LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 3ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα!

Τρίτη στροφή στη Γ’ Εθνική κατηγορία και το SportsAddict.gr μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αναμετρήσεων του 1ου ομίλου, με επίκεντρο, όπως πάντα, τους αγώνες των ομάδων της Θράκης!

Στη Θάσο απέναντι στη νεοφώτιστη Δόξα Θεολόγου θα δοκιμαστεί ο Άρης Αβάτου με σκοπό να επεκτείνει το αήττητο των δύο αγωνιστικών. Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα θα επιδιώξει ο Ορφέας Ξάνθης αγωνιζόμενος εντός έδρας, αλλά κόντρα σε έναν ιδιαίτερα ποιοτικό αντίπαλο, τον Πανσερραϊκό, ενώ τους πρώτους τους βαθμούς θα “ψάξουν” ο Ηρακλής Ζυγού (υποδέχεται τον Κιλκισιακό) και η Ένωση Αλεξανδρούπολης (αγωνίζεται εκτός έδρας με τη Δόξα Κάτω Καμήλας).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής και οι διαιτητές σε κάθε γήπεδο:

Γήπεδο ΑΟΞ: Ορφέας Ξάνθης – Πανσερραϊκός

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Πουλικίδης(Δράμας)

Βοηθοί: Κουβαλάκης, Ραβικάλης(Δράμας)

Γήπεδο Θάσου: Δόξα Θεολόγου – Άρης Αβάτου

Διαιτητής: Βασίλης Χορόζογλου(Δράμας)

Βοηθοί: Χασιώτης, Παστιάδης(Δράμας)

Γήπεδο ΕΠΣ Σερρών: Δόξα Κάτω Καμήλας – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Διαιτητής: Αναστάσιος Τσιλίκας(Καβάλας)

Βοηθοί: Καρασαββαίδης, Δεδονάκης(Καβάλας)

Βοηθοί: Χολάνης, Βακουφτσής(Σερρών)

15:29 Πριν ξεκινήσουμε με τις 11αδες, θυμηθείτε το pre-game της 3ης αγωνιστικής με αξιοσημείωτα στοιχεία και τα τελευταία νέα των ομάδων της Θράκης.

15:32 Αρχή με το παιχνίδι στο γήπεδο του ΑΟΞ, όπου ο Ορφέας υποδέχεται τον Πανσερραϊκό.

Ορφέας Ξάνθης (Χατζημεστής): Ναθαναηλίδης, Τζαμπάζ, Κατρανιτσας, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης, Ζυκολλάρι, Ξαντινλιδης, Χιντ, Κουκουρίγκος.

Αναπληρωματικοί: Μελισσόπουλος, Καλλίδης, Τσιτάκ, Ψυχουδάκης, Τσέκος, Βουλγαρίδης, Χασάνκηλ.

Πανσερραϊκός: Σοιλεμετόζογλου, Ζέρης, Αποστολόπουλος, Κασμερίδης, Καλί, Τριανταφύλλου, Πτηνόπουλος, Ψάλτης, Καρντόσο, Γκούρτσας, Ομπόσου.

Αναπληρωματικοί: Μπάρδας, Πινιώτης, Τσιμίκας, Τέντζερης, Πέτρου, Παπαβασιλείου, Κατριτσέας.

15:38 Παραμένουμε στον νομό Ξάνθης και πάμε στις συνθέσεις της αναμέτρησηςστο γήπεδο της Γενησέας, μεταξύ Ηρακλή Ζυγού και Κιλκισιακού.

Ηρακλης Ζυγού (Δημητριάδης): Ευκαρπίδης, Τενεκές, Ανδρέου, Κριεζής, Κιουμουρτζής, Δογανίδης, Δημητριάδης Φ., Στεπανιάν, Πιλτικάκης, Χασιώτης, Κωφφίδης Κ.

Αναπληρωματικοί: Ψαρόπουλος, Καλογιάννης, Πανταζίδης, Ξουπλίδης, Βαφειάδης, Πανέρης, Κωφίδης Στ.

Κιλκισιακός: Καμπάς. Τσώτσος, Μουλάτσιος, Τουρσίδης, Μαυροκεφαλίδης, Κουκουλέκης, Μπελίτσας, Καρασαββόδης, Δημητριάδης, Τριανταφυλλίδης, Καλογιαννίδης.

Αναπληρωματικοί: Τιπερτζής, Βόσδου, Τοπαλίδης, Τριανταφυλλίδης Ι., Πουρσανπιδης, Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος.

15:42 Μεταφερόμαστε στις Σέρρες και στο παιχνίδι της Ένωσης Αλεξανδρούπολης.

Δόξα Κάτω Καμήλας: Στόικος, Παπανικολάου, Τσομαχασβίλι, Ζάντσιος, Τσουλλχάη, Μπίλης, Μπονέρης, Κεχαγιάς, Κωνσταντίνου, Αηδονίδης, Παπαδόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Κρυστάλλης, Πολυχρονίδης, Γεράκης, Σαββίδης, Σαρέγκος, Αποστόλου, Μούστα.

Ένωση Αλεξανδρούπολης (Ουσταμπασίδης): Συνοδινός, Δορουγιδένης, Λίτσιος, Γκουντενούδης, Κομεσίδης, Πατσιώρας, Αμπραχαμιάν, Γκαβανόζης, Μαλτέζος, Ευθυμιάδης, Μαρασλής.

Αναπληρωματικοί: Συμεωνίδης, Παπαοικονόμου, Γεωργαντζόπουλος, Μπινόπουλος, Σιμτσάκης, Λαζίδης, Μάσης.

15:49 Ολοκληρώνουμε τον κύκλο των συνθέσεων με το εκτός έδρας ματς του Άρη Αβάτου.

Δόξα Θεολόγου: Ρίζος, Μουλάι, Νιζάμης, Ταχτσίδης, Μπαϊρακταρίδης, Ζιούλης, Τέμπερης, Μπουνταγκίδης, Μουσάς, Αλεπούδης, Μπρατσιάνι.

Αναπληρωματικοί: Μπλάτζιος, Λαζαρίδης, Κιλιντάρης, Χατζηλάρι, Τζανετής, Ανθουλάκης, Μαλακογιάννης.

Άρης Αβάτου (Ξανθόπουλος): Νομικός, Καλαϊτζίδης, Ψεμματάς, Μπουνταγκίδης Αλ., Χριστοφορίδης, Χακάν Βελή, Σαρηγιαννιδης, Τσάπαρης, Γκέκας, Κρασώνης, Μπουλουτ.

Αναπληρωματικοί: Κούτρας, Αλεξιάδης, Μουστάκης, Μουαρέμογλου, Γιουσούφογλου, Ζωσιμίδης, Ευθυμιάδης

16:04 Έναρξη των αναμετρήσεων

16:15 Στο πρωτο δεκάλεπτο στο γήπεδο του ΑΟΞ έχει μπει πολύ επιθετικά ο Πανσερραϊκός που προσπάθησε να απειλήσει κυρίως με φάουλ εκτός περιοχής και κόρνερ. Μοναδική πραγματικά αξιοσημείωτη στιγμή αυτή στο 8′ με το σουτ του Αποστολόπουλου, που μπλόκαρε δύσκολα ο Ναθαναηλίδης.

16:16 Στην Γενησέα, εχει μπει πιο δυνατά ο Ζυγός χωρίς πάντως να εχει σημειωθεί κάποια σημαντική στιγμή σ’ αυτά τα πρώτα λεπτά/

16:18 Στη Θάσο το ματς έχει ξεκινήσει χωρίς φάσεις, σε ένα παιχνίδι κυρίως με μοναμαχίες στο χώρο του κέντρου.

16:25 Γκολ στις Σέρρες! Η Δόξα Κάτω Καμήλας είναι η ομάδα που “ανοίγει” το σκορ.

Στο 22ο λεπτό ο Ζάντσιος με σουτ απ’ το ύψος του πέναλντι μετά από λάθος διώξιμο του Γκουντενούδη κάνει το 1-0.

16:31 Ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ του Πτηνόπουλου για τον Πανσερραϊκό στο 24, μπλόκαρε σταθερά ο Ναθαναηλίδης.

16:33 Η Πέρνη προηγήθηκε με το γκολ του Ξανθιώτη Α. Μελισσόπουλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλντι στο 13ο λεπτό στο Οφρύνιο, με τον Αετό να ισοφαρίζει στο 26ο λεπτό με τον Παυλίδη.

16:35 Στη Χρυσούπολη ο Νέστος προηγείται ήδη 2-0 του Απόλλωνα Παραλιμνίου με τον Εβρίτη Λίτσκα να βάζει το δεύτερο γκολ στο 30′. Το 1-0 είχε κάνει ο Νάκας στο 19ο λεπτό.

16:42 Γκολ στις Σέρρες και πάλι για τη Δόξα Κάτω Καμήλας.

Με σουτ έξω απ’ την περιοχή στο 38ο λεπτό ο Μπίλης διευρύνει το προβάδισμα για την ομάδα, κάνοντας πολύ δύσκολα τα πράγματα για την Ένωση Αλεξανδρούπολης.

16:46 Γκοοοοοολ για την Ένωση Αλεξανδρούπολης! Στις τελευταίες στιγμές του α’ μέρους η Ένωση αλλάζει τα δεδομένα τις αναμέτρησης!

Ο Ευθυμιάδης ο σκόρερ με σουτ απ’ τη γωνία της μικρής περιοχής μετά από πάσα του Αμπραχαμιάν.

16:48 Ημίχρονο στη Γενησέα με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0. Λίγες οι καλές στιγμές μπροστά απ’ τις δύο εστίες. Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 27′, αλλά η κεφαλιά του Δογανίδη πέρασε λίγο άουτ. Ο Κιλκισιακός είχε τις δικές του καλές στιγμές στο 36′ με τον  Μπελίτσα, ο οποίος δεν μπόρεσε να κερδίσει από θέση τετ-α-τετ τον Ευκαρπίδη, και στο 41′ με τον Δημητριάδη, όταν αυτός αστόχησε απο πλεονεκτική θέση.

16:49 Ημίχρονο και στο γήπεδο του ΑΟΞ, χωρίς να αλλάζει το παραμικρό .

16:50 Ημίχρονο και στις Σέρρες μετά το τέρμα του Ευθυμιάδη, το οποίο άλλαξε τις ισορροπίες, καθώς είναι “αναπτέρωσε” τη ψυχολογία των φιλοξενούμενων, οι οποίοι μείωσαν σε 2-1.

16:51 0-0 το ημίχρονο και στο παιχνίδι της τρίτης κατά σειρά ομάδας του νομού Ξάνθης, του Άρη Αβάτου.

17:04 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στις αναμετρήσεις

17:07 Με φόρα απ’ τη μείωση στην εκπνοή του ημιχρόνου μπήκε η Ένωση Αλεξανδρούπολης, η οποία έφτασε στο γκολ στο 49′, αλλά ο σκόρερ Μαλτέζος υποδείχτηκε σε θέση offside και έτσι το 2-1 παραμένει υπέρ της Δόξας Κάτω Καμήλας.

17:12 Γκοοοολ στις Σέρρες για την Ένωση Αλεξ/πολης και αυτή τη φορά μετράει κανονικά!

Ο Πατσιώρας με σουτ έξω απ’  την περιοχή στο 53′ κάνει το 2-2 και πλέον η ομάδα της Αλεξανδρούπολης έχει και το μομέντουμ για να κυνηγήσει και κάτι καλύτερο απ’ την ισοπαλία.

17:15 Καλή στιγμή στο 54′ με το σουτ του Πτηνόπουλου για τον Πανσερραϊκό να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Έχει μπει πιεστικά στο β’ ημίχρονο η ομάδα των Σερρών.

17:22 Στην Γενησεα το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, αλλά η κεφαλιά του Καρασαββίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπερίτσα δεν βρήκε στόχο.

17:26 Στη Θάσο μπήκαν πολύ δυνατά στο δεύτερο οι γηπεδούχοι, που είχαν δοκάρι με τον Μουσά στο 49′, ενώ ο Μουσάς είδε το Νομικό να σταματά εντυπωσιακά την κεφαλιά του στο 60.

17:29 Αγγίζει το 2-3 η Ένωση, αλλά ο Αμπραχαμιάν αστόχησε για λίγο σε σουτ έξω απ’  την περιοχή.

17:30 Στο γήπεδο του ΑΟΞ προσπαθεί να γίνει απεθλητικός ο Ορφέας, που είχε ένα καλό σουτ στο 63′ με τον Ξαντινίδη, την προσπάθεια του οποίου μπλόκαρε ο Σοϊλεμέζογλου.

17:31 Γκοοοοοολ στη Γενησέα! Ο Ηρακλής Ζυγού μπροστά στο σκορ.

Με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ εκτός περιοχής ο Άγγελος Χασιώτης στο 72 πετυχαίνει το πρώτο γκολ του Ηρακλή στην Γ’ Εθνική, δίνοντας παράλληλα το προβάδισμα στην ομάδα του Ζυγού!

17:33 Γκολ στις Σέρρες! Κάνουν το 3-2 οι γηπεδούχοι.

Η Ένωση Αλεξανδρούπολης πίεσε για την ολική ανατροπή, αλλά εν τέλει μία αδράνεια έδωσε τη δυνατότητα στη Δόξα Κάτω Καμήλας να προηγηθεί εκ νέου στο 76ο λεπτό.

17:35 Πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 73′ για τον Ορφέα. Μετά απο εκτέλεση φάουλ του Κατρανίτσα ο Μαυρόπουλος πήρε την κεφαλιά,  απέκρουσε δύσκολα ο κίπερ των Σερραίων που κράτησε το μηδέν.

17:36 Γκοοοοοολ για τον Ηρακλή Ζυγού!

Στο 80′ ο Ηρακλής κάνει δύο τα τέρματα του, όταν μετά απο γύρισμα του Πανταζίδη, ο Άγγελος Χασιώτης την έστειλε στα δίχτυα για το 2-0.

17:37 Γκολ στις Σέρρες και πάλι για τη Δόξα!

Μέσα σε διάστημα 4ων λεπτών η Ένωση δέχεται δύο γκολ κμαι βρίσκεται να χάνει πλέον με 4-2 στο ΔΑΚ Σερρών. Σκόρερ και του 4ου τέρματος, όπως και του 3ου, ο Γεράκης (80′).

17:38 Γκολ στο γήπεδο του ΑΟΞ! Ο Πανσερραϊκός είναι αυτός που σκοράρει.

Στο 77′ μετά από σέντρα του Τριανταφύλλου, ο Ζέρης με δυνατό μονοκόματο σουτ έδωσε το προβάδισμα στον Πανσερραϊκο.

17:48 Τέλος στη Γενησέα! Ιστορική μέρα για τον Ηρακλή Ζυγού!

17:50 Τέλος και στο γήπεδο του ΑΟΞ, με τον Ορφέα Ξάνθης να γνωρίζει τη δεύτερη συνεχομενη ήττα του στο πρωτάθλημα.

17:53 Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο ΔΑΚ Σερρών, με την Ένωση να μην καταφέρνει να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας.

17:56 Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στη Θάσο! Ο Άρης Αβάτου μένει αήττητος για 3η σερί αγωνιστική!

Κυρίες και κύριοι σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής!

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα, τους σκόρερ και τη βαθμολογία!

Καλό βράδυ Κυριακής!

Τη live ενημέρωση στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.