LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 19ης αγ. στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα!

Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και στη σημερινή 19η του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου άμεσα και έγκυρα μέσα απ’ το blog του SportsAddict.gr.

Αναλυτικά το μενού της αγωνιστικής:

Γήπεδο ΑΟΞ: Ορφέας Ξάνθης – Ηρακλής Ζυγού

Διαιτητές: Γιώργος Δρακίδης(Ξάνθης)

Βοηθοί: Γκοντόλιας, Εμίν Κεχαγιά(Ξάνθης)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Διαιτητές: Αθανάσιος Μπουτσίκος(Μακεδονίας)

Βοηθοί: Χατζηβασιλείου, Παπαδόπουλος(Μακεδονίας)

Γήπεδο Ορφανού: Αετός Οφρυνίου – Πανδραμαϊκός

Διαιτητές: Παναγιώτης Τσοπουλίδης(Ξάνθης)

Βοηθοί: Σαββόγλου, Σπάρταλης(Ξάνθης)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Κεραυνός Πέρνης

Διαιτητές: Χρήστος Καρακελές(Καβάλας)

Βοηθοί:  Γεωργαντέλης, Πετσινάκης(Καβάλας)

Γήπεδο Ποτού Θάσου: Δόξα Θεολόγου – Δόξα Κ. Καμήλας

Διαιτητές: Δημήτρης Γκαϊτατζής(Δράμας)

Βοηθοί: Ραβικάλης, Κοτανίδου(Δράμας)

Γήπεδο Παραλιμνίου: Απόλλων Παραλιμνίου – Κιλκισιακός

Διαιτητές: Ιωάννης Παραδεισόπουλος(Πιερίας)

Βοηθοί: Καλορογιάννης, Τσικλητάρη(Πιερίας)

Ρεπό: Άρης Αβάτου

14:25 Σε κάτι περισσότερο από μισή ώρα ρίχνονται στη μάχη της 19ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου οι ομάδες της Θράκης. Στο ΑΟΞ και στο τοπικό Ξανθιώτικο ντέρμπυ ο Ορφέας Ξάνθης υποδέχεται τον Ηρακλή Ζυγού, με τους γηπεδούχους να αναζητούν τη νίκη που θα τους διατηρήσει στο κυνήγι της παραμονής. Η Ένωση Αλεξανδρούπολης έχει ταξιδέψει στις Σέρρες με στόχο να αποδράσει με ένα πολύτιμο θετικό αποτέλεσμα απέναντι στον ιστορικό Πανσερραϊκό, ενώ το ρεπό του πραγματοποιεί ο Άρης Αβάτου.

14:30 Θυμηθείτε εδώ το pre-game της 19ης αγωνιστικής με όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τις σημερινές αναμετρήσεις!

14:32 Ήδη πραγματοπούν το ζέσταμά τους Ορφέας Ξάνθης και Ηρακλής Ζυγού στο ΑΟΞ.

14:35 Και οι ποδοσφαιριστές της Ένωσης έχουν ήδη πατήσει το χορτάρι του Γηπέδου των Σερρών.

14:39 Περίπου 20 λεπτά απομένουν για την έναρξη των αναμετρήσεων. Σ’ αυτό το σημείο πάμε να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων στα παιχνίδια με θρακιώτικο ενδιαφέρον.

14:40 Ξεκινάμε από το γήπεδο του ΑΟΞ εκεί όπου οι δύο προπονητές επέλεξαν τους:

Ορφέας Ξάνθης (Χατζημεστής): Ρούφος, Τζαμπάζ Χακή, Τορομανίδης, Μακράκης, Χασάνογλου Φεϊζή, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης, Σουκρήογλου Σουκρή, Κουκουρίγκος, Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού, Ζιγκολάρι.

Αναπληρωματικοί: Τσέκος, Παπαδόπουλος, Βουλγαρίδης, Γεωργιάδης, Καλλίδης, Χιντ Ιμέρ, Φεϊζάλ Μπουζίντι.

Ηρακλής Ζυγού (Δημητριάδης): Καρά Τσατάι Ισμαήλ, Τενεκές, Μολώνης, Κριεζής, Κιουμουρτζής, Ψαρόπουλος, Βαφειάδης, Πιλτικάκης, Δογανίδης, Δημητριάδης, Ανδρέου.

Αναπληρωματικοί: Ευθυμιάδης, Τιφτίκης, Πανέρης, Μανιάς, Μπουναρτζής, Πελτεκίδης, Τσετινές.

14:50 Πάμε να δούμε και τις επιλογές των δύο κόουτς στις Σέρρες:

Πανσερραϊκός (Διγκόζης): Τέντζερης, Ζέρης, Αποστολόπουλος, Καλί, Γιανναράκης, Τριανταφύλλου, Πτηνόπουλος, Ψάλτης, Γκούρτσας, Γεωργιάδης, Κόντσι.

Αναπληρωματικοί: Μπάρδας, Κιουτσεκτσίδης, Διγκόζης, Σοϊλεμέζογλου, Τσάπαρης, Σουλαϊμόν, Παπαβασιλείου.

Ένωση Αλεξανδρούπολης (Ουσταμπασίδης): Συνοδινός, Δορουγιδένης, Μαυρομάτης, Λίτσιος, Κομεσίδης, Πατσιώρας, Γκαβανόζης, Μπαρμπαγιάννης, Γκαϊδατζής, Μαλτέζος, Καρακασίδης.

Αναπληρωματικοί: Ευστρατιάδης, Μάζης, Γκουντενούδης, Συριτούδης, Καβατσικιώτης, Λαζαρίδης, Παπαοικονόμου.

15:00 Σέντρα στα παιχνίδια!

15:01 Πρώτη υποψία ευκαιρίας στο ΑΟΞ στο πρώτο λεπτό με το σουτ του Δογανίδη από πλευράς Ζυγού να μην απειλεί ιδιαίτερα και να καταλήγει έξω από το αριστερό δοκάρι.

15:15 Πρώτη αξιοσημείωτη τελική και για τον Ορφέα στο ματς με το σουτ του Ζιγκολάρι να φεύγει πάνω από τα δοκάρια στο 15′.

15:20 Το πρώτο γκολ στον όμιλο σημειώνεται στο Παραλίμνιο εκεί όπου ο Απόλλων ανοίγει το σκορ απέναντι στον Κιλκισιακό με τον Τοπάλ στο 13′.

15:26 Καλή στιγμή για τον Ορφέα με το πλάσε του Χασάνογλου Φεϊζή στην κίνηση, μετά το φάουλ του Τορομανίδη να καταλήγει λίγο πάνω από την εστία του Καρά Τσατάι Ισμαήλ στο 26′.

15:29 Έχει ανοίξει το σκορ ο Αετός Ορφανού κόντρα στον Πανδραμαϊκό με το γκολ του Παυλίδη Γ. στο 26′, όπως και ο Νέστος Χρυσούπολης κόντρα στον Κεραυνό Πέρνης με το τέρμα που σημείωσε ο Φραγκούλης στο 24′.

15:34 Μεγάλη ευκαιρία για τον Ορφέα να ανοίξει το σκορ, με το σουτ του Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού στο 34′, μετά από φάση διαρκείας, να απομακρύνει πάνω στη γραμμή ο Ψαρόπουλος.

15:35 ΓΚΟΛ στις Σέρρες!

Ανοίγει το σκορ ο Πανσερραϊκός με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκούρτσα στο 31′. Πανσερραϊκός-Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-0.

15:38 ΓΚΟΟΟΟΟΛ στην Ξάνθη!

Ανοίγει το σκορ ο Ορφέας Ξάνθης με το σουτ του Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού στο 38′ που δεν κατάφερε να μπλοκάρει ο Καρά Τσατάι Ισμαήλ. Ορφέας Ξάνθης-Ηρακλής Ζυγού 1-0.

15:40 Προσπαθεί να απειλήσει με το σουτ του Γκαβανόζη η Ένωση στο 38′, το οποίο έδιωξε σε κόρνερ ο Τέντζερης. Ήδη έχει ανακατέψει την τράπουλα ο κόουτς Ουσταμπασίδης προχωρώντας στην πρώτη του αλλαγή από το 33′ με τον Μάζη να περνά στη θέση του Μαλτέζου.

15:43 Έχει ισοφαρίσει ο Πανδραμαϊκός στο Οφρύνιο με τον Μπερούκα στο 33′, ενώ έχει ανοίξει το σκορ και η Δόξα Κάτω Καμήλας στη Θάσο κόντρα στη Δόξα Θεολόγου με τον Κεχαγιά στο 29′.

15:45 Τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο μέρος στο ΑΟΞ με τον Ορφέα να προηγείται με 1-0.

15:50 Ανάπαυλα και στις Σέρρες με την Ένωση να είναι πίσω στο σκορ με 1-0.

15:55 Τα αποτελέσματα του ημιχρόνου σε όλα τα ματς:

Αετός Ορφανού-Πανδραμαϊκός 1-1 (26′ Παυλίδης Γ. / 33′ Μπερούκας)

Δόξα Θεολόγου-Δόξα Κάτω Καμήλας 0-1 (29′ Κεχαγιάς)

Ορφέας Ξάνθης-Ηρακλής Ζυγού 1-0 (38′ Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού)

Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Πέρνης 1-0 (24′ Φραγκούλης)

Απόλλων Παραλιμνίου-Κιλκισιακός 1-0 (13′ Τοπάλ)

Πανσερραϊκός-Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-0 (31′ Γκούρτσας)

16:02 Σέντρα για το δεύτερο μέρος!

16:11 Κάνει δύο τα τέρματά του ο Νέστος Χρυσούπολης απέναντι στον Κεραυνό Πέρνης στο 51′ και πάλι με τον Φραγκούλη.

16:12 Η πρώτη καλή στιγμή στο ΑΟΞ για το δεύτερο ημίχρονο ανήκει στους γηπεδούχους με τη σέντρα σουτ του Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού να περνά ξυστά από το δεξί δοκάρι.

16:22 Νέα απειλή για από πλευράς Ορφέα, με τον Καρά Τσατάι Ισμαήλ ωστόσο να απομακρύνει το πλασέ του Καραγκιόζη μέσα από την περιοχή, στο 65′.

16:25 Απειλεί με τον Γκούρτσα ο Πανσερραϊκός στο 60′, με τον Συνοδινό να δηλώνει παρών και να απομακρύνει σε κόρνερ.

16:31 Ο Φεϊζάλ Μπουζίντι έγινε αποδέκτης της μπάλας στη περιοχή, όμως το σουτ που επιχείρησε, αφού γύρισε, δεν βρήκε στόχο.

16:33 Καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή Ζυγού στο 76′, με τον Τιφτίκη να πατά περιοχή και τον Ρούφο να μπλοκάρει το σουτ που επιχείρησε.

16:42 Ανακτά το προβάδισμα ο Αετός Ορφανού με τον Σαλπιγγίδη στο 82′, ενώ μειώνει και ο Κεραυνός Πέρνης με τον Μελισσόπουλο Α. στο 81′.

16:45 Πολύ καλή στιγμή για την Ένωση στις Σέρρες, με τον κίπερ των γηπεδούχων να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ το σουτ του Λαζαρίδη στο παραθυράκι της εστίας.

16:51 Τελικό αποτέλεσμα στη Χρυσούπολη, Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Πέρνης 2-1.

16:52 Τέλος στο ΑΟΞ, κέρδισε το τοπικό ντέρμπυ ο Ορφέας με 1-0.

16:56 Έληξαν τα ματς σε Οφρύνιο και Ποτό, με τον Αετό να διατηρεί μέχρι τέλους το 2-1, και την Δόξα Θεολόγου να κερδίζει με ανατροπή και σκορ επίσης 2-1.

17:00 Τέλος και στα δύο ματς στις Σέρρες, με τον Πανσερραϊκό να επικρατεί της Ένωσης με 1-0 και του Απόλλωνα με 2-1 του Κιλκισιακού.

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία, όπως διαμορφώνεται μετά την ολοκλήρωση των αναμετρήσεων!

Κυρίες και κύριοι σας ευχαριστούμε που εμπιστευτήκατε το SA για την άμεση και έγκυρη ενημέρωσή σας!

Καλό υπόλοιπο Κυριακής!

Το Pre Game και την live ενημέρωση που θα ακολουθήσει στηρίζουν οι:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.