολή έκανε το 1-1

Ώρα 16:20 Στα υπόλοιπα ματς ο Πανσερραϊκός με σκόρερ τον Ολαϊτάν έκανε το 3-0 στην Θάσο, ενώ στο Κιλκίς οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου προβάδισμα δύο γκολ(3-1) κόντρα στον Κεραυνό

Ώρα 16:24 ΓΚΟΛ στην Γενησέα για την Ένωση Αλεξανδρούπολης

Μετά απο κόντρες μέσα στην περιοχή ο Γιώργος Λαζαρίδης σκοράρει ξανά για την ανατροπή των Εβριτών κόντρα στον Ηρακλή, με την Ένωση πλέον να προηγείται με 2-1

Ώρα 16:28  Απειλεί ξανά ο Ορφέας στο 71′ με σουτ του Μελισσόπουλου, που έχει περάσει στον αγωνιστικό χώρο, μπλοκάρει ο Γαϊδατζάκης.

Ώρα 16:30 Απαντά στις ευκαιρίες ο Απόλλωνας με τον Ρούφο να αποκρούει το σουτ του Γαϊδαρτζή

Ώρα 16:33 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ στο ΑΟΞ για τον Ορφέα Ξάνθης

Ισοφαρίζει και πάλι ο Ορφεάς στο 74′ σε 2-2. Μετά από γέμισμα και αναμπουμπούλα στη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε στη πλάτη του Κουκουρίγκου που είχε σηκωθεί για την κεφαλιά και κατέληξε στα δίχτυα.

Ώρα 16:35 “Αγκαλιά” με την μαθηματική εξασφάλιση του τίτλου είναι ο Πανσερραϊκός που κάνει 4 τα τέρματα του στην Θάσο. Διαστάσεις θριάμβου δίνει στη νίκη του ο Κιλκισιακός που έκανε το 6-1 κόντρα στον ελλιπή Κεραυνο.

Ώρα 16:37 ΓΚΟΛ στη Γενησέα για την Ένωση Αλεξανδρούπολης

Με δυνατό σουτ του Αμπραχαμιάν στο 78′ η Ένωση κάνει το 3-1 και αποκτά μεγάλο προβάδισμα για τη νίκη επί του Ηρακλή.

Ώρα 16:40 Επικίνδυνη στιγμή στο ΑΟΞ για τους φιλοξενούμενους στο 82′ με τον Λιάρα να πλασάρει τον Ρούφο και τον Κατρανίτσα να διώχνει πάνω στη γραμμή.

Ώρα 16:50 Τεράστια ευκαιρία για τον Ορφέα στις καθυστερησεις. Έκανε τη παράλληλα σέντρα ο Τσέκος όμως ο Ιμέρ δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή.

Ώρα 16:52 Τέλος το ματς στην Γενησέα, μεγάλο διπλό για την Ένωση

Ώρα 16:53 Τέλος αγώνα στο ΑΟΞ, ο Ορφέας αν και μπορούσε και τη νίκη κρατά τον σημαντικό βαθμό και ετοιμάζεται για “τελικούς” με Άβατο και Αλεξανδρούπολη στο ΑΟΞ

Ωρα 16:54 Τέλος αγώνα και στην Δράμα, ο Άρης Αβάτου έφυγε απο την πόλη της Μακεδονίας με σημαντικό βαθμό