Νίκησε Κεντητή και έπιασε κορυφή η Αναγέννηση Θαλασσιάς! Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία στην Α’ ΕΠΣ Ξάνθης

Με την Αναγέννηση Θαλασσιάς να επικρατεί με 9-1 της Κεντητής στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της πρεμιέρας, συμπληρώθηκε το παζλ των πρώτων 4 αγωνιστική στην μεγάλη κατηγορία του ξανθιώτικου ποδοσφαίρου.

Η ομάδα του Τάσου Κελλίδη μπήκε απο νωρίς πολύ δυνατά σημειώνοντας πέντε! γκολ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο. Το σκορ άνοιξε στο 10′ ο Γκιουνγκιόρ Αλήογλου, στο 16′ ο Βαλάντης Δελητζόγλου σκόραρε για το 2-0 ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Πάρης Κοτοπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 25′  ο Δελητζόγλου σκόραρε εκ νέου για το 4-0 ενώ στο 29′ ο Πέτρος Πεντεζίδης έκανε το 5-0. Το σκορ ημιχρόνου ήταν το 6-0 το οποίο διαμορφώθηκε στο 40′ με σκόρερ ξανά τον Γκιουνγκιόρ Αλήογλου

Σαφώς πιο πεσμένος ο ρυθμός του Β’ μέρους όμως και πάλι είχαμε αρκετά γκολ, ειδικά στα πρώτα λεπτά. Στο 50′ Ο Χρήστος Σταύρο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 7-0, για να έρθει η μείωση στο 54′ με τέρμα του Αχμέτογλου Αμέτ, ενώ στο 60′ ο Δελητζόγλου που σημείωσε χατ-τρικ έκανε το 8-1. Ενώ το τελικό 9-1 διαμόρφωσε στο 71′ Κοτόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.