Άνετη επικράτηση επί του Παναιτωλικού για την Κ17 της Ξάνθης που αναπτέρωσε τις ελπίδες της για Final 4!

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα η Κ17 της Ξάνθης επικράτησε του Παναιτωλικού με 2-0, σκοράροντας απο ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του Εφηβικού πρωταθλήματος της Super League.

Οι παίκτες του Κώστα Προδρομίτη σημείωσαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τον Αλή στο 37′ και στο 58′ με τον Ζιάκα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Με τον τρόπο αυτό η ξανθιώτικη ομάδα έφτασε στους 21 βαθμούς στο πρωτάθλημα και μείωσε την απόσταση απο τον δεύτερο Άρη που παίζει την Κυριακή με ΠΑΟΚ στο -5

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ευστράτιος Λυμπείδης με βοηθούς τους Ζαχαρία και Γεωργαντέλη της ΕΠΣ Καβάλας.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Κοτσάκης, Χασάνογλου, Μελενικιώτης (83′ Καλαϊτζής), Αδαμίδης, Μακρίδης, Ιωσηφίδης (72′ Μαυροκέφαλος), Πατήρας (55′ Ζιάκας), Αλή (83′ Καραμήτρος), Αραμπατζής (72′ Καρατλίδης), Καρανικόλας, Ιγνατιάδης.