Κακή εμφάνιση και ήττα από την ΑΕΝ Πανοράματος για την ΑΕ Κομοτηνής!

Την ήττα με 3-1 σετ από την ΑΕΝ Πανοράματος γνώρισε η ΑΕ Κομοτηνής στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Α2 Ανδρών.

Οι Κομοτηναίοι παρόλο που μέχρι τα μισά του 1ου σετ ήταν κοντά στο σκορ, είδαν τους αντιπάλους τους στη συνέχεια να ξεφεύγουν με 17-13 και τελικά να το κατακτούν με 25-17. Το δεύτερο σετ αποδείχθηκε καταστροφικό, αφού αν και οι κιτρινόμαυροι βρέθηκαν να προηγούνται με 6-15, έχασαν την αυτοσυγκέντρωσή τους και “κατάφεραν” να το χάσουν με 25-22.

Στο τρίτο σετ η ΑΕ Κομοτηνής πάτησε γκάζι, πέρασε από την αρχή μπροστά στο σκορ και δεν έχασε το προβάδισμα με αποτέλεσμα να μειώσει σε 2-1, με 19-25. O επίλογος γράφτηκε στο 4ο σετ όπου η ΑΕΝ Πανοράματος αποδείχθηκε αποτελεσματικότερη φτάνοντας στη νίκη με 25-21, 3-1 σετ.

Τα σετ: 25-17, 25-22, 19-25, 25-21