“Εφτάψυχος” ΓΑΣ πέτυχε μεγάλη νίκη επί των Φαρσάλων!

Με τον ΓΑΣ να πετυχαίνει μια μεγάλη εντός έδρας νίκη στην Κομοτηνή επί των Φαρσάλων άνοιξε η αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής.

Η ομάδα του Νεοκλή Λεμονίδη είχε τα ηνία του αγώνα στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, φτάνοντας προηγείται με 16 & 17 πόντους, ενώ ακόμη και όταν οι φιλοξενούμενοι κατάφερναν να αντιδράσουν φτάνοντας ακόμη και να πάρουν προβάδισμα στα τελευταία λεπτά του αγώνα  οι Κομοτηναίοι έβγαλαν ψυχή και πάθος και κατάφεραν να ξαναπάρουν προβάδισμα 4′ λεπτά πριν το τέλος ενώ 26′ δεύτερα πριν το φινάλε του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 79-77 ένα καλάθι και φάουλ απο τον Κίμωνα  Λεχούδη διαμόρφωσαν το 82-77 που ήταν και το τελικό σκορ

Κορυφαίοι για την ομάδα της Κομοτηνής οι Λεπτοκαρύδης, Σπέντζος και Λεχούδης ενώ πολύ σημαντικούς πόντους πέτυχαν επίσης οι Μαγουλάς και Σταυριανόπουλος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-13, 48-36, 61-53, 82-77

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 19 (3), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 5 (1), Καρκατσέλης, Λεχούδης 14, Κουτσοβασίλης 4 (1), Παπανδρεόπουλος, Σπέντζος 16 (2), Χαλίλ 6, Σταυριανόπουλο2 9 (1), Ναλμπάντης, Μαγουλάς 9

ΦΑΡΣΑΛΑ (Γιασάρης): Παπαχρήστος 16 (2), Τσούμας, Βρεττάς 8, Πεταλωτής 30 (3), Μουλάς 10, Δέσπος 4, Τσούκας 9 (1).