LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 5ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα! Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και στη σημερινή 5η του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, θα εχετε τη υνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου.

Ποδαρικό με το αριστερό στην 5η αγωνισιτκή για τις ομάδες της Θράκης, καθώς χθες, Σάββατο, ο Ορφέας Ξάνθης ηττήθηκε στο γήπεδο του ΑΟΞ με 0-2 απ’ τον Κιλκισιακό και έτσι έμεινε στους 3 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Εκτός έδρας αγωνίζονται Άρης Αβάτου, Ηρακλής Ζυγού και Ένωση Αλεξανδρούπολης, και, αν θέλουν να πάρουν κάποιο αποτέλεσμα θα πρέπει να πραγματοποιήσουν καλύτερες απ’ τις έως τώρα εμφανίσεις τους, μιας και φιλοξενούνται σε δύσκολες έδρες απέναντι σε δυνατούς αντιπάλους.

Θυμηθείτε εδώ το pre-game της αγωιστικής

Αναλυτικά

Σάββατο 19/10, Ώρα 16:00

Γήπεδο ΑΟΞ: Ορφέας Ξάνθης – Κιλκισιακός: 0-2 (25′, 75′ Πιπερτζής)

Διαιτητής: Βασίλης Σιμίδης(ΕΠΣ Έβρου)

Βοηθοί: Τερζόπουλος(ΕΠΣ Έβρου), Κυριαζής(ΕΠΣ Θεσσαλίας)

Κυριακή 20/10, Ώρα 16:00(LIVE Sportsaddict)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Διαιτητής: Δημήτρης Γκαϊτατζής(ΕΠΣ Δράμας)

Βοηθοί: Τσακίρης, Παστιάδης(Δράμας)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Άρης Αβάτου

Διαιτητής: Χρήστος Κακουλίδης(ΕΠΣ Θράκης)

Βοηθοί: Μάριος Γκιόση, Θανάσης Καραγιάννης(ΕΠΣ Θράκης)

Γήπεδο Δράμας: Πανδραμαϊκός – Ηρακλής Ζυγού

Διαιτητής:  Αναστάσιος Τσιλίκας(ΕΠΣ Καβάλας)

Βοηθοί:Καρασαββαίδης, Γεωργαντέλης(ΕΠΣ Καβάλας)

Γήπεδο Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – Δόξα Κάτω Καμήλας

Διαιτητής: Θεόδωρος Γιαπουτζής(ΕΠΣ Ξάνθης)

Βοηθοί: Σαββόγλου, Γκοντόλιας(ΕΠΣ Ξάνθης)

Γήπεδο Θάσου: Δόξα Θεολόγου – Κεραυνός Πέρνης

Διαιτητής: Διονύσης Στόλης(ΕΠΣ Σερρών)

Βοηθοί: Κρυωνάς(ΕΠΣ Σερρών), Ραβικάλης(ΕΠΣ Δράμας)

Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου

15: 42 Λίγα λεπτά πριν την έναρξη των αναμετρήσεων ξεκινάμε τον καθιερωμένο κύκλο των συνθέσεων απ’ τις αναμετρήσεις με θρακιώτικο ενδιαφέρον.

15:45 Αρχή απ’ την αναμέτρηση του Ηρακλή Ζυγού στη Δράμα.

Πανδραμαϊκός: Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Κελεσίδης, Αϊβάζης, Λίπο, Βραμέντζαλης, Αχαλινόπουλος, Τσέπελης, Μπελμάνι, Διαμαντίδης, Μπερούκας.

Αναπληρωματικοί: Παπαγεωργίου, Γεωργιεφέντης, Βασιλειάδης, Παγκάκης, Παυλίδης, Ντάμπαλης, Γιαννίκης.

Ηρακλής Ζυγού: Μανιάς, Κωφίδης Κ., Ανδρέου, Κριεζής, Κιομουρτζής, Δογανίδης, Δημητριάδης, Πανέρης, Πιλτικάκης, Χασιώτης, Καλογιάννης.

Αναπληρωματικοί: Βαφειάδης, Τιφτίκης, Πανταζίδης, Ξουπλίδης, Τενεκές, Κωφίδης Στ., Μολώνης Β.

15:49 Επόμενη στάση η Χρυσούπολη

Νέστος Χρυσούπολης: Δεμένικος, Μπλιος, Αρετάς, Μπαμπούρας, Φραγκούλης, Γρηγοριάδης, Αδαμάκης, Ανδρεάδης, Λίτσκας, Νάκας, Μπαϊκαρά.

Αναπληρωματικοί: Λεγάτος, Γεωργιάδης, Τζατζανάς, Μπαμπούρης, Κλοκίδης, Κόβατσης, Καλιοντζής.

Ένωση Αλεξανδρούπολης: Συνοδινός, Δορουγιδένης, Γεωργαντζόπουλος, Λίτσιος, Κομεσίδης, Πατσιώρας, Μαλτέζος, Αμπραχαμιάν, Μάζης, Ευθυμιάδης, Καρακασίδης.

Αναπληρωματικοί: Γκουντενούδης, Παπαοικονόμου, Λαζίδης, Μαγδαλινός, μαρασλής, Παπαδάκης.

15:55 Ολοκληρώνουμε τις συνθέσεις με το παιχνίδι στις Σέρρες.

Πανσερραϊκός: Σοϊλεμεζόγλου, Ζέρης, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας, Καλί, Τριανταφύλλου, Ντιαλό, Ψάλτης, Παπαβασιλείου, Καρντόσο, Ομπόζου.

Αναπληρωματικοί: Μπάρλας, Πέτρου, Τσιμίκας, Τέντζερης, Πινιώτης, Γκούρτσας, Κασμερίδης.

Άρης Αβάτου: Νομικός, Χατζήπαππας, Ψεμματάς, Μπουνταγκίδης, Χριστοφορίδης, Χακάν, Ζωσιμίδης, Τσάπαρης, Γκέκας, Κρασώνης, Μπουλούτ.

Αναπληρωματικοί: Αλεξιάδης, Καλαϊτζίδης, Μίλλερ, Μουαρέμογλου, Γιουσούφογλου, Μουστάκης, Λαφαράς.

16:03 Έναρξη των αναμετρήσεων του 1ου ομίλου…

16:14 Μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση Αλεξανδρούπολης στη Χρυσούπολη με τον Μαλτέζο να αστοχεί για εκατοστά! Η κεφλιά του βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

16:18 Στο 11′ πρωτη καλή στιγμη στην Δράμα, με τον Ηρακλή να απειλεί με το σουτ του Καλογιάννη να αποκρούει δύσκολα ο Κιουμορτζής και εν συνεχεία οι αμυντικοί απομάκρυναν.

16:20 Στο πρώτο τέταρτο η Ένωση πατά καλύτερα στη Χρυσούπολη και δείχνει να έχει αιφνιδιάσει τον Νέστο. Το αρνητικό είναι βέβαια πως δεν έχει καταφέρει να προηγηθεί, έχοντας εκτός απ’ το δοκάρι του Μαλτέζου ακόμη δύο καλές στιγμές με πλασέ του Ευθυμιάδη και του Καρακασίδη, που κατέληξαν στα ΄χερια του τερματοφύλακα το πρώτο και άουτ αντίστοιχα.

16:26 ΣτΈκεται εξαιρετικά σε αυτο το πρώτο 20λεπτο ο Άρης Αβάτου, που κρατά με σχετική άνεση το μηδέν απέναντι στον Πανσερραϊκό.

16:30 Καλή παρουσία και για τις τρεις ομάδες της Θράκης στις δύσκολες εκτός έδρας αποστολές τους σ’ αυτό το πρώτο μισάωρο που έχει ήδη παρέλθει. Μέχρι στιγμής Άρης Αβάτου, Ηρακλής Ζυγού και Ένωση Αλεξανδρούπολης πατάνε καλά στο γήπεδο και διεκδικούν επί ίσοις όροις ένα θετικό αποτέλεσμα.

16:37 Γκολ στις ΄Σερρες για τον Πανσερραϊκό.

Η ομάδα των Σερρών ανέβασε στροφές στα τελευταία λεπτά και βρήκε τον δρόμο για το 1-0 με τον Αργεντινό Φαμπρίτσιο Κόνσι να παραβιάζει την εστία του Νομικού στο 35ο λεπτό με κεφαλιά.

16:43 Ευκαιρίες για να προηγηθούν απώλεσαν Νέστος και Ένωση στη Χρυσούπολη. Αρχικά οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 4ο’  με τον Αδαμάκη, αλλά ο Δορουγιδένης έδιωξε την μπάλα με το κεφάλι, πριν αυτή .περάσει τη γραμμή. Στο 42ο λεπτό ο Καρακασίδης πλάσαρε, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

16:49 Με τρεις φάσεις κλείνει το ημίχρονο στην Δράμα. Αρχικά απείλησαν οι γηπεδούχοι με δοκάρι του Μπερούκα και άστοχο σουτ του ίδιου στο 43′, με την απάντηση των Ξανθιωτών να έρχεται στο 45′, όμως η κεφαλιά του Πιλτικάκη όπως το σουτ του Δραμινού δεν βρήκε στόχο.

17:04 Σέντρα στο β’ ημίχρονο στα γήπεδα

17:10 Γκολ στη Χρυσούπολη για τον Νέστο.

Ο Εβρίτης ποδοσφαιριστής της ομάδας του Νέστου, ο Γιώργος Λίτσκας, σκοράρει  στο 53ο λεπτό με κεφαλιά και δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

17:12 Στο 55′ λίγο έλειψε να “απαντήσει” η Ένωση Αλεξανδρούπολης, αλλά ο Παπαοικονόμου (που μπήκε στο ημίχρονο στη θέση του Μάζη) αστόχησε σε κεφαλιά που επιχείρησε απ’ το ύψος της μικρής περιοχής.

17:13 Γκολ στη Δράμα για τον Πανδραμαϊκό

Στο 50′ μετά απο εκτέλεση φάουλ του Διαμαντίδη ο Μπερούκας εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας του Ηρακλή και με πλασέ απο το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 υπέρ του Πανδραμαϊκού.

17:26 Γκολ στη Χρυσούπολη.

Ο Κόβατσης που μπήκε ως αλλαγή διπλασιάζει τα τέρματα του Νέστου και κάνει το 2-0 στο 70′.

17:34 Γκολ στις Σέρρες για τον Πανσερραϊκό

Ο Τζόρτζ Ομπόσου με κοντινό πλασέ μέσα απο την μικρή περιοχή. σκοράρει για τον Πανσερραϊκό και δίνει  σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

17:36 Γκολ στη Δράμα για τον Πανδραμαϊκό.

Πέναλτι στην Δράμα για τους γηπεδούχους. Στο 75′ ο Μπερούκας ανετράπη απο τον Μανιά και εκτέλεσε ο ίδιος το πέμαλντι κάνοντας το 2-0.

17:37 Γκολ στη Χρυσούπολη και πάλι για τον Νέστο.

Ο Λίτσκας με πλασέ στην αντεπίθεση κάνει το 3-0 για τον Νέστο.

17:40 Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τα πράγματα να μην πηγαίνουν καθόλου καλά για της ομάδες της Θράκης

17:42 Γκολ στις Σέρρες για τον Πανσερραϊκό

Προβάδισμα τριών τερμάτων παίρνουν οι Σερραίου με τον Γκούρτσα να σκοράρει για τα “λιοντάρια” στο 70″.

17:45 Γκολ στην Χρυσούπολη για τον Νέστο.

Διαστάσεις θριάμβου δίνουν στη νίκη τους οι γηπεδούχοι που σκοράρουν ξανά Θρακιώτικο τέρμα, με τον ξανθιώτη Οδυσσέα Γεωργιάδη να κάνει το 4-0

17:50 Τέλος τα παιχνίδια σε Δράμα και Χρυσούπολη

17:55 Τέλος και στις Σέρρες, αλλά και στα άλλα δύο αποτέλεσματα

18:00 ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Το Pre Game και την live ενημέρωση που θα ακολουθήσει στηρίζουν οι:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.