Ήττα για τους Κύκλωπες στο “θρίλερ” της Κατερίνης!

Εξαιρετική παρά την ήττα ήταν η πρεμιέρα των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης στην Α2 των ανδρών.

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, το σύνολο του Ηλία Παπαχρήστου πέρασε μπροστά στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο ενώ 5 λεπτά πριν το φινάλε το σκορ ήταν ισόπαλο 22-22. Τελικά ο Αρχέλαος ήταν αυτός που πήρε τη νίκη, με τους Κύκλωπες να αφήνουν πολλές καλές εντυπώσεις. Παράπονα από την διοίκηση των Εβριτών για την διαιτησία.

Τα 5λεπτα: 2-1, 5-2, 9-5, 10-8, 12-8, 14-12, 14-12 (ημίχρονο), 14-15, 16-17, 18-19, 19-19, 22-22, 25-24 (τελικό)

Αρχέλαος Κατερίνης (Χοτοκουρίδου): Χαραλαμπίδης 2, Παπανάκος, Αράντζιου, Θυμιόπουλος, Ξεφτέρης, Ραντζέλοβιτς 3, Σκουφάς, Μαυρόπουλος 3, Αναστασίου, Εγγλέζος 3, Κλιμακάνης 9, Σαΐδες 2, Ραφτόπουλος, Κοσμίδης Η., Κοσμίδης Β., Νάνης.

Κύκλωπες Αλεξ/πολης (Παπαχρήστου): Καραβασίλης, Νικολαΐδης, Ανδρεαδάκης 4, Γκαράς 4, Κωστόπουλος, Λαιλισίδης 2, Μαμούρης, Μπουλιαδάκης 5, Ναβροζίδης 5, Οικονόμου, Πέτσας, Τέλιος Χαραλαμπάκης, Χαραλαμπίδης 4.