LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 9ης αγ. στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα! Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και στη σημερινή 9η του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου άμεσα και έγκυρα μέσα απ’ το blog του SportsAddict.gr.

Η αναμέτρηση που ξεχωρίζει είναι το θρακιώτικο ντέρμπι παραμονής ανάμεσα στην Ένωση Αλεξανδρούπολης και τον Ηρακλή Ζυγού στο “Φ. Κοσμάς”. Δύσκολα παιχνίδια περιλαμβάνει το πρόγραμμα για τον Άρη Αβάτου και για τον Ορφέα Ξάνθης, καθώς ο πρώτος υποδέχεται τον Πανδραμαϊκό και ο δεύτερος αγωνίζεται στο Παραλίμνιο απέναντι στον Απόλλωνα. Το έργο των δύο ομάδων της Θράκης δυσκολεύει ακόμη περισσότερο το γεγονός πως θα παραταχθούν στις σημερινές αναμετρήσεις με αρκετά προβλήματα απουσιών.

Απ’ τα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχωρίζει το ντέρμπι του νομού Καβάλας μεταξύ Αετού ορφανού και Νέστου Χρυσούπολης.

Διαιτητής: Παναγιώτης Τσιάρας(Καβάλας)

Βοηθοί: Καμπερίδης, Καρασαββαίδης(Καβάλας)

Γήπεδο Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Απόστολος Τζουμαλάκης(Σερρών)

Βοηθοί: Κρυωνάς(Σερρών), Ζιγκερίδης(Κιλκίς)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Δόξα Θεολόγου

Διαιτητής: Στέφανος Δημητριάδης(Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Χρυσαίδης, Τσιρωνάς(Χαλκιδικής)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Κεραυνός Πέρνης – Κιλκισιακός

Διαιτητής: Θόδωρος Γιαπουτζής(Ξάνθης)

Βοηθοί: Σαββόγλου, Χρυσέλης(Ξάνθης)

Ρεπό: Δόξα Κάτω Καμήλας

Πάμε να ξεκινήσουμε την σημερινή μας περιήγηση με τις ενδεκάδες στα παιχνίδια των ομάδων της Θράκης

ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΥΓΟΥ

Ένωση Αλεξανδρούπολης: Συνοδινός, Δορουγιδένης, Αμπραχαμιάν, Γκουντενούδης, Κομεσίδης, Συμεωνίδης, Παπαοικονόμου, Πατσιώρας, Μάζης, Γκαβανόζης, Καρακασίδης

Πάγκο: Μαρασλής, Παπαδάκης, Γεωργαντζόπουλος, Μαγδαλινός, Τοπαλίδης, Μαλτέζος, Ευθυμιάδης

Ηρακλής Ζυγού: Μανιάς, Πανέρης, Ανδρέου, Κριεζής, Κιουμουρτζής, Δογανίδης, Δημητριάδης, Κωφίδης Στ., Πιλτικάκης, Χασιώτης, Κωφίδης Κ.

Πάγκο: Καλογιάννης, Βαφειάδης, Παπαδόπουλος, Καρά Ισμαήλ, Πανταζίδης, Τενεκές, Κοψαλίδης

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ – ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

Άρης Αβάτου: Μουαρέμογλου, Χατζηπαπάς, Καλαϊτζίδης, Μίλλερ, Ταχτσίδης, Χριστοφορίδης, Ζωσιμίδης, Ψεμματάς, Γκέκας, Τσάπαρης, Μπουλούτ

Πάγκο: Παυλίδης, Λαφάρας, Μουστάκης, Τριαντάφυλλος, Αλεξιάδης, Ευθυμιάδης, Κρασώνης

Πανδραμαϊκός: Παγκάκης, Κεχαγιάς, Παπαγεωργίου, Αϊβαζης, Παυλίδης, Βασιλειάδης, Αχαλινόπουλος, Τζελέπης, Μπελμάνι, Διαμαντίδης, Μπερούκας

Πάγκο: Λίπο, Αθανασιάδης, Μπαμπαλής, Χατζηδιάκος, Γιαννίκης, Κονταξής, Εφένδης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ

Απόλλων Παραλιμνίου: Παπαδόπουλος, Τοπάλ , Λιάρας, Κουτζαβασίλης, Κούτλας, Τζαμπέγια, Πεκρής, Γιαννόπουλος, Γαϊδαρτζής, Ν’ Λουντούλου, Καρυοφύλλης

Πάγκο: Βασάρας, Τάκας, Καρυπίδης, Γκαϊδαντζάκης, Παπαδόπουλος, Λαδόπουλος, Τζελίδης

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Χακή Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Χαλίλ Ιμπράμ, Σουκρήογλου, Μελισσόπουλος, Κουκουρίγκος, Βουλγαρίδης

Πάγκο: Χίντ Ιμέρ, Σακαλή, Βρίγκος, Ψυχουδάκης, Ευαγγέλου,Χασανκήλ

Ώρα 15:04 Σέντρα σε όλα τα ματς του 1ου ομίλου

1′ Με την σέντρα έρχεται το πρώτο γκολ της αγωνιστικής, με τον Πτηνόπουλο να δίνει πολύ νωρίς το προβάδισμα στον Πανσερραϊκό απέναντι στην Δόξα Θεολόγου

3‘ Η πρώτη καλή στιγμή έρχεται απο το γήπεδο του ΑΟΞ, για τον Άρη Αβάτου με το σουτ του Γκέκα να περνά άουτ

6′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

Ανοίγει το σκορ απέναντι στον Άρη Αβάτου ο Πανδραμαϊκός στο 6′ με τον Μπελμάνι να πλασάρει εύστοχα μετά από γύρισμα του Μπερούκα.

8‘ Προσπαθεί να απαντήσει άμεσα ο Άρης Αβάτου, όμως η εκτέλεση φάουλ του Τσάπαρη δεν βρήκε στόχο

Παίζουμε 60′ λεπτά αγώνα στις Σέρρες, το ματς ξεκίνησε στις 14:00, με τον Πανσερραϊκό να κάνει τρομερή εμφάνιση καθώς είναι μπροστά στο σκορ με 6-0. Χάρις τα τέρματα των Πτηνόπουλου(1′ 28′, 58), Γκούρτσα(42′, 52′) Πολύζο(11’)

10′ Ισορροπημένο το ματς στην Αλεξανδρούπολη, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι αγωνίζονται χωρίς τον αρχηγό τους Λίτσιο που είναι τιμωρημένος

13′ Έχει μπει πολύ δυνατά ο Απόλλων στο Παραλίμνιο που απείλησε με τον Ν’ Λουντούλου στο 10′ ενώ δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη διπλή ευκαιρία που έβγαλαν πάνω στην γραμμή οι φιλοξενούμενοι και μάλιστα εις διπλούν διατηρώντας το 0-0

19′ Καλή φάση για τον Ηρακλή Ζυγού, με σουτ του Δημητριάδη να χτυπά δοκάρι και άουτ

20‘ Τρομερή ευκαιρία για τον Ορφέα Ξάνθης, με την βολίδα του Κουκουρίγκου να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Παραλιμνίου.

22′ Καλή στιγμή για την Ένωση στην Αλεξανδρούπολη, ο Καρακασίδης έφυγε στην πλάτη της άμυνας γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, με τον Παπαοικονόμου να σουτάρει αλλά η μπάλα σταμάτησε σε σουτ παίκτη του Ζυγου.

23‘ Απειλεί ο Πανδραμαϊκός στην Ξάνθη με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αχαλινόπουλου να περνά μόλις άουτ

24′ Απαντά ο Απόλλωνας με μοναδική χαμένη ευκαιρία του Γαϊδαρτζή που αστόχησε σε σουτ απο το σημείο του πέναλτι μετά απο γύρισμα του Ν’ Λουντούλου

29′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για Ένωση με τον Παπαοικονόμου να μην μπορεί να σκοράρει από πλεονεκτική θέση ανενοχλητος μέσα στην περιοχή. Ψηλά άουτ η μπάλα

34′ Απειλεί η Ένωση στην Αλεξανδρούπολη, με την κεφαλιά του Κομεσιδη μετά από φάουλ λίγο έξω η μπάλα

35′ ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ:

Ισοφαρίζει ο Άρης Αβάτου στο 35′ με τον Καλαϊτζίδη να πετυχαίνει ένα πολύ ωραίο γκολ με φαλτσαριστό πλασέ από τα αριστερά στο απέναντι παραθυράκι

37′ Απαντά στην πίεση της Ένωσης ο Ηρακλή, με το σουτ του Πανερη όμως να μην βρίσκεται στόχο

40′ Τρομερή ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου. Ο Ζωσιμίδης γύρισε την μπάλα στον Γκέκα, εκείνος πλάσαρε από το ύψος της μικρής περιοχής με τον Παγκάκη να δείχνει τα αντανακλαστικά του και να πραγματοποιεί την επέμβαση του αγώνα.

15:45 Τέλος πρώτου μέρους στο Παραλίμνιο στο 0-0 Απόλλων και Ορφέας, σε εξέλιξη όλα τα υπόλοιπα ματς του ομίλουλ

15:47 Τέλος ημιχρόνου στην Αλεξανδρούπολη, χωρίς γκολ για Ένωση και Ηρακλή Ζυγού, ημίχρονο χωρίς γκολ έχουμε επίσης στο Κεραυνός Πέρνης – Κιλκισιακός

15:49 Τέλος ημιχρόνου και στο ΑΟΞ με Άρη Αβάτου και Πανδραμαϊκό να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι με 1-1, ημίχρονο και στο Οφρύνιο με Αετό και Νέστο να είναι στο 0-0.

15:52 Με γκολ του Ομπόσου στο 90′ ο Πανσερραϊκός διαμορφώνει το τελικό 7-0 απέναντι στην Δόξα Θεολόγου

15:58 Θα πάμε σε ενα πολύ συναρπαστικό δεύτερο μέρος, καθώς όλα τα ματς είναι ισόπαλα!

16:05 Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια του 1ου ομίλου

48′ ΓΚΟΛ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ

Ο Ν’ Λουντούλου που σήμερα είναι απο τους καλύτερους του Απόλλωνα θα πάρει εξαιρετικά την μπάλα εντός περιοχής και με σουτ κάνει το 1-0 για την ομάδα των Σερρών απέναντι στον Ορφέα

49′ Ξεκινά δυναμικά ο Άρης Αβάτου στο δεύτερο μέρος με το σουτ του Χριστοφορίδη να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

50′ ΓΚΟΛ Η ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Μετά απο λάθος της άμυνας ο Γκαβανόζης έγινε κάτοχος της και με διαγώνιο σουτ δίνει το προβάδισμα στους Εβρίτες

54′ ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ

Δίνει ρεσιτάλ ο Άρης Αβάτου για άλλο ένα εντός έδρας ματς. Γυρίζουν το ματς οι γηπεδούχοι στο 54′ με τον Καλαϊτζίδη και πάλι να συγκλίνει από τα αριστερά, την μπάλα να καταλήγει στον Τσάπαρη και τον τελευταίο να σκοράρει με σουτ στην αριστερή γωνία για το 2-1.

57′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

Ισοφαρίζει ο Πανδραμαϊκός στο 57′ στην πρώτη του απειλή στο δεύτερο μέρος με σουτ του Μπερούκα μέσα από την περιοχή.

59′ Καλό σουτ του Χριστοφορίδη η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια των Δραμινών

60′ Καλή στιγμή για τον Ηρακλή, μετά απο εκτέλεση κόρνερ του Κωφίδης ο Χασιώτης πήρε την κεφαλιά απέκρουσε δύσκολα ο Συνοδινός που κρατά το προβάδισμα για την Ένωση.

64′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

Απίστευτο ματς στο ΑΟΞ. Δεύτερη ανατροπή στον αγώνα με τον Πανδραμαϊκό να κάνει το 2-3 στο 64′ με σκόρερ τον Μπελμάνι μετά από γύρισμα του Αθανασιάδη που προηγουμένως πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή.

66′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Απόλλων Παραλιμνίου με τον Ν’ Λουντούλου να βγαίνει μόνος απέναντι στον Ρούφο, το πλασέ του όμως απέρουσε με το πόδι ο κίπερ του Ορφέα Ξάνθης.

70′ Καλή στιγμή για το Άβατο στο 70′ με το πλασέ του Γκέκα μέσα από την περιοχή να καταλήγει στα χέρια του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

73′ Στα υπόλοιπα ματς πήρε προβάδισμα ο Νέστος στο Οφρύνιο με τέρμα του Φραγκούλη, κεφάλι στο σκόρ πήρε και ο Κεραυνός Πέρνης με τέρμα του Μπαντάνη απέναντι στον Κιλκισιακό

78′ ΓΚΟΛ Ο ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ

Βγάζει αντίδραση ο Ορφέας που κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Χακή Τζαμπάζ, την εκτέλεσε ανέλαβε εύστοχα ο Νίκος Μελισσόπουλος που έκανε το 1-1

85′ Τρομερή ευκαιρία για τον Ορφέα να κάνει και την ανατροπή, όμως εκπληκτικήεπέμβαση του Παπαδόπουλου στο σουτ του Χαλίλ Ιμπράμ

90′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

“Κλειδώνει” το τρίποντο η Ένωση που κάνει το 2-0 επί του Ηρακλή Ζυγού με σουτ του Πατσιώρα

16:50 Τέλος αγώνα στις Σέρρες μεγάλο αποτέλεσμα παρά της απουσίες για τον Ορφέα Ξάνθης. Τρομερή εξέλιξη στο ματς της Πέρνης με Κιλκισιακό με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν όμως με γκολ του ξανθιώτη Αλέξη Μελισσόπουλου στο 90′ ο Κεραυνός παίρνει ξανά το προβάδισμα

16:54 Τέλος αγώνα στο ΑΟΞ, συγκλονιστικό παιχνίδι με δύο ανατροπές και τελικά νίκη του Πανδραμαϊκού επί του Άρη Αβάτου με 3-2. Τελικό το αποτέλεσμα και στην Χρυσούπολη με τον Κεραυνό έστω και δύσκολα να παίρνει τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς

16:56 Τέλος αγώνα και στην Αλεξανδρούπολη, πολύτιμο τρίποντο για Ένωση που βγαίνει για πρώτη φορά εκτός ζώνης υποβιβασμού. Παραμένει πρώτος ο εκπληκτικός Νέστος που πέρασε νικηφόρα και απο το Οφρύνιο

Το Pre Game και την live ενημέρωση που θα ακολουθήσει στηρίζουν οι:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.