Ήττα εντός προγράμματος από την πρωτοπόρο ΧΑΝΘ για τους Κύκλωπες

Μία αναμενόμενη ήττα από την 1η της βαθμολογίας ΧΑΝΘ γνώρισαν οι Κύκλωπες στην Αλεξανδρούπολη.

Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν 32-23 στο κλειστό «Μιχάλης Παρασκευόπουλος», με τους Κύκλωπες να είναι πάντως μαχητικοί, με την διαφορά να ξεφεύγει στο δεύτερο ημίχρονο αφού μέχρι τότε οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ.

Οι Κύκλωπες στρέφουν πλέον την προσοχή τους στο επόμενο πολύ σημαντικό εντός έδρας ματς με τον Αρχέλαο Κατερίνης.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 3-5, 6-8, 9-9, 13-12, 14-17 (σκορ ημιχρόνου), 16-19, 18-22, 21-26, 22-28, 22-30, 24-32

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Kαραβασίδης, Νικολαΐδης, Ξηρόπουλος, Ανδρεαδάκης 4, Γκάρας 6, Δέτσιος, Κωστόπουλος 1, Λαϊλισίδης 6, Μαμούρης, Μπασδάκης, Μπουλταδάκης 2, Ναβροζίδης, Οικονόμου, Χαραλαμπάκης, Χαραλαμπίδης 5, Γλήνιας.

ΧΑΝΘ: Μπόλας 1, Τσιρογιάννης 9, Σαρηγιαννίδης 3, Τσαγκαράκης 8, Τσαμήτρος, Κορωνάς, Πάντζιος 5, Βακουφάρης 8, Κουπαρανίδης,, Κωστόπουλος 1, Παπαδόπουλος 1, Μυρώδικος, Πατραμάνης 2.

Διαιτητές: Μπέτμαν – Ουζούνης, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 3/5-4/4