Με άνεση στα ημιτελικά ο Ηρακλής Ζυγού κέρδισε και στο Σέλινο και συνεχίζει στο Κύπελλο ΕΠΣ Ξάνθης!

Έχοντας το υπέρ του σκορ απο το πρώτο παιχνίδι(2-0) ο Ηρακλής Ζυγού χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Ξάνθης κερδίζοντας με 3-0 τον Άτλα Σελίνου.

Η ομάδα του Γιάννη Δημητριάδη ουσιαστικά πάτησε το γκάζι για ένα δεκάλεπτο στην επανάληψη που αποδείχτηκε αρκετο. Στο 58′ ο Πανταζίδης άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ηρακλή, ενώ στο 65′ ο Καλογιάννης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας. Το τελικό 0-3 υπέρ του Ηρακλή στο Σέλινο διαμόρφωσε στο 68′ ο Πιλτικάκης, με τους “κυανόλευκους” να έχουν το μυαλό τους στο μεγάλο ματς της Κυριακής με τον Άρη Αβάτου στην Γενησέα.

Στα θετικά για την ομάδα του Ηρακλή, το ντεμπούτο των Καρά Ισμαήλ Τσατάι κι Ανδρέου, αλλά και αυτό του 14χρονου Πουλιόυπουλου

Η ομάδα του Ζυγού τσέκαρε το εισιτήριο της με συνολικό σκορ 5-0. Διιατητής του αγώνα ήταν ο Μόσχος Γκαϊτατζής με βοηθούς τους Ιρφάν Οτουζμπίρ και Μιχάλη Ιωαννίδη

ΑΤΛΑΣ ΣΕΛΙΝΟΥ: Καλαμάρης Π., Δαλακούρας, Χατζόπουλος, Παπαευαγγέλου Γ., Καλτσίδης, Αδαμίδης, Ντόκο, Καλαμάρης Ν., Τσακυρίδης, Θωμαίδης

ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΥΓΟΥ: Καρά Ισμαήλ, Μολώνης(46΄Πουλιόπουλος), Ανδρέου, Τενεκές, Δογανίδης(46′ Τσακιράκης), Πανέρης, Καλογιάννης, Παπαδόπουλος, Πιλτικάκης, Πανταζίδης, Κωφίδης