Με όπλο την έδρα μπήκε με το δεξί στο 2020 ο ανατρεπτικός και ψυχωμένος Ερμογένης!

Ιδανικά ξεκίνησε της υποχρεώσεις του στο 2020 ο Ερμογένης Ξάνθης που επικράτησε με 3-1 σετ του Μακεδονικού στο τελευταίο ματς του Α’ γύρου του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών

Η ομάδα του Δημήτρη Παρασκευόπουλου παρότι βρέθηκε να χάνει το πρωτο σετ, με την θερμή υποστήριξη των φίλων της ομάδας έβγαλε ψυχή και πάθος αλλά και μερικές εντυπωσιακές φάσεις σε άμυνα και επίθεση καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με άνεση αλλά και να πάρει κεφάλι στο σκορ κάνοντας την ανατροπή και το 2-1 σετ. Ενώ και στο τέταρτο σετ οι ξανθιώτες ήταν πιο ουσιαστικοί και ψύχραιμοι στο τέλος φτάνοντας στο 25-22 και ένα σπουδαίο τρίποντο που βάζει για τα καλά της βάσεις ώστε ο Ερμογένης στην πρώτη πεντάδα παίρνοντας πολύ μεγαλη απόσταση απο την επικίνδυνη ζώνη

Τα σετ: 19-25, 25-15, 25-21, 25-22