LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 2ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα!

Μετά την πρεμιέρα το SportsAddict.gr είναι και σήμερα κοντά σας για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Πρώτο εντός σε αυτή τη στροφή για Ένωση Αλεξανδρούπολης και Άρη Αβάτου με Κεραυνό Πέρνης και Δόξα Κάτω Καμήλας αντίστοιχα, ο Ορφέας Ξάνθης φιλοξενείται από το Νέστο Χρυσούπολης και ο Ηρακλής Ζυγού έχει ρεπό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής και οι διαιτητικές τριπλέτες σε κάθε γήπεδο:

Δημοτικό Αλεξανδρούπολης: Ένωση Αλεξανδρούπολης – Κεραυνος Πέρνης

Διαιτητές:  Θόδωρος Γιαπουτζής(Ξάνθης)

Βοηθοί: Γκοντόλιας, Τζιβαρτζίδης(Ξάνθης)

Γήπεδο ΑΟΞ: Άρης Αβάτου – Δόξα Κάτω Καμήλας

Διαιτητές: Στράτος Στρατούδης(Έβρου)

Βοηθοί: Τερζόπουλος(Έβρου), Κυριαζής(Θεσσαλίας)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης

Διαιτητές: Κωνσταντίνος Σαφούρης(Σερρών)

Βοηθοί: Κρυωνάς, Σάκκος(Σερρών)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Πανδραμαϊκός

Διαιτητές: Γιώργος Τακίδης(Κιλκις)

Βοηθοί: Ζιγκερίδης, Χαραλαμπόπουλος(Κιλκίς)

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ PRE GAME ΕΔΩ.

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες απο τα παιχνίδια.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ

Νεστος: Χρυσούπολης: Δεμένικος, Μπλιός, Αρετάς, Μπάμπουρας, Φραγκούλης, Γρηγοριάδης, Χαριτίδης, Μπαϊκαρά, Λίτσκας, Νάκας, Αδαμάκης.

Πάγκος: Τζελέπης, Γεωργιάδης, Κλοκίδης, Μαϊμαρέλης, Δόντσος, Κοβάτσης, Λεγάτος.

Ορφέας Ξάνθης: Ψυχουδάκης, Χακή Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης, Ζιγκολάρι, Χίντ Ιμέρ, Κουκουρίγκος, Μελισσόπουλος.

Πάγκος: Καλλίδης, Τσιτάκ, Βρίγκος, Ναθαναηλίδης, Βουλγαρίδης Π., Βουλγαρίδης Β., Χασανκήλ.

ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΎΠΟΛΗΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

Ένωση Αλεξανδρούπολης: Συνονινός, Ευαγγελίδης, Τσορτανίδης, Λίτσιος, Κομεσίδης, Πατσιώρας, Γκαβανόζης, Αμπραχαμιάν, Νάζης, Ευθυμιάδης, Παπαοικονόμου

Πάγκος: Γκουντενούδης, Δορουγιδένης, Γεωργαντζόπουλος, Μπινόπουλος, Σιμτσάκης, Μαρασλής, Παπαδάκης

Κεραυνός Πέρνης: Δεληγιάννης, Μπαντάνης, Μαρκάκης, Καλτσάς, Κωνσταντάρας, Τοπάλ, Χατζηκυριάκου, Τσάκωνας, Μαλαμίδης, Λαζαρίδης, Τζιβανόπουλος.

Πάγκος: Γκουτσίδης, Κλοκίδης, Μελισσόπουλος, Ιβανίδης, Παπαδόπουλος, Μενίκου, Κυριακοπουλος

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ – ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ

Άρης Αβάτου: Νομικός, Χατζηπαπάς, Ψεμματάς, Μίλλερ, Χριστοφορίδης, Χακάν, Σαρηγιαννίδης, Τσάπαρης, Γκέκας, Κρασώνης, Μπουλούτ

Πάγκος: Ζωσιμίδης, Κούτρας, Ευθυμιάδης, Μουαρέμογλου, Αλεξιάδης, Μουστάκης, Μπουνταγκίδης

Δόξα Κάτω Καμήλας: Σαββίδης, Παπανικολάου, Τσομαχασβίλι, Μούστα, Σαμαράς, Αποστόλου, Μπονέρης, Κεχαγιάς, Κωνσταντίνου, Αϊδονίδης, Παπαδόπουλος

Πάγκος: Κρουστάλης, Πολυχρονίδης, Γεράκης, Στόικος, Κουκούτσης, Βουγιουνδρούκας, Σιψής

16:05 Έναρξη των αγώνων του 1ου ομίλου.

10′ Ευκαιρια για τον Κεραυνό Η πρώτη καλή στιγμή έρχεται απο την Αλεξανδρούπολη. Σουτ του Χατζκυριάκου μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Συνόδινος. Αρκετός κόσμος στις εξέδρες του “Φώτης Κοσμάς”

14′ Ευκαιρία για τον Κεραυνό Μεγάλη επέμβαση του Συνοδινού σε εκτέλεση φάουλ του Μπαντανη

16′ Ευκαιρία για την Ένωση. Πρώτη φάση στο ματς για Ένωση, σουτ του Μάζη μπλόκαρε ο Δεληγιάννης

16′ Δοκάρι για τον Ορφέα. Βολίδα του Βασίλη Καραγκιόζη η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Δεμένικου.

20′ ΓΚΟΟΛ για τον Άρη Αβάτου. Στο 20ο λεπτό του ματς στο ΑΟΞ, στην πρώτη ουσιαστική στιγμή του ματς ο Άρης Αβάτου ανοίγει το σκορ, με τον Τσάπαρη να βρίσκει με φοβερή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας τον Σαρηγιαννίδη και τον τελευταίο με διαγώνιο σουτ να τελειώνει ιδανικά την φάση μέσα από την περιοχή για το 1-0.

22′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης. Μετά απο σέντρα του Κατρανίτσα ο Γιώργος Κουκουρίγκος σκοράρει για τον Ορφέα για το 0-1 στην Χρυσούπολη

23′ ΓΚΟΛ για τον Κεραυνό Πέρνης. Εξαιρετική σέντρα του Μπαντανη μόνος μέσα στην περιοχή ο Χατζκυριακου που πλασάρει εύστοχα για το 0-1

26′ Ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου. Σουτ του Τσάπαρη στο μπλοκάρει ο Σαββίδης.

28′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη Αβάτου Τρομερό δεκάλεπτο για τον Άρη Αβάτου που στο 28′ κάνει δύο τα τέρματα του. Ο Τσάπαρης και πάλι βρήκε τον Γκέκα που με κλασσική σεντερφορίσια κίνηση, γύρισε μέσα στην περιοχή και με άπιαστο πλασέ σκόραρε για το 2-0.

33′ Πέναλτι για το Νέστο. Μετά απο σέντρα του Αρετά η μπάλα βρίσκει σε χέρι αμυντικού του Ορφέα με τον ρέφερι να δίνει πέναλτι για τους γηπεδούχους.

34′ ΓΚΟΛ για το Νέστο Χρυσούπολης Εύστοχος ο ξανθιώτης χαφ Αντώνης Χαριτίδης που κάνει το 1-1 για το Νέστο

34′ Ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου. Απειλούν και πάλι οι γηπεδούχοι στο 34′ με τον Μπουλούτ να κάνει σουτ στην κίνηση και τον Σαββίδη να μπλοκάρει

35′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη με τον Μίλλερ να αφήνει τη θέση του στον Μπουνταγκίδη.

38′ ΓΚΟΛ για το Νέστο Χρυσούπολης. Με δυνατό σουτ εκτος περιοχής του Εβρίτη Γιώργου Λίτσκα ο Νέστος κάνει την ανατροπή κόντρα στον Ορφέα. 2-1

39′ Ευκαιρία για την Δόξα Κάτω Καμήλας. Στο 39′ πρώτη καλή φάση από πλευράς φιλοξενούμενων με το σουτ του Κεχαγιά να φεύγει ψηλά άουτ.

45′ Ευκαιρία για τον Κεραυνό Πέρνης. Ο Κωνστανταρας εκτελεσε φάουλ πίσω από το κέντρο και λίγο έλειψε να πετύχει ένα απίστευτο γκολ. Απέκρουσε σε κόρνερ ο Συνοδινος

45′ Δοκάρι για την Δόξα Κάτω Καμήλας. Απίστευτη τελευταία φάση για το πρώτο μέρος με την Δόξα να έχει δοκάρι σε κεφαλιά του Σαμαρά μετά από φάουλ του Τσομαχασβίλι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ώρα 16:55 Ημίχρονο σε όλα ματς. Στα υπόλοιπα ματς του ομίλου έχουμε Πανσερραϊκός – Πανδραμαϊκός 1-0, Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Θεολόγου 1-0. Κιλκισιακός – Αετός Ορφανού 0-3

17:04 Έναρξη του δευτέρου μέρους στα παιχνίδια του 1ου ομίλου

48′ ΓΚΟΛ για την Δόξα Κάτω Καμήλας. Μειώνει στο 48′ η Δόξα Κάτω Καμήλας, με τον Γεράκη που πέρασε ως αλλαγή στην ανάπαυλα να κάνει με διαγώνιο πλασέ μέσα από την περιοχή το 2-1.

50′ Ευκαιρια για την Ένωση Αλεξανδρούπολης. Σουτ του Γκαβανόζη μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Δεληγιάννης

59′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη Αβάτου. Ο Άρης Αβάτου βρίσκει και πάλι τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Μπουλούτ να εκμεταλλεύεται την ασταθή απόκρουση στο σουτ του Τσάπαρη και να κάνει από κοντά το 3-1

60′ ΓΚΟΟΟΛ για την Ένωση Αλεξανδρούπολης.Στο 60′ φάουλ του Τσορτανιδη απο πλαγια θέση μπροστά από τον πάγκο της Ένωσης, δεν την βρίσκει κανείς την μπάλα και αυτή καταλήγει στα δίχτυα, με τον Τσορτανίδη στο ντεμπούτο του να γράφει το 1-1

60 ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη Αβάτου. Με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Άρης Αβάτου πετυχαίνει και τέταρτο τέρμα με τον Μπουλούτ να γίνεται από σκόρερ δημιουργός και τον Ζωσιμίδη που προηγουμένως είχε περάσει ως αλλαγή να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

65′ Ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου. Παραλίγο να πετύχει ένα φοβερό γκολ με τακουνάκι ο Ζωσιμίδης όμως ο Σαββίδης μπλόκαρε.

67′ Αναγκαστική αλλαγή για την Ένωση, τραυματίστηκε στο γόνατο ο Τσορτανιδης στη θέση του ο Δορουγιδένης

69′ Ευκαιρία για την Ένωση Αλεξανδρούπολης. Τεράστια ευκαιρία για Ένωση με τον Γκαβανόζη όπως και νωρίτερα το σουτ απέκρουσε ο Δεληγιάννης σε κόρνερ

70′ Με πρωταγωνιστή τον Γαϊδαρτζή που έχει σκοράρει δύο φορές, και μία ο Λιάρας, ο Απόλλων Παραλιμνίου έχει “καθαρίσει” το ματς με Θεολόγο ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Παραμένει το 1-0 υπέρ του Πανσερραϊκού και το 3-0 υπέρ του Αετού Ορφανου

75′ ΓΚΟΛ για τον Κεραυνό Πέρνης. Με λόμπα ο Κυριακόπουλος κρεμάει τον Συνοδινό δίνοντας το προβάδισμα στον Κεραυνό με 1-2.

80′ Παραμένει το 2-1 στην Χρυσούπολη, με την μπάλα να παίζεται πάνω κάτω χωρίς όμως κάτι το αξιοσημείωτο.

83′ ΓΚΟΛ για το Νέστο Χρυσούπολης. Μετά απο σέντρα του Αρετά και κεφαλιά του ξανθιώτη Οδυσσέα Γεωργιάδη ο Νέστος Χρυσούπολης σκοράρει για το 3-1

88′ Κόκκινη ο Κεραυνός. Με δέκα για τελευταία λεπτά ο Κεραυνός Πέρνης, αποβλήθηκε  με δεύτερη κίτρινη ο Χατζηκυριάκου.

91′ ΓΚΟΛ για το Νέστο Χρυσούπολης. Ο Λίτσκας με πλασέ σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 4-1 για την ομάδα του.

17:55 Τέλος των αγώνων.

Ακολουθούν σε επόμενη ανάρτηση τα αποτελέσματα των αγώνων, και στην συνέχεια τα ρεπορτάζ των τριών αγώνων των ομάδων της Θράκης