LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 17ης αγ. στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα!

Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και στη σημερινή 17η του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου άμεσα και έγκυρα μέσα απ’ το blog του SportsAddict.gr.

Αναλυτικά το μενού της αγωνιστικής:

Κυριακή 26/1, Ώρα 15:00

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου

Διαιτητές: Κωνσταντίνος Σαφούρης(ΕΠΣ Σερρών)

Βοηθοί: Κρυωνάς(Σερρών), Ζιγκερίδης(Κιλκίς)

Γήπεδο Ποτού: Δόξα Θεολόγου – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Διαιτητές: Χρήστος Καμπάταγης(ΕΠΣ Δράμας)

Βοηθοί: Κουβαλάκης, Ραβικάλης(Δράμας)

Γήπεδο Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – Ηρακλης Ζυγού

Διαιτητές: Ηλίας Χαψάς(ΕΠΣ Σερρών)

Βοηθοί: Παστιάδης, Κοτανίδου(Δράμας)

Δημοτικό Παραλιμνίου: Απόλλων Παραλιμνίου – Πανσερραϊκός

Διαιτητές: Περικλής Παρχαρίδης(ΕΠΣ Δράμας)

Βοηθοί: Τσακίρης, Καμπερίδης(Δράμας)

Δημοτικό Δράμας: Πανδραμαϊκός – Κιλκισιακός

Διαιτητές: Παναγιώτης Μιχαλούδης(ΕΠΣ Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Μαλανδρής, Τσιρωνάς(Χαλκιδικής)

Σάββατο 25/1, Ώρα 15:00

Γήπεδο ΕΠΣ Σερρών: Δόξα Κάτω Καμήλας – Κεραυνός Πέρνης 4-1 (29′ Κεχαγιάς, 55′ Σαρέγκος, 64′ Τσομαχασβίλι, 88′ Γεράκης / 66′ Κωνσταντάρας)

Διαιτητές: Ιωάννης Παραδεισόπουλος(ΕΠΣ Πιερίας)

Βοηθοί: Μαδίτσης(Μακεδονίας), Τσικλητάρη(Πιερίας)

Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

14:12 Με την ελπίδα να αποδράσουν με θετικά αποτελέσματα από τις εκτός έδρας δοκιμασίες τους, ρίχονται σε λίγη ώρα στη μάχη της 17ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου οι ομάδες της Θράκης. Η Ένωση Αλεξανδρούπολης έχει ταξιδέψει στη Θάσο με μοναδικό στόχο το διπλό, ο Άρης Αβάτου θα προσπαθήσει να διατηρήσει το αήττητο σερί που τρέχει, μέσα στη Χρυσούπολη, ενώ ο Ηρακλής Ζυγού των πολλών απουσιών αναμένεται να έχει δύσκολη αποστολή στο Οφρύνιο κόντρα στον Αετό Ορφανού. Το ρεπό του πραγματοποιεί ο Ορφέας Ξάνθης.

14:15 Θυμηθείτε εδώ το pre-game της 17ης αγωνιστικής με όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τις σημερινές αναμετρήσεις!

14:31 Λιγότερη από μισή ώρα απομένει για την έναρξη των αναμετρήσεων. Σ’ αυτό το σημείο πάμε να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων στα παιχνίδια με θρακιώτικο ενδιαφέρον.

14:32 Ξεκινάμε από το Οφρύνιο και το ματς του Αετού Ορφανού με τον Ηρακλή Ζυγού, εκεί όπου οι δύο προπονητές επέλεξαν τους:

Αετός Ορφανού (Μαγκαφίνης): Κυφωνίδης, Θεοδοσιάδης, Πανάγου, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης Ν., Τουμανίδης, Ελέζι, Γιάνα, Τσίλογλου, Παυλίδης Γ., Σαλπιγγίδης.

Αναπληρωματικοί: Καλαϊτζής, Βουζουλίδης, Σαββατιανός, Χατζηνικολής, Καραγιαννίδης, Τελίδης, Δουμάνης.

Ηρακλής Ζυγού (Δημητριάδης): Μανιάς, Τενεκές, Μολώνης, Κριεζής, Κιομουρτζής, Ευθυμιάδης, Βαφειάδης, Ανδρέου, Πιλτικάκης, Δημητριάδης, Κωδίφης.

Αναπληρωματικοί: Μπουναρτζής, Πελτεζίδης, Κοψαλίδης, Καρά Ισμαήλ Τσατάι, Πουλιόπουλος, Ψαρόπουλος, Τσετινές.

14:40 Συνέχεια με το εκτός έδρας ματς της Ένωσης Αλεξανδρούπολης με την Δόξα Θεολόγου:

Δόξα Θεολόγου: Τζιώρτζης, Ζενέλι, Παπαδόπουλος, Αντωνιάδης, Ζιούλης, Μπλάτζιος, Μουλλάι, Νιζάμης, Λάτα, Αλόπουλος, Ανθουλάκης.

Αναπληρωματικοί: Μπουνταγκίδης, Χατζηγεωργίου, Καλαϊτζής, Αγραφιώτης, Μπουζίντι, Ότοβακ.

Ένωση Αλεξανδρούπολης (Ουσταμπασίδης): Συνοδινός, Δορουγιδένης, Μαυρομάτης, Λίτσιος, Κομεσίδης, Πατσιώρας Κ., Γκαβανόζης, Μαλτέζος, Καβατζικιώτης, Παπαοικονόμου, Αμπραχαμιάν.

Αναπληρωματικοί: Πατσιώρας Α., Ευστρατιάδης, Καρακασιάδης, Συριτούδης, Μπινόπουλος, Λαζαρίδης.

14:50 Oλοκληρώνουμε τον κύκλο των εντεκάδων με τις συνθέσεις από τη Χρυσούπολη και το ματς του Νέστου με τον Άρη Αβάτου:

Νέστος Χρυσούπολης (Κετσιεμενίδης): Δεμένικος, Μπλιος, Ποδάρας, Μπάμπουρας, Φραγκούλης, Δόντσος, Παπαδόπουλος, Γρηγοριάδης, Αδαμάκης, Μπαϊκαρά, Λαζαρίδης.

Αναπληρωματικοί: Αγοραστός, Γεωργιάδης, Αρετάς, Μαρμαρέλης, Ανδρεάδης, Κοβάτσης, Κλοκίδης.

Άρης Αβάτου (Ξανθόπουλος): Νομικός, Χατζηπαπάς, Μπουνταγκίδης, Μίλλερ, Χριστοφορίδης, Βελή Μεμέτ Χακάν, Σαρηγιαννίδης, Ζωσιμίδης, Γκέκας, Τσάπαρης, Λαφάρας.

Αναπληρωματικοί: Μουστάκης, Χασάν Μπουλούτ, Ζώτος, Τριαντάφυλλος, Παυλίδης, Γκουτσίδης, Κρασώνης.

15:03 Σέντρα σε όλα τα ματς!

15:10 Πρώτη καλή στιγμή για την Ένωση στο 7′ με το φάουλ του Μαυρομάτη έξω από την περιοχή να σταματά στο τείχος και στην επαναφορά το σουτ του Καβατζικιώτη να καταλήγει άουτ. Νωρίτερα στο 3′ απείλησαν οι γηπεδούχοι με ένα σουτ του Λάτα που έδιωξε σε κόρνερ ο Συνοδινός. Να σημειώσουμε πως το ματς ξεκίνησε στις 14:53 με το 0-0 να διατηρείται.

15:23 ΓΚΟΛ στη Χρυσούπολη!

Ανοίγει το σκορ ο Νέστος Χρυσούπολης με κεφαλιά του Ξανθιώτη πρώην παίκτη του Άρη Αβάτου μάλιστα, Βασίλη Δόντσου στο 24′.

15:29 Φτάσαμε στο 29ο λεπτό στο Οφρύνιο, με τον Ηρακλή να έχει ως τώρα δύο καλές στιγμές, με το σουτ του Δημητριάδη μετά από γύρισμα του Κωφίδη στο 22′ να καταλήγει άουτ, ενώ την ίδια τύχη είχε και το σουτ του Πιλτικάκη στο 27′. Στο 0-0 το σκορ.

15:31 Στο 0-0 και οι αναμετρήσεις του Πανδραμαϊκού με τον Κιλκισιακό και του Απόλλων Παραλιμνίου με τον Πανσερραϊκό.

15:42 Ημίχρονο στη Θάσο, με λιγοστές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, στο 0-0 Δόξα Θεολόγου και Ένωση Αλεξανδρούπολης. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι μέχρι στιγμής, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έχει παίξει το ρόλο του και ο αγωνιστικός χώρος που δεν βοηθά ιδιαίτερα τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών. Τελευταία καλή στιγμή για το πρώτο μέρος μια κεφαλιά του Μαλτέζου στο 45′ που πέρασε έξω από τα δοκάρια.

15:46 Έχει ανοίξει το σκορ και ο Κιλκισιακός στη Δράμα από το 40′ με τέρμα του Λάμπογλου.

15:49 Ημίχρονο και στο Οφρύνιο, στο 0-0 Αετός και Ηρακλής Ζυγού, με τους Ξανθιώτες να μην έχουν απειληθεί ιδιαίτερα μέχρι στιγμής.

15:50 Ανάπαυλα και στη Χρυσούπολη με τον Άρη Αβάτου να είναι πίσω στο σκορ με 1-0 από το 24ο λεπτό. Να σημειωθεί πως στο 15′ ακυρώθηκε τέρμα των φιλοξενούμενων που σημείωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Τσάπαρης, για επιθετικό φάουλ του Μίλλερ.

15:52 Τα αποτελέσματα του ημιχρόνου σε όλα τα ματς:

Αετός Ορφανού-Ηρακλής Ζυγού 0-0

Πανδραμαϊκός-Κιλκισιακός 0-1 (40′ Λάμπογλου)

Δόξα Θεολόγου-Ένωση Αλεξανδρούπολης 0-0

Νέστος Χρυσούπολης-Άρης Αβάτου 1-0 (24′ Δόντσος)

Απόλλων Παραλιμνίου-Πανσερραϊκός 0-0

(25/1) Δόξα Κάτω Καμήλας-Κεραυνός Πέρνης 4-1 (29′ Κεχαγιάς, 55′ Σαρέγκος, 64′ Τσομαχασβίλι, 88′ Γεράκης / 66′ Κωνσταντάρας)

15:54 Σέντρα για το δεύτερο μέρος στη Θάσο.

15:56 Σουτ του Μουλλάι η μπάλα άουτ, για τους γηπεδούχους που απειλούν πρώτοι στο δεύτερο μέρος στη Θάσο.

16:03 Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο και στις υπόλοιπες αναμετρήσεις.

16:05 ΓΚΟΟΟΟΟΛ στη Θάσο!

Ανοίγει το σκορ η Ένωση Αλεξανδρούπολης στο 57′ με σουτ του Κομεσίδη έξω από την περιοχή.

16:10 ΓΚΟΛ στο Οφρύνιο!

Ο Αετός Ορφάνου παίρνει το προβάδισμα στο 55′ με κεφαλιά του Τουμανίδη μετά από κόρνερ.

16:22 Δοκάρι για την Ένωση!

Μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση να κάνει δύο τα τέρματά της, όμως το σουτ του Καβατζικιώτη στο 72′ κατέληξε στο δοκάρι και στη συνέχεια άουτ.

16:28 Μεγάλη επέμβαση του Τζιώρτζη στο 77′ που διατηρεί το 0-1 αποκρούοντας το τελείωμα του Καρακασίδη από θέση τετατέτ, ενώ στο επόμενο λεπτό ήταν η σειρά του Συνοδινού να δείξει τα αντανακλαστικά του απομακρύνοντας τον κίνδυνο σε κεφαλιά του Λάτα.

16:35 Φτάσαμε στο 80′ στη Χρυσούπολη με το 1-0 να παραμένει υπέρ του Νέστου. Προηγήθηκαν δύο επεμβάσεις του Νομικού στα σουτ των Ανδρεάδη και Κοβάτση στο 60′ και το 71′ αντίστοιχα, ενώ μεγάλη ευκαιρία για το Άβατο έχασε ο Γκουτσίδης στο 76′ αστοχώντας από πλεονεκτική θέση όντας ολομόναχος.

16:40 Έχει ανατρέψει το εις βάρος του σκορ ο Πανδραμαϊκός, που προηγείται πλέον με 2-1 χάρις τα τέρματα των Τσελέπη και Μπελμάνι στο 60′ και το 75′. Στο 0-0 ακόμα Απόλλων Παραλιμνίου και Πανσερραϊκός.

16:41 ΓΚΟΛ στη Χρυσούπολη!

Πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα ο Νέστος στο 82′ με κεφαλιά του Λαζαρίδη.

16:42 Μοναδική χαμένη ευκαιρία για την Ένωση στο 80′ με τον Λαζαρίδη, που πέρασε ως αλλαγή, στη πρώτη του επαφή με τη μπάλα στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Αλεξανδρούπολης.

16:44 Τέλος στη Θάσο. Πήρε το διπλό η Ένωση Αλεξανδρούπολης επικρατώντας με ο-1!

16:50 Τέλος στη Χρυσούπολη, νίκη για τον Νέστο με 2-0 επί του Άρη Αβάτου.

16:52 Τελευταίο σφύριγμα και στο Οφρύνιο, Αετός Ορφανού-Ηρακλής Ζυγού 1-0.

16:55 Έληξαν και τα άλλα δύο ματς. Πανδραμαϊκός-Κιλκισιακός 2-1, Απόλλων Παραλιμνίου-Πανσερραϊκός 0-0.

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία, όπως διαμορφώνεται μετά την ολοκλήρωση των αναμετρήσεων!

Κυρίες και κύριοι σας ευχαριστούμε που εμπιστευτήκατε το SA για την άμεση και έγκυρη ενημέρωσή σας!

Καλό υπόλοιπο Κυριακής!

Το Pre Game και την live ενημέρωση που θα ακολουθήσει στηρίζουν οι:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.