Πλήρωσε τις απουσίες και γνώρισε την πρώτη ήττα στην Προσοτσάνη η Ασπίδα Ξάνθης!

Χωρίς έναν εκ των κορυφαίων της σκόρερ, τον Καζαντζίδη, αλλά και άλλες σημαντικές απουσίες η Ασπίδα Ξάνθης έδωσε μεγάλη μάχη στην Προσοτσάνη απέναντι στην εξαιρετική τοπική ομάδα γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 28-25.

Η ομάδα του Θόδωρου Βαφειάδη πλήρωση της αρκετές χαμένες κόντρα επιθέσεις κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Δραμινή ομάδα που στάθηκε εξαιρετικά, έχοντας κομβικό δεκάλεπτο το 40-50 οπού με επί μέρους σκορ 8-4 κατάφεραν να αυξήσουν την διαφορά για πρώτη φορά στα 6 γκολ με τους ξανθιώτες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελικό 28-25.

Παρά την ήττα στην ομάδα της Ασπίδας υπάρχει ικανοποίηση για την προσπάθεια, άλλωστε μην ξεχνάμε πως μιλάμε για μια ομάδα που φέτος επανήλθε στα γήπεδα.

Τα δεκάλεπτα: 5-4, 10-8, 14-11(ημίχρονο), 18-16, 26-20, 28-25(τελικό αποτέλεσμα)

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ :  Βρασνάκης Δ., Βασιλείου 1, Νικολαίδης 3, Παπαδόπουλος 2, Φιλίππου 1, Τόσκας 3, Μπουλούκης  6, Φιδανάς  5, Καραμούδας  8, Κοτζαμπαναγιώτης, Μαργαριτίδης, Τσεπενάκης, Τσίρκου, Στεργιάκος, Παπάζογλου, Κεμπαμπτσής

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: Αγαθόνικος  7, Ακτενίζογλου  1, Βασιλακόπουλος, Ευθυμίου, Καίκης,  Καραμανώλης  2, Κόλλιας  2, Μουλάκης  2, Ναθαναηλίδης  2, Νικολαίδης 3, Παναράκης, Παπαδόπουλος, Πατσατζής 5, Χασμάς