LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 14ης αγ. στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα!

Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και στη σημερινή 14η του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής και πρώτη για το 2020, θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου άμεσα και έγκυρα μέσα απ’ το blog του SportsAddict.gr.

Η αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε χθες με τις αναμετρήσεις Πανσερραϊκός – Ηρακλής Ζυγού 2-0 και Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Θεολόγου 2-1 με το κύριο “πιάτο” να διεξάγεται σήμερα. Εντός έδρας παιχνίδια έχει το πρόγραμμα για τις ομάδες τις Θράκης, με αντιπάλους ομάδες του νομού Καβάλας, που βρίσκονται λίγο πάνω απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού και όπως συνεπάγεται εύκολα, τα παιχνίδια Άρης Αβάτου – Κεραυνός Πέρνης και Ένωση Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού έχουν μεγάλη βαθμολογική σημασία.

Θυμηθείτε εδώ το pre-game της αυλαίας του 1ου γύρου με όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τις σημερινές αναμετρήσεις!

Αναλυτικά:

Σάββατο 4/1, Ώρα 15:00

Δημοτικών Σερρών: Πανσερραϊκός – Ηρακλής Ζυγού 2-0 (28′ πεν., 69′ Γκούρτσας)

Διαιτητής: Νικόλας Σιουμπάρας(Δράμας)

Βοηθοί: Χασιώτης, Παστιάης(Δράμας)

Γήπεδο ΑΟΞάνθης: Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Θεολόγου 2-1 (8′ Ζιγκολάρι, 26′ Τσέκος / 65′ Λάτας)

Διαιτητής: Παναγιώτης Σταφύλας(Έβρου)

Βοηθοί: Τερζόπουλος(Έβρου), Δημητριάδης(Θράκης)

Διαιτητής: Γιώργος Τακίδης(Κιλκίς)

Βοηθοί: Ζιγκερίδης, Χαραλαμπόπουλος(Κιλκίς)

Ρεπό: Κιλκισιακός

14:40 Λίγα λεπτά απομένουν για την πρώτη σέντρα στα παιχνίδια της αγωνιστικής και είναι ώρα να πάμε στις συνθέσεις.

14:41 Στην Αλεξανδρούπολη οι δύο ομάδες παρατάσσονται με τους παρακάτω:

Ένωση Αλεξανδρούπολης (Ουσταμπασίδης): Συνοδινός, Μαυρομάτης, Γκουντενούδης, Λίτσιος, Γεωργαντζόπουλος, Πατσιώρας, Γκαβανόζης, Μαλτέζος, Τοπαλίδης, Καρακασίδης, Αμπραχαμιάν.

Αναπληρωματικοί: Μαρασλής, Παπαδάκης, Κομεσίδης, Μπινόπουλος.

Αετός Ορφανού: Κυφωνίδης, Θεοδοσιάδης, Καμπτατζής, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης, Καραγιαννίδης, Ελέζι, Ουζούνογλου, Αποστολίδης, Δουμάνης, Τσιλόγλου.

Αναπληρωματικοί: Σαββόγλου, Βουζουλίδης, Τουμανίδης, Χατζηνικολής, Γιάνα, Σαβατιανός, Σαλπιγγίδης.

14:47 Στην Ξάνθη οι προπονητές των δύο ομάδων επέλεξαν να ξεκινήσουν με τους:

Άρης Αβάτου (Ξανθόπουλος): Νομικός, Χατζηπαπάς, Μπουνταγκίδης, Μίλλερ, Λαφάρας, Χριστοφορίδης, Σαρηγιαννίδης, Βελή Μεμέτ Χακάν, Γκέκας, Τσάπαρης, Ζωσιμίδης.

Αναπληρωματικοί: Κρασώνης, Χασάν Μπουλούτ, Ψεμματάς, Μουαρέμογλου, Παυλίδης, Καλαϊτζίδης, Μουστάκης.

Κεραυνός Πέρνης: Ψυχουδάκης, Μπαντάνης, Μαλαμίδης, Μαρκάκης Δ., Κωνσταντάρας, Λάσπατζης, Μελισόπουλος Μ., Τσάκωνας, Κλοκίδης, Μελισόπουλος Α., Τζουμάνη.

Αναπληρωματικοί: Μαρκάκης Η., Καλτσάς, Παπαδόπουλος, Ιβανίδης, Τζιβανόπουλος, Χαχαμίδης.

15:05 Έναρξη των αναμετρήσεων

15:09 Πρώτη καλή στιγμή στο ΑΟΞ στο 3′ με τον Ψυχουδάκη να μπλοκάρει το σουτ του Ζωσιμίδη.

15:14 Στην Αλεξανδρούπολη η πρώτη ευκαιρία είναι για τον Αετό Ορφανού. Στο 6′ ο Παυλίδης κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

15:15 Γκολ στην Ξάνθη για τον Κεραυνό Λέρνης.

Ανοίγει το σκορ ο Κεραυνός Πέρνης στο 11ο λεπτό, με τον Τζουμάνη να φεύγει στη κόντρα και να πλασάρει εύστοχα για το 0-1.

13:27 Σουτ του Τσάπαρη στο 23′ από πλευράς Αβάτου η μπάλα έξω από το αριστερό δοκάρι του Ψυχουδάκη.

13:29 Νέα απειλή στο 24′ για τους γηπεδούχους, με τον Ζωσιμίδη να ξεπερνά τον αντίπαλό του, να πατά περιοχή, όμως το σουτ που πραγματοποίησε να φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

15:36 Καλή στιγμή για το Άβατο στο 30′ με την κεφαλιά του Χριστοφορίδη μετά το κόρνερ του Τσάπαρη να περνά άουτ

15:40 Στην Αλεξανδρούπολη ματς με αρκετά λάθη, πρόβλημα και για τους δύο στο τελείωμα των φάσεων, χωρίς άλλη φάση μέχρι στιγμής.

15:50 Όμορφη ατομική προσπάθεια Μαλτέζου στο 45′ που πέρασε έναν παίκτη σούταρε απ τη γραμμή της περιοχής αλλά ο Κυφωνίδης απέκρουσε κρατώντας το μηδέν

15:54 Ημίχρονο στις αναμετρήσεις

Ένωση Αλεξανδρούπολης-Αετός Οφρυνίου 0-0

Άρης Αβάτου-Κεραυνός Πέρνης 0-1 (13′ Τζουμάνης)

Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Κάτω Καμήλας 0-1 (45+ Παπαδόπουλος)

Νέστος Χρυσούπολης-Πανδραμαϊκός 0-0

(4/1) Πανσερραϊκός-Ηρακλής Ζυγού 2-0 (27′ πεν-69′ Γκούρτσας)

(4/1) Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Θεολόγου 2-1 (7′ Ζιγκολάρι, 26′ Τσέκος / 65′ Λάτας)

16:07 Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

16:11 Ξεκινά απειλητικά το δεύτερο μέρος ο Άρης Αβάτου με τον Τσάπαρη να μη κάν[clear]ει ιδανικό τελείωμα από το ύψος της μικρής περιοχής μετά το γύρισμα του Γκέκα.

16:12 Σουτ του Δουνάμη μέσα από την περιοχή στο 47′ βρίσκει σε σώμα αμυντικού και καταλήγει κόρνερ

16:15 Σουτ του Γκαβανόζη έξω από την περιοχή στο 52′ μπλόκαρε ο κιπερ.

16:16 Φάουλ του Τσάπαρη στο 55′ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:18 Ωραία πάσα Καρακασίδη σε Μαλτέζο στο 53′ αυτός μέσα από την περιοχή σουτ άουτ

16:20 Γκολ στη Ξάνθη, ισοφαρίζει ο Άρης Αβάτου!

Ισοφαρίζει ο Άρης Αβάτου στο 58′, όταν μετά από εξαιρετική συνεργασία των παικτών του, ο Γκέκας βγήκε απέναντι στον Ψυχουδάκη και αφού κέρδισε την κόντρα πλάσαρε σε κεν΄λη εστία για το 1-1. Διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακά τους οι φιλοξενούμενοι.

16:22 Κι άλλο γκολ στη Ξάνθη! Ανατροπή απ’ τους γηπεδούχους!

Κάνουν την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά οι Ξανθιώτες, με τον Γκέκα να σκοράρει και πάλι μετά το γύρισμα του Μπουνταγκίδη!

16:33 Κεφαλιά του Γκουντενουδη στο 66′ μετά από κόρνερ στο οριζόντιο δοκάρι!

16:36 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη για την Ένωση!

Μετά από λάθος κοντρόλ του Κυφωνίδη μετα απο γύρισμα αμυντικου ο Γκαβανόζης σκοράρει από κοντά.

16:40 Στα αλλα παιχνίδια η Καμήλα έκανε το 0-2 τοστο Παραλίμνιο με τον Μπονέρη στο 74′ 0-1, ενώ στην Χρυσούπολη ο Πανδραμαϊκός προηγήθηκε με τον Μπερούκα όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν άμεσα με τέρμα του Ξανθιώτη Βασίλη Λαζαρίδη.

16:51 Τέλος στις αναμετρήσεις! Μεγάλες νίκες για Άρη Αβάτου και Ένωση Αλεξανδρούπολης και συνολικά ένα καλό ποδαρικό των ομάδων της Θράκης στο 2020!

Κυρίες και κύριοι σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη των αναμετρήσεων του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία του 1ου ομίλου

Καλό υπόλοιπο Κυριακής!

Το Pre Game και την live ενημέρωση που θα ακολουθήσει στηρίζουν οι:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.