LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 8ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα! Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και στη σημερινή 8η του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου άμεσα και έγκυρα μέσα απ’ το blog του SportsAddict.gr.

Αναμετρήσεις με υψηλό δείκτη δυσκολίας περιμένουν τις ομάδες της Θράκης σε μία αγωνιστική πάντως στον 1ο όμιλο. που είναι γεμάτη από αμφίρροπα παιχνίδια. Ο Ορφέας Ξάνθης υποδέχεται τον φιλόδοξο Αετό Ορφανού, η Ένωση Αλεξανδρούπολης αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Κιλκισιακό με τον οποίο ισοβαθμεί, ενώ μεταξύ τους αγωνίζονται Ηρακλής Ζυγού και Άρης Αβάτου στο τοπικό ντέρμπι του νομού Ξάνθης.

Η αγωνιστική περιλαμβάνει άλλα δύο τοοπικά ντέρμπι (Ηρακλής Κάτω Καμήλας – Πανσερραϊκός και Δόξα Θεολόγου – Νέστος Χρυσούπολης) και ένα ντέρμπι κορυφής (Πανδραμαϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου).

Θυμηθείτε εδώ το Pre Game της 8ης αγωνιστικής

Αναλυτικά:

Κυριακή 10/11, Ώρα 15:00 (LIVE SportsΑddict)

Γήπεδο Γενησέας: Ηρακλής Ζυγού – Άρης Αβάτου

Διαιτητής: Σαράντης Πανταζής(Θράκης)

Βοηθοί: Γκιόση, Καρακασίδης(Θράκης)

Γήπεδο ΑΟΞ: Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού

Διαιτητής: Θανάσης Κεφίλης(Έβρου)

Βοηθοί: Τερζόπουλος(Έβρου), Κυριαζής(Θεσσαλίας)

Γήπεδο Κιλκίς: Κιλκισιακός – Ένωση Αλεξανδρουπολης

Διαιτητής: Μιχαήλ Μιχούλιας(Μακεδονίας)

Βοηθοί: Κουρμαδιάς, Χατζηβασιλείου(Μακεδονίας)

Γήπεδο Θάσου: Δόξα Θεολόγου – Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Κώστας Πουλικίδης(Δράμας)

Βοηθοί: Ραβικάλης, Οικονομίδης(Δράμας)

Γήπεδο Δράμας: Πανδραμαϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητής: Παναγιώτης Τσοπουλίδης(Ξάνθης)

Βοηθοί: Γκοντόλιας, Εμίν Κεχαγιά(Ξάνθης)

Γήπεδο Σερρών: Δόξα Κάτω Καμήλας  – Πανσερραϊκός

Διαιτητής: Διονύσης Στόλης(Σερρών)

Βοηθοί: Αναστασιάδης, Κρυωνάς(Σερρών)

Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης

14:25 Καθώς απομένουν λίγα λεπτά για την έναρξη των αναμετρήσεων πάμε στις συνθέσεις των ομάδων στα παιχνίδια με θρακιώτικο ενδιαφέρον. Αρχή με το ντέρμπι του νομού Ξάνθης.

Ηρακλής Ζυγού (Γ. Δημητριάδης): Μανιάς, Τενεκές, Τιφτίκης, Κριεζής, Κιουουρτζή, Δογανίδης, Μολώνης, Βαφειάδης, Πιλτικάκης, Χασιώτης, Ανδρέου.

Αναπληρωματικοί: Κωφίδης, Παπαδόπουλος, Πανέρης, Καρά Ιζμαήλ, Πανταζίδης, Καλογιάννης, Κωφίδης..

Άρης Αβάτου (Α. Ξανθόπουλος): Νομικός, Χατζήπαπας, Κρασώνης, Μίλλερ, Χριστοφορίδης, Χακάν, Ζωσιμίδης, Ψεμματάς, Γκέκας, Τσαπάρης, Μπουλούτ.

Αναπληρωματικοί: Σαρηγιαννίδης, Ταχτσίδης, Μουστάκης, Μουαομέρογλου, Παυλίδης, Ευθυμιάδης, Λάφαρας.

14:40 Οι συνθέσεις απ’ το γήπεδο του ΑΟΞ

Ορφέας Ξάνθης (Χατζημεστής): Ρούφος, Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Σουκρήογλου, Μαυρόπουλος, Χαλήλ Ιμπραμ Τανζού, Μελισσόπουλος, Ξαντινίδης, Κουκουρίγκος, Βουλγαρίδης.

Αναπληρωματικοί: Χιντ, Βρίγκος, Τσέκος, Ψυχουδάκης, Σάκαλη, Μακράκης, Χασανκήλ.

Αετός Ορφανού: Κυφωνίδης, Θεοδοσιάδης, Βουζουλίδης, Κωνσταντινίδης, Καραγιαννίδης, Ουζούνογλου, Γιάνα, Φουστέρης, Αποστολίδης, Ελέζι, Σαββατιανός.

Αναπληρωματικοί: Τσιλόγλου, Πανάγου, Προβατίδης, Χατζηνικολής, Μπρέγκου, Σαλπιγγίδης, Καλαϊτζής.

14:48 Ολοκληρώνουμε με τις συνθέσεις με το παιχνίδι στο Κιλκίς.

Κιλκισιακός: Τριανταφυλλίδης Ιππ., Ερμείδης, Τριανταφυλλίδης Ν., Βόζδου, Μαυροκεφαλίδης, Δημητριάδης, Μπέλιτσας, Κουκουλέκης, Πιπέρτσης, Βαταμίδης, Λαμπόγλου.

Αναπληρωματικοί: Κιρίτσης, Κωτάκης, Τσώτσος, Πειμανίδης, Ράνδτσης, Συμεωνίδης, Κεσίδης

Ένωση Αλεξανδρούπολης (Ουσταμπασίδης): Συνοδινός, Δορουγιδένης, Αμπραχαμιάν, Λίτσιος, Κομεσίδης, Συμεωνίδης, Μαλτέζος, Πατσιώρας, Μάζης, Ευθυμιάδης, Καρακασίδης.

Αναπληρωματικοί: Παπαοικονόμου, Μαρασλής, Γεωργαντζόπουλος, Μαγδαλινός, Τοπαλίδης, Σιμτσάκης, Παπαδάκης.

14:57 Σέντρα λίγο πριν τις 15:00 στο τοπικό ντέρμπι του νομού Ξάνθης. Παρά τον χαρακτήρα του παιχνιδιού, είναι πάρα πολύ λίγοι οι φίλαθλοι στις εξέδρες, κυρίως λόγω της κακοκαιρίας και της αναμενόμενης βροχόπτωσης.

15:01 Πρώτη φάση στο ματς στο 3′ για τον Άρη Αβάτου, από εκτέλεση φάουλ του Τσάπαρη απέκρουσε σε κόρνερ ο Μανιάς.

15:04 Έναρξη και των υπόλοιπων αναμετρήσεων του 1ου ομίλου

15:10 Καλός ρυθμός στη Γενησέα στο πρώτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο. Έρχεται κόσμος σιγά σιγά περίπου 250-300 φίλοι του ποδοσφαίρου αυτή την στιγμή στις εξέδρες του γηπέδου.

15:13 Το πρώτο γκολ της μέρας στον όμιλο έρχεται απ’  το ντέρμπι κορυφής με τον Απόλλωνα να κάνει το 0-1 μέσα στη Δράμα

15:16 Πρώτη αξιοσημείωτη του αγώνα στο ΑΟΞ στο 16′ με τον Κυφωνίδη να μπλοκάρει το φάουλ του Μελισσόπουλου.

15:22 Κάνει το 0-2 ο Απόλλων στη Δράμα, ενώ έχει σκοράρει και ο Νέστος Χρυσούπολης στη Θάσο στο τοπικό ντέρμπι του νομού Καβάλας.

15:27 Στο 28 καλή στιγμή για Άρη, το σουτ του Κρασωνη όμως δεν βρίσκει στόχο.

15:31 Μεγάλη ευκαιρία για τον Ορφέα στο 30′ με τον Κυφωνίδη να βγαίνει από την εστία του και να διώχνει με τα πόδια το πλασέ του Ξαντινίδη.

15:33 Πρώτη ευκαιρία στο ματς και για τον Αετό στο 32′ με τον Φουστέρη να πατά περιοχή, όμως το σουτ που επιχείρησε να μη βρίσκει στόχο.

15:37 Αγγίζει το γκολ με τον Καρακασίδη η Ένωση Αλεξανδρούπολης. Ο Καρακασίδης εκτέλεσε απευθείας φάουλ με τον τερματοφύλακα του Κιλκισιακού να αποκρούει εντυπωσιακά στο 33′. Καλύτερα έχει μπει στο πρώτο μισάωρο η Αλεξανδρούπολη, που νωρίτερα έχασε ευκαιρίες με τον Μαλτέζο στο 11 και τον Καρακασίδη στο 17′.

15:39 Νέα ευκαιρία για τον Ορφέα στο 38′ με την καρφωτή κεφαλιά του Τανζού μετά από σέντρα του Βουλγαρίδη να περνά μόλις άουτ.

15:41 Γκολ στο Κιλκίς! Ο Κιλκισιακός σκοράρει και η Αλεξανδρούπολη πληρώνει τις χαμένες ευκαιρίες.

Στο 40′ οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ και προηγούνται 1-0.

15:43 Ισοφαρίζει η Ένωση Αλεξανδρούπολης!

Πριν την ανάπαυλα η Αλεξανδρούπολη καταφέρνει και κάνει το 1-1 με τον Μαλτέζο στο 42′.

15:45 Γκολ στις καθυστερήσεις στη Γενησέα!

Μετά από ωραία προσπάθεια και σέντρα του Τσάπαρη ο Κοσμάς Γκέκας με κεφαλιά κάνει το 0-1.

Γήπεδο Σερρών: Δόξα Κάτω Καμήλας  – Πανσερραϊκός 0-0

15:58 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στη Γενησέα.

16:03 Έναρξη του β’ μέρους και στα υπόλοιπα παιχνίδια

16:08 Κόκκινη κάρτα στο παιχνίδι ανάμεσα σε Ηρακλή Ζυγού και Άρη Αβάτου! Ο τερματοφύλακας του Αβάτου είναι αυτός που αποβάλλεται.

Στο 56′ ανατρέπονται οι αριθμητικές ισορροπίες του αγώνα, βγήκε στην κόντρα επίθεση ο Πιλτικάκης πέρασε τον Νομικό που τον ανέτρεψε λίγο πριν μπει στην περιοχή με τον Πανταζή της ΕΠΣ Θράκης να δείχνει την κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Άρη

16:10 Γκολ στο Κιλκίς, κάνει το 1-2 η Ένωση Αλεξανδρούπολης!

Ο Πατσιώρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλντι στο 51′ (πέναλντι που κέρδισε ο Λίτσιος) βάζει μπροστά την Αλεξανδρούπολη.

16:13 Στο γήπεδο του ΑΟΞ, πρώτη αξιοσημείωτη φάση του δεύτερου μέρους στο 54′ με τον Σαββατιανό να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή μετά τη σέντρα του Αποστολίδη

16:15 Δυνατό σουτ του Μαυρόπουλου στο 58′ για τον Ορφέα, η μπάλα άουτ.

16:19 Γκολ στη Γενησέα, ισοφαρίζει ο Ηρακλής Ζυγού!

Σουτ του Πιλτικάκη εντός περιοχής, απόκρουση Μουαρέμογλου στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Άγγελος Χασιώτης παίρνει το ριμπάουντ και από κοντά κάνει το 1-1 στο 68ο λεπτό.

16:20 Σουτ του Γιάνα για τον Αετό Ορφανού από το ύψος της περιοχής στο 65′ το οποίο δεν βρίσκει στόχο.

16:22 Γκολ και ανατροπή στη Γενησέα!Ο Χασιώτης με τρομερό γκολ στο 70′, κάνει το 2-1 για τον Ηρακλή Ζυγού απέναντι στον Άρη Αβάτου, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.

16:27 Δύο γκολ στο τοπικό ντέρμπι του νομού Σερρών με τον Πανσερραϊκό αρχικά να προηγείται και τη Δόξα Κάτω Καμήλας να ισοφαρίζει λίγα λεπτά αργότερα.

16:30 Γκολ και πάλι στο τοπικό ντέρμπι της Ξάνθης σ’ ενα παιχν΄διι που εξελίσσεται σε ματσάρα! Ισοφαρίζει ο Άρης Αβάτου των 10 ποδοσφαιριστών!

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσάπαρη η μπάλα πάει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ζωσιμίδης με προβολή κάνει το 2-2 στο 75′.

16:32 Μένει με 10 παίκτες η Ένωση Αλεξανδρούπολης.

Αποβάλλεται ο Λίτσιος με απευθείας κόκκινη κάρτα απ’ τον Μιχούλια (ΕΠΣ Μακεδονίας) για επικίνδυνο τάκλιν.

16:40 Ευκαιρίες εκατέρωθεν στο γήπεδο του ΑΟΞ, στο μοναδικό γήπεδο που δεν έχει γκολ λίγα μόλις λεπτά πριν τη λήξη των παιχνιδιών.

Σουτ του Μαυρόπουλου στο 85′ από πλευράς Ορφέα άουτ η μπάλα.

Διπλή χαμένη ευκαιρία στο 86′ για τον Αετό, με τον Τσίλογλου να βλέπει αρχικά τον Ρούφο να απομακρύνει και στη συνέχεια το δεύτερο σουτ που πραγματοποίησε να περνά άουτ.

16:45 Δεν λείπει η ένταση εντός αλλά και εκτός αγωνιστικών χώρων στα παιχνίδια των ομάδων της Θράκης, στα τελευταία κρίσιμα δευτερόλεπτα.

16:51 Τέλος στο γήπεδο του ΑΟΞ και στη Γενησέα χωρίς να αλλάξει κάτι στο σκορ.

16:53 Τέλος στο Κιλκίς με την Αλεξανδρούπολη να φεύγει με το διπλό.

Κυρίες και κύριοι σας ευχαριστούμε που εμπιστευτήκατε το live blog του SportsAddict.gr για την ενημέρωσή σας.

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα του 1ου ομίλου, τους σκόρερ και τη βαθμολογία.

Καλό υπόλοιπό Κυριακής!

Το Pre Game και την live ενημέρωση που θα ακολουθήσει στηρίζουν οι:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.