LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 12ης αγ. στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα!

Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και στη σημερινή 12η του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου άμεσα και έγκυρα μέσα απ’ το blog του SportsAddict.gr.

Το κύριο πρόγραμμα της αγωνιστικής μπορεί αν διεξάγεται σήμερα, αλλά το πρώτο ματς διεξήχθη χθες με αποτέλεσμα το 1-1 ανάμεσα στον Άρη Αβάτου και τον Αετό Ορφανού. Κρίσιμα παιχνίδια και κομβικά για την παραμονή θα δώσουν οι άλλες δύο ομάδες του νομού Ξάνθης, ο Ορφέας και ο Ηρακλής Ζυγού. Ορφέας και Ηρακλής έχουν μόλις 6 βαθμούς και είναι 7 πίσω απ’ τον Κεραυνό Πέρνης και την Ένωση Αλεξανδρούπολης που βρίσκονται στη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Ορφέας μάλιστα υποδέχεται τον Κεραυνό στο γήπεδο του ΑΟΞ και η νίκη είναι μονόδρομος για να μην μείνει πολύ πίσω στην κούρσα παραμονής.

Το ίδιο ισχύει και για τον Ηρακλή Ζυγού που αγωνίζεται στη Θάσο απέναντι στη Δόξα Θολόγου Πότου που έχει μόλις 1 βαθμό. Βέβαια, η βαθμολογική συγκομιδή των Θασιτών δεν πρέπει να αποπροσανατολίσει τους φιλοξενούμενους που οφείλουν να φύγουν με το τρίποντο για τους ίδιους λόγους που ισχύουν και για τον Ορφέα.

Ανεβασμένη ψυχολογικά και στο μεταίχμιο της ζώνης του υποβιβασμού βαθμολογικά, η Ένωση Αλεξανδρούπολης αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Οι Αλεξανδρουπολίτες είναι το αουτσάιντερ της αναμέτρησης, αλλά αν εμφανιστούν όπως στα περισσότερα τελευταία παιχνίδια τους και έχουν και λίγη τύχη, μπορούν να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο Νέστος Χρυσούπολης έχει την ευκαιρία, αν κερδίσει τον Κιλκισιακό, να πιάσει στην κορυφή τον Πανσερραϊκό που κάνει το ρεπό του, ενώ και ο Πανδραμαϊκός αν καταβάλει την αντίσταση της Δόξας Κάτω Καμήλας, θα μειώσει τη διαφορά απ’ την κορυφή στον έναν βαθμό.

Θυμηθείτε εδώ το pre-game της αγωνιστικής

Αναλυτικά:

Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης: Ορφέας Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης

Διαιτητής: Αθανάσιος Κεφίλης(Έβρου)

Βοηθοί: Τερζόπουλος(Έβρου), Κυριαζής(Θεσσαλίας)

Διαιτητής: Χρήστος Καρακελές(Καβάλας)

Βοηθοί: Καρασαββαίδης, Δεδονάκης(Καβάλας)

Σάββατο, Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης: Άρης Αβάτου – Αετός Ορφανού  1-1 ( 22′ Γκέκας / 19′ Τσίλογλου)

Διαιτητής: Χρήστος Κακουλίδης(Θράκης)

Βοηθοί: Δημητριάδης, Καρακασίδης(Θράκης)

Ρεπό: Πανσερραϊκός

14:35 Έφτασε η ώρα για τις συνθέσεις απ’ τις αναμετρήσεις των ομάδων της Θράκης.

14:36 Οι πρώτες συνθέσεις που καταφθάνουν είναι απ’ τη Θάσο.

Δόξα Θεολόγου Πότου: Αγραφιώτης, Τζανετής, Νιζάμης, Αντωνιάδης, Ζούλης, Μουλάι, Φεϊζάλ, Μπλάτζιος, Μουσάς, Αλεπούδης, Μπρατσιάνι.

Αναπληρωματικοί: Ανθουλάκης, Μπουνταγκίδης, Παπαδόπουλος Ρ., Κιλιντάρης, Λάττα, Μπαϊρακταρίδης, Λαζαρίδης.

Ηρακλής Ζυγού (Δημητριάδης): Μανιάς, Μολώνης, Ανδρέου, Κριεζής, Κιομουρτζής, Πανέρης, Δημητριάδης, Βαφειάδης, Πιλτικάκης, Δογανίδης, Κωφίδης Κ.

Αναπληρωματικοί: Γαβρίδης, Τιφτίκης, Παπαδόπουλος Αν., Καρά Ισμαήλ Τσατάι, Κοψαλίδης, Τενεκές, Κωφίδης Στ.

14: 41 Μεταφερόμαστε στο Παραλίμνιο για να δούμε πώς θα ξεκινήσουν εκεί οι ομάδες.

Απόλλων Παραλιμνίου: Μαδένης, Παπαδόπουλος, Λιάρας, Κουτζαβασίλης, Κούτλας, Τζελίδης, Γιαννόπουλος, Τζαμπέγια, Γαϊδαρτζής, Ν’ ΄Λουντούλου, Καρυοφύλλης

Αναπληρωματικοί: Νικολαϊδης, Μπεκρής, Λοβέκιο, Καρυπίδης, Βασάρας, Χαραλαμπίδης.

Ένωση Αλεξανδρούπολης (Ουσταμπασίδης): Συνοδινός, Δορουγιδένης, Αμπραχαμιάν, Λίτσιος, Κομεσίδης, Τοπαλίδης, Μαλτέζος, Πατσιώρας, Μάζης, Καρακασίδης, Μαρασλής.

Αναπληρωματικοί: Συμεωνίδης, Παπαοικονόμου, Λαζίδης, Μαγδαληνός, Σιμτσάκης, Παπαδάκης, Ευαγγελίδης.

14:49 Τέλος στην Ξάνθη, στο ντέρμπι παραμονής ξεκινάνε οι:

Ορφέας Ξάνθη (Χατζημεστής): Ρούφος, Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Χαλήλ Ιμπράμ, Ζυκολλάρι, Ξαντινίδης, Κουκουρίγκος, Μελισσόπουλος Ν.

Αναπληρωμαικοί: Σουκρήογλου, Χιντ Ιμέρ, Ευαγγέλου, Ψυχουδάκης, Χασανκήλ, Θεοδωρίδης, Μπαϊρακτάρ.

Κεραυνός Πέρνης: Δεληγιάννης, Μελισσόπουλος Μ., Μαλαμίδης, Παπαδόπουλος, Κωνσταντάρας, Λάσπατζης, Χατζηκυριακού, Τσάκωνας, Μενίκου, Μελισσόπουλος Α., Γκουτσίδης.

Αναπληρωματικοί: Κλοκίδης, Κυριακόπουλος, Ιβανίδης, Χαχαμίδης, Μαρκάκης, Γκουμάνι

15:02 Σέντρα στις αναμετρήσεις…

15:03 Ευκαιρία με το καλησπέρα στο ΑΟΞ με το σουτ του Μενίκου από πλευράς Πέρνης να περνά άουτ στο πρώτο λεπτό του ματς.

15:18 Τίποτα ιδιαίτερα στο πρώτο τέταρτο του αγώνα στην Θάσο, το οποίο διεξάγεται σε έναν βαρύ και δύσκολο, για τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, αγωνιστικό χώρο.

15:21 Κεφαλιά του Γαϊδαρτζή για τον Απόλλωνα, περνά λίγο άουτ η μπάλα.

15:23 Γκολ σε Δράμα και Χρυσούπολη. Προηγούνται με 1-0 ο Πανδραμαϊκός και ο Νέστος της Δόξας Κάτω Καμήλας και του Κιλκισιακού

15:25 Γκολ στο Παραλίμνιο!

Ο Απόλλωνας ανοίγει το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Καρυοφύλλη.

15:26 Πρώτη αξιόλογη στιγμή στο παιχνίδι για τον Ορφέα με το σουτ του Κουκουρίγκου στο 22′ να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

15:33 Άλλη μια καλή φάση για τους Ξανθιώτες στο 32′ με τον Χασάνογλου να γυρίζει την μπάλα στον Μελισσόπουλο και το σουτ του τελευταίου να εξοστρακίζεται.

15:35 Φτάνει κοντά στην ισοφάριση η Ένωση Αλεξανδρούπολης, αλλά ο Καρακασίδης χάνει την ευκαιρία στο τετ α τετ του απέναντι στον Μαδένη.

15:36 Διαμαρτυρίες για πέναλτι στο 34′ από τους γηπεδούχους σε σέντρα του Χασάνογλου.

15:41 Γκολ στην Ξάνθη για τον Ορφέα!

Ανοίγει το σκορ ο Ορφέας στο 38′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξαντινίδη! Το πέναλντι το κέρδισε ο Τανζού.

15:44 Γκολ στο Παραλίμνιο.

Ο Απόλλωνας παίρνει σημαντικό προβάδισμα και κάνει το 2-0 με τον Γαϊδαρτζή στο 42′.

15:50 Ημίχρονο στις αναμετρήσεις

Απόλλων Παραλιμνίου-Ένωση Αλεξανδρούπολης 2-0 (21′ Καρυοφύλλης, 42′ Γαϊδαρτζής)

Νέστος Χρυσούπολης-Κιλκισιακός 1-1 (15′ Ανδρεάδης / 43′ Λάμπογλου)

Ορφέας Ξάνθης-Κεραυνός Πέρνης 1-0 (38′ Ξαντινίδης πεν)

Δόξα Θεολόγου-Ηρακλής Ζυγού 0-0

Πανδραμαϊκός-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0 (8′ Μπερούκας)

Σάββατο Άρης Αβάτου-Αετός Οφρυνίου 1-1 (23′ Γκέκας / 20′ Τσίλογλου)

16:03 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στα γήπεδα…

16:08 Με μεγάλη φάση για τον Ηρακλή ξεκίνησε το ματς στην Θάσο. Μετά απο γύρισμα με το κεφάλι του Δημητριάδη ο Δογανίδη έπιασε εν κινήση το σουτ με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της Δόξας.

16:11 Σουτ του Μαλτέζου μέσα από την περιοχή λίγο άουτ στο 48′.

16:18 Προσπαθεί να απειλήσει η Πέρνη στο 61′ με το γυριστό σουτ του Μελισσόπουλου Α. να μην ανησυχεί ιδιαίτερα τον Ρούφο. Πιέζει για την ισοφάριση ο Κεραυνός.

16:21 Νέα τελική για τους φιλοξενούμενους στο 63′ με την κεφαλιά του Μελισσόπουλου Μ. να περνά άουτ.

16:22 Γκολ στο γήπεδο του ΑΟΞ! Κάνει το 2-0 ο Ορφέας!

Κάνει δύο τα τέρματά του ο Ορφέας στο 66′ και αποκτά σημαντικό προβάδισμα για τους τριε πολύτιμους βαθμούς. Ο Κουκουρίγκος βρήκε με κάθετη μπαλιά τον Ξαντινίδη ο οποίος με σουτ στη δεξιά γωνία έκανε το 2-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

16:24 Πιέζει ο Ηρακλής Ζυγού στη Θάσο! Μέσα σε δύο λεπτά ο Ηρακλής χάνει ακόμη δύο μεγάλες στιγμές, Αρχικά στο 60′ με βολίδα του Κωφίδη απο τα 30μέτρα που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, δεύτερο για τον Ηρακλή. Ενώ δύο λεπτά μετά ο Δογανίδης βρέθηκε σε θέση βολής όμως το σουτ του δεν βρήκε στόχο

16:25 Νέα μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους στο 70′ με τον Δεληγιάννη να διώχνει δύσκολα το σουτ του Ξαντινίδη.

16:27 Γκολ για την Ένωση Αλεξανδρούπολης στο Παραλίμνιο!

Μειώνει σε 2-1 με τον Παπαοικονόμου στο 68′ η ομάδα της Αλεξανδρούπολης και μπαίνει στο κόλπο της διεκδίκησης βαθμών.

16:30 Καλό σουτ του Λάσπατζη στο 73′ από πλευράς φιλοξενούμενων η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

16:34 Γκολ στο γήπεδο του ΑΟΞ, μειώνει η Πέρνη!

Ξαναμπαίνει στο ματς ο Κεραυνός Πέρνης με τον Κωνσταντάρα να ευστοχεί από τα 11 βήματα για το 2-1.

16:35 Πλέον, για τα εναπομείναντα λεπτά ο Ορφέας θα κληθεί ν’  αγωνιστεί με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Τζαμπάζ Χακή με δεύτερη κίτρινη κάρτα για το μαρκάρισμά του, που έφερε το πέναλντι στους φιλοξενούμενους.

16:38 Στο 78′ ο Ηρακλής σκόραρε όμως το γκολ ακυρώθηκε. Μετά απο εκτέλεση φάουλ του Δημητριάδη ο Κριεζής με το στήθος την έστειλε στα δίχτυα με τον διαιτητής όμως μετά από υπόδειξη του βοηθού έδειξε οφσάιντ εν μέσω διαμαρτυριών της ξανθιώτικης ομαδας.

16:40 Γκολ για τον Απόλλωνα στο Παραλίμνιο.

Ο Απόλλων κάνει το 3-1 στο 84ο λεπτό και κλειδώνει το ματς με τον Βασάρα.

16:41 Απειλεί ο Ορφέας με το φάουλ του Μελισσόπουλου που περνά λίγο άουτ στο 83′.

16:44 Γκολ για τον Ορφέα στη Ξάνθη, που “καθαρίζει” το ματς!

Καθαρίζει το ματς ο Ορφέας στο 88′ με τον Μελισσόπουλου να βρίσκει τον Κουκουρίγκο και τον τελευταίο να περνά τον Δεληγιάννη και να πλασάρει από δύσκολη γωνία για το 3-1.

16:47 Σουτ του Κουκουρίγκο στο 90′ μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ.

16:56 Λήξη των αναμετρήσεων.

Κυρίες και κύριοι σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη των παιχνιδιών του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνική.

Δείτε ΕΔΩ τα αποτελέσματα, τους σκόρερ καθώς και τη βαθμολογία του πρωταθλήματος!

Καλό υπόλοιπο Κυριακής!

Το Pre Game και την live ενημέρωση που θα ακολουθήσει στηρίζουν οι:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.