Εντυπωσιακή ισοπαλία με τέσσερα γκολ στο ματς των Κ12 ανάμεσα σε Έβρο & Ξάνθη!

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις οι ομάδες Κ12 Έβρου και Ξάνθης, σε ένα συναρπαστικό ματς οπου οι δύο ομάδες είχαν απο ένα ημίχρονο που κατάφεραν να σκοράρουν απο δύο φορές για το τελικό 2-2 που διατηρεί αμφότερες αήττητες μετά απο 3 αγωνιστικές

Στο «Μαρίνος Δαστερίδης», έδρα του ΑΟ Καππαδοκών, η ομάδα της Ξάνθης μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο χάρις τα τέρματα των Σαϊλάκη και Κωνσταντινίδη, όμως στην επανάληψη η εικόνα αντιστράφηκε με τους Εβρίτες να είναι καλύτεροι και να καταφέρνουν να μειώσουν αρχικά με ένα πολύ όμορφο τέρμα του Μπαζούκη και τελικά πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα να ισοφαρίσουν σε 2-2 όταν μετά απο σουτ του Βαϊλεζούδη που πέρασε όποιον βρήκε, προσπάθεια που απέκρουσε ο Κουρίδης αλλά ο Δελημπέης που ακολούθησε την φάση πήρε το ριμπάουντ και απο κοντά έκανε το 2-2.

Παραμένει αήττητος ο Εβρος με 1 νίκη και 2 ισοπαλίες και πλέον στρέφει την προσοχή της στο ματς με την ΕΠΣ Θράκης στην Κομοτηνή, αήττητη και η Ξάνθη που πήρε την τρίτη της ισοπαλία σε ισάριθμα ματς και πλέον στρέφει την προσοχή της στο μεγάλο ματς με την ΕΠΣ Μακεδονίας στην Θεσσαλονίκη.

ΕΠΣ Έβρου: Λασκαρίδης, Παυλακάκης, Αραμπατζής, Παπαμιχαήλ, Μπαζούκης, Ντουμανάκης, Μπεδινάκης, Καριοφύλλης, Δελημπέης. Έπαιξαν και οι: Βαϊλεζούδης, Μαργαρίτης, Χατζησταντσίδης, Κουϊνέλης, Ανδρίκος, Κελέτσης

ΕΠΣ Ξάνθης: Κουρίδης, Μπαλάσης, Παπαδόπουλος, Παππάς, Ελευθεριάδης, Αλεξιάδης, Δαγκλής, Κωνσταντινίδης, Σαϊλάκης. Έπαιξαν και οι: Μασιάς, Φάκας, Δρόσος, Στεργιανίδης, Καραμανώλης, Μάντσιος