LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 7ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα! Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και στη σημερινή 7η του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου.

Η αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε ιδανικά χθες με την εντός έδρας νίκη του Άρη Αβάτου, ο οποίος επικράτησε με 2-0 του Κιλκισιακου. Σήμερα αγωνίζονται ο Ορφέας Ξάνθης και ο Ηρακλής Ζυγού, με την Ένωση Αλεξανδρούπολης να πραγματοποιεί το ρεπό της. Ο Ορφέας Ξάνθης υποδέχεται τον Πανδραμαϊκό, την έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος ως τώρα και θα επιδιώξει να επιστρέψει στις νίκες. Απ’  την άλλη ο Ηρακλής Ζυγού φιλοξενείται στο Παραλίμνιο απ’  τον Απόλλωνα και παρά τη δύσκολη αποστολή του θα κυνηγήσει το θετικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά:

Σάββατο 2/11, Ώρα 15:00

Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης: Άρης Αβάτου – Κιλκισιακός  2-0(Ζωσιμίδης, Γκέκας)

Διαιτητής: Παναγιώτης Τσιάρας(Καβάλας)

Βοηθοί: Καμπερίδης, Καρασαββαίδης(Καβάλας)

Κυριακή 3/11, Ώρα 15:00(LIVE Sportsaddict)

Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης: Ορφέας Ξάνθης – Πανδραμαϊκός

Διαιτητής: Απόστολος Τζουμαλάκης(Σερρών)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Κεραυνός Πέρνης

Διαιτητής: Αθανάσιος Μπουτσίκος(Μακεδονίας)

Βοηθοί: Τσεχελίδης, Παπαδόπουλος(Μακεδονίας)

Ρεπό: Ένωση Αλεξανδρούπολης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ PRE GAME ΤΗΣ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

14:35 Ώρα για την καθιερωμένη βόλτα των συνθέσεων  στα γήπεδα που αγωνίζονται ομάδες της Θράκης. Αρχή με το εντός έδρας παιχνίδι του Ορφέα Ξάνθης με τον Πανδραμαϊκό.

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Τζαμπάζ Χαλήλ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Τσέκος, Μαυρόπουλος, Βουλγαρίδης, Χιντ, Ξαντινίδης, Κουκουρίγκος, Μελισσόπουλος Ν.

Αναπληρωματικοί: Σουκρήογλου, Βρίγκος, Καραγκιόζης Β., Ψυχουδάκης, Χαλήλ Ιμπράμ, Μακράκης, Τσιτάκ.

Πανδραμαϊκός: Παγκάκης, Κεχαγιάς, Κελεσίδης, Αϊβάζης, Λίπο, Βραμέντσαλης, Αχαλινόπουλος, Τσελέπης, Μπελμάνι, Διαμαντίδης, Μπερούκας.

Αναπληρωματικοί: Παπαγεωργίου, Αθανασιάδης, Βασιλειάδης, Κιουμουρτζής, Παυλίδης, Μπαμπαλής, Κονταξής.

14:42 Κλείνουμε τον κύκλο των συνθέσεων με τις 11αδες απ’  το παιχνίδι ανάμεσα σε Απόλλωνα Παραλιμνίου και Ηρακλή Ζυγού

Απόλλων Παραλιμνίου: Παπαδόπουλος, Τοπαλ, Τάκας, Κούτλας, Νικολαίδης, Λιάρας, Μπεκρής, Ενλουντούλου, Γκαϊδαρτζής, Καρυοφύλλης, Τζαμπέγια.

Αναπληρωματικοί: Γανόπουλος, Θαλασίδης, Καρυπίδης, Νεδένης, Φυλακτού, Βασάρας, Κλειτσιώτης.

Ηρακλής Ζυγού: Μανιάς, Βαφειάδης, Τιφτίκης, Κριεζής, Κιουμουρτζής, Δογανίδης, Δημητριάδης, Μολώνης, Πιλτικάκης, Χασιώτης, Κωφίδης.

Αναπληρωματικοί: Παπαδόπουλος Αν., Τενεκές, Πανταζίδης, Ακτενίζογλου, Πανέρης Γαβρίδης, Κωφίδης Στ.

15:06 Σέντρα στις αναμετρήσεις του 1ου ομίλου

15:12 Έρχονται τα πρώτα γκολ του ομίλου απ’ τις Σέρρες και το Οφρύνιο. Οι Σερραίοι με δύο γκολ του Πέτρου και του Γκούρτσα προηγούνται με 2-0 του Κεραυνού Πέρνης, ενώ το 1-0 έκανε ο Αετός Ορφυνίου με τον Κωνσταντινίδη απέναντι στη Δόξα Θεολόγου.

15:13 Στο γήπεδο του ΑΟΞ, ο Ορφέας Ξάνθης απειλεί, ότα μετά από πάσα του Τσέκου ο Ξαντινίδης εντός περιοχής έπιασε το σουτ απέκρουσε δύσκολα ο κιπερ των Δραμινων.

15:16 Νέα σπουδαία επέμβαση  του κιπερ του Πανδραμαϊκού σε δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Κουκουρίγκου.

15:18 Με σπουδαία φάση ξεκινά το ματς στο Παραλίμνιο ο Ηρακλής Ζυγού. Μετά από σέντρα-σουτ του Τιφτίκη και την παρεμβολή του κιπερ Παπαδόπουλου η μπάλα χτύπησε και στο δοκάρι με τον Μολώνη να παίρνει το ριμπάουντ όμως να κόβεται από τους αμυντικούς πριν προλάβει να κάνει το 0-1 για τον Ηρακλή.

15:23 Το ματς στις Σέρρες γίνεται 3-1, με τον Χατζηκυριάκου να μειώνει αρχικά για τον Κεραυνό Πέρνης σε 2-1 στο 15′ και τον Πέτρου στο 18′ με το δεύτερό του γκολ να δίνει και πάλι προβάδισμα 2 τερμάτων στην ομάδα του.

15:28  Πρώτη αξιόλογη στιγμή για την ομάδα του Πανδραμαϊκού στο 23′, με το σουτ του Μπελμάνι να μπλοκάρει ο Ρούφος.

15:31 Πιέζει ο Πανδραμαϊκός σ’ αυτά τα λεπτά και αγγίζει το γκολ. Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Διαμαντίδη στο 25′ με την μπάλα να βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Ρούφου και να φεύγει άουτ.

15:40 Βάζει και άλλο γκολ ο Πανσερραϊκός και κάνει το 4-1 απέναντι στον Κεραυνό Πέρνης. Ο Γκούρτσας ο σκόρερ του 4ου τέρματος.

15:43 Ευκαιρία για τον Ορφέα. Στο 39′ μετά απο σέντρα του Μελισσόπουλου ο Χίντ Ιμέρ πήρε την κεφαλιά ελάχιστα δίπλα απο την εστία του Παγκάκη.

Σάββατο 2/11

Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης: Άρης Αβάτου – Κιλκισιακός  2-0 (Ζωσιμίδης, Γκέκας)

16:05 Σέντρα για το δεύτερο ημίχρονο στα γήπεδα του 1ου ομίλου, πλην της αναμέτρησης του Ορφέα με τον Πανδραμαϊκό.

16:07 Σέντρα και στο γήπεδο του ΑΟΞ.

16:16 Στο 55′ μεγάλη φάση για τον Απόλλων Παραλιμνίου, με τον Γκαϊδαρτζή να αστοχεί απο πλεονεκτική θέση.

16:27 Καλή στιγμή για την ομάδα της Δράμας στο 62, όμως το σουτ του Αχαλινόπουλου δεν βρήκε στόχο. Παραμένει πάντα το 0-0 ανάμεσα σε Ορφέα και Πανδραμαϊκό.

16:35 Γκολ για τον Πανδραμαϊκό! Οι Δραμινοί κάνουν το 0-1 στο γήπεδο του ΑΟΞ.

Δυνατό σουτ του Αχαλινόπουλου στο αριστερό δοκάρι του Ρούφου, ο Μπελμανί πήρε το ριμπάουντ και με πλασέ έκανε το 0-1 στο 71ο λεπτό.

16:39 Στο 80′ τρομερή ευκαιρία για τον Ζυγό. Απο πάσα του Μολώνη ο Πανταζίδης έπιασε τρομερό σουτ η μπλαλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

16:41 Τα νέα απο τις Σέρρες δυστυχώς δεν είναι μόνο αγωνιστικά, καθώς στο νοσοκομείο έχει πάει ο ποδοσφαιριστής του Ηρακλή, Φίλιππος Δημητριάδης, όταν μετά απο ένα δυνατό μαρκάρισμα μάτωσε το κεφάλι του και διακομίστηκε στο νοσοκομείο.

16:42 Πιέζει για την ισοφάριση ο Ορφέας που στο 80′ απειλεί με σουτ του Ξαντινίδη που δεν βρήκε στόχο.

16:47 Στο 91’μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με την καρφωτή κεφαλιά του Γκαϊδαρτζή να μην βρίσκει στόχο. Παραμένει το 0-0 στο Παραλίμνιο Σερρών.

16:49 Άνοιξε το σκορ ο Νέστος Χρυσούπολης λίγο πριν το 90′ με τον Αδαμάκη. Ροντέο το παιχνίδι στις Σέρρες με τον κεραυνό Πέρνης να κάνει το 4-1 του πρώτου ημιχρόνου, 4-3 και να κυνηγάει την ισοφάριση.

16:50 Δυσάρεστα τα νέα απ’ το Παραλίμνιο. Γκολ στις καθυστερήσεις για τον Απόλλωνα.

Στο 93′ ο Γκαϊδαρτζής με πλασέ εντός περιοχής κάνει το 1-0 για τον Απόλλωνα και “πληγώνει” τον Ζυγό…

16:51 Πετυχαίνει και δεύτερο γκολ ο Πανδραμαϊκός και τελειώνει το ματς στο γήπεδο του ΑΟΞ.

Ο Μπελμανί βγήκε μόνος απέναντι στον Ρούφο (ενώ υπήρχαν χλιαρές διαμαρτυρίες για οφσάιντ) με τον Βραζιλιάνο να κρεμάει τον κίπερ του Ορφέα για το 0-2.

16:55 Στο 90′ καλή στιγμή για τους Δραμινούς για το 0-3. Βγήκε στην κόντρα ο Μπερούκας που έπιασε το σουτ με τον Ρούφο να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση.

17:06 Τελικό σφύριγμα σε όλες τις αναμετρήσεις.

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής και τη βαθμολογία

Κυρίες και κύριοι σας ευχαριστούμε που για μία ακόμα Κυριακή εμπιστευτήκατε το SportsAddict.gr για την άμεση ενημέρωση σας για τα παιχνίδια του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Το Pre Game και την live ενημέρωση που θα ακολουθήσει στηρίζουν οι:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.