Με δύο πέναλτι και παίκτη λιγότερο απο το πρώτο μέρος “λύγισαν” οι Νέοι της Ξάνθης απο Ολυμπιακό

Δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα απο το Δημοτικό γήπεδο Ρούφ η Κ19 της Ξάνθης, που ηττήθηκε με 3-0 απο τον Ολυμπιακό για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 3-0 σκοράροντας δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο με ισάριθμα πέναλτι (31′, 38′) κι άλλη μία στην επανάληψη (48′), με την ξανθιώτικη ομάδα να παραμένει στους 20 βαθμούς μετά την 10η φετινή της ήττα.

Οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή που είχαν δοκάρι με τον Τσιπούρα στο 20′, από το 42′ έπαιζαν με 10 παίκτες αφού ο διαιτητής του αγώνα Ρόμπερτ Ντουμιτρέσκου της ΕΠΣ Πειραιά απέβαλε τον Τενεκέ στο 42′. Προς το τέλος οι ευκαιρίες των Τσιπούρα και Κοτόπουλου χάθηκαν, χωρίς να αλλάξουν το τελικό σκορ.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Στεπάνοβιτς, Μανίσογλου, Μπάκος (65′ Καρατλίδης), Τενεκές, Νιαζήφογλου, Πιτσόλης, Αλεξανιάν (55′ Πλατσιώτας), Παπαδόπουλος, Τσιπούρας, Ιωακειμίδης (60′ Μάρκου), Κοτόπουλος.