Ήττες για Ορφέα Ξάνθης και Ηρακλή Ζυγού! Τα αποτελέσματα της 7ης αγ. και η βαθμολογία

Δεν έκλεισε καλά η 7η αγωνιστική ημέρα του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, αν και άρχισε με καλούς οιωνούς χθες μετά τη νίκη του Άρη Αβάτου επί του Κιλκισιακού με 2-0. Σήμερα, ο Ορφέας Ξάνθης και ο Ηρακλής Ζυγού γνώρισαν την ήττα απ’  τον Πανδραμαϊκό και τον Απόλλωνα Παραλιμνίου αντίστοιχα, ενώ η Ένωση Αλεξανδρούπολης πραγματοποίησε το ρεπό της.

Στο γήπεδο του ΑΟΞ ο Ορφέας Ξάνθης δεν κατάφερε να σκοράρει στις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο και πλήρωσε το διάστημα που δεν ήταν καλός και οι Δραμινοί ανέβηκαν. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 71′ με τον Μπελμανί να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Ρούφου. Ο Ορφέας προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά δεν το κανε ορθόδοξα και δέχτηκε το 0-2 στην κόντρα πάλι απ’ τον Μπελμάνι, ο οποίος όμως φαίνεται πως ξεκίνησε την προσπάθειά του από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ.

Στο Παραλίμνιο ο Ζυγός είχε εξαιρετική παρουσία στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και έφτασε αρκετές φορές κοντά στο γκολ έχοντας μάλιστα και δύο δοκάρια με τον Τιφτίκη στο 15′ και τον Πανταζίδη στο 80′. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πίεσαν και έφτασαν στο γκολ με τον Γαϊδαρτζή στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον έμπειρο επιθετικό να έχει και δοκάρι δύο λεπτά νωρίτερα.

Στα υπόλοιπα ματς έστω και στο φινάλε ο Νέστος Χρυσούπολης βρήκε το γκολ της νίκης και διατηρήθηκε στην κορυφή, εντυπωσιακό ματς είχαμε στις Σέρρες με τον Πανσερραϊκό να κερδίζει με 5-3 την Πέρνη, ενώ ο Αετός παραμένει στο κυνήγι της πρώτης θέσης κερδίζοντας με σχετική άνεση την Δόξα Θεολόγου που συνεχίζει να παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

Σαν Παραμύθι

Στις Μεζεδοϊστορίες Σαν Παραμύθι, όλα τα αγαπημένα σας παραμύθια ζωντανεύουν στο πιάτο σας! Στο φιλόξενο και ζεστό του περιβάλλον, δίπλα στο τζάκι και στην ξυλόσομπα, μπορείτε να απολαύσετε το φαγητό σας μαζί με σπιτικό κρασί και ζωντανή μουσική (κάθε Παρασκευή & Σάββατο) που κάνουν το γεύμα σας… παραμυθένιο! Κανάρη 7 στη Νέα Χηλή Αλεξανδρούπολης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σάββατο 2/11

Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης: Ορφέας Ξάνθης – Πανδραμαϊκός: 0-2 ( 71′, 86′ Μπελμανί)

Γήπεδο Παραλιμνίου: Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής Ζυγού: 1-0  (90+ Γαϊδαρτζής)

Γήπεδο Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – Δόξα Θεολόγου: 2-0 (3′ Κωνσταντινίδης, 70’Καραγιαννίδης)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Κάτω Καμήλας: 1-0 (90′ Αδαμάκης)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Κεραυνός Πέρνης: 5-3 (7′, 14′ Πέτρου, 9′, 28, 88′ ΓκούρτσαςΓκούρτσας / 14′ Χατζηκυριάκου, 46′ Κυριακόπουλος, 76′ Μενίκου πεν.)

Ρεπό: Ένωση Αλεξανδρούπολης