LIVE: Παρακολουθείστε την εξέλιξη του Super Cup ΕΠΣ Θράκης “Νικόλαος Ντοσίδης”! Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Ελπίδα Σαπών!

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Το SportsAddict θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του Super Cup ΕΠΣ Θράκης “Νικόλαος Ντοσίδης” ανάμεσα στην Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου και την Ελπίδα Σαπών που αρχίζει στις 16:15 στο ΔΑΚ Κομοτηνής!

Ρεπορτάζ από την Κομοτηνή: Κώστας Νασούδης.

Συντονισμός: Κοσμάς Πανταζής.

15:25 Θυμηθείτε το Pre-Game της αναμέτρησης με χρήσιμες πληροφοριπληροφορίες και όλα τα τελευταία νέα των ομάδων.

15:32 Βγήκε για ζέσταμα η ομάδα της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου.

15:35 Κάνει την εμφάνισή της και η διαιτητική τριάδα από την Δράμα για την καθιερωμένη προθέρμανση.

15:40 Μόλις πάτησε το χορτάρι του ΔΑΚ Κομοτηνής και η Ελπίδα Σαπών.

15:45 Το πρωί της Κυριακής στον Ιερό Ναό της Αγίας Βαρβάρας τελέσθηκε το μνημόσυνο του Νίκου Ντοσίδη.

15:55 Οι δύο φιναλίστ ολοκλήρωσαν το ζέσταμα και έφυγαν για τα αποδυτήρια.

16:05 Μόλις έφτασαν στο γήπεδο ο μητροπολίτης Μαρωνείας και Κομοτηνής μαζί με τον πρόεδρο της ΕΠΣ Θράκης Μάνο Γαβριηλίδη.

16:10 Ξεκίνησε ο αγιασμός για τη νέα σεζόν στην ΕΠΣ Θράκης.

16:15 Πάμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων:

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου: Τσομπανόπουλος, Παπαδόπουλος, Δερμιτζάκης, Λεφής, Κυπιρτόγλου, Κωσταρέλης, Κεφαλούκος, Δραγανίδης, Σιχλοιμίρης, Βάσκος, Παπακωνσταντίνου.

Αναπληρωματικοί: Χατζηκαμαγιάννης, Παππούς, Αμοιρόπουλος, Δαμιανάκης, Κούτρας, Γιουρτσίδης.

Ελπίς Σαπών: Νταφόπουλος, Χαριτόπουλος Γ., Μπαμπούρης, Λειβαδιώτης, Ρούφος, Φούντας, Κουτζής, Καροτενούτο, Μπόζης, Ζήνωνος, Γαβριήλ.

Αναπληρωματικοί: Ζουμπιάδης, Κουτεντάκης, Μανουσάκης, Κυρικλίδης, Σιψάς, Χαϊνάκης, Τριαντόπουλος.

16:34 Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Νίκου Ντοσίδη.

16:35 Έναρξη του τελικού με 20 λεπτά καθυστέρηση από την προβλεπόμενη ώρα.

16:36 ΓΚΟΛ! Μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης η Ελπίδα βγήκε στην αντεπίθεση, ο Μπόζης έβγαλε σέντρα από τα αριστερά και ο Κούτζης πέφτοντας με προβολή έκανε το 1-0.

16:44 Τρομερή χαμένη ευκαιρία για την Δόξα που φτάνει κοντά στην ισοφάριση. Από κάθετη του Βάσκου, ο Κεφαλούκος πλάσαρε άουτ σε τετ α τετ.

16:46 Νέα ευκαιρία για την Δόξα με τον Κεφαλούκο να κόβεται από τους αμυντικούς μέσα στην περιοχή πριν σουτάρει.

16:50 Περίπου 300 οι θεατές στις εξέδρες του ΔΑΚ.

16:55 Το Σιδηροχώρι προσπαθεί να παίξει οργανωμένα με την μπάλα κάτω και έχει την κατοχή. Οι Σάπες προσπαθούν με αντεπιθέσεις να γίνουν επικίνδυνες.

16:56 ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει η Δόξα στο 21′. Το Σιδηροχώρι έβγαλε καλά οργανωμένη επίθεση, με το σουτ του Σιχλοιμίρη μέσα από την περιοχή να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-1.

17:01 Δοκάρι για την Δόξα στο 26′ με το σουτ του Κεφαλούκου να σταματά στην ρίζα της αριστερής κάθετης δοκού.

17:05 Καταιγιστική η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, χάνει την μια ευκαιρία μετά την άλλη. Τελευταία καλή στιγμή στο 30′ με τον Λειβαδιώτη να διώχνει πάνω στη γραμμή, την κεφαλιά του Βάσκου που προηγουμένως τσίμπησε την μπάλα από τον Νταφόπουλο.

17:21 Τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο ημίχρονο στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Ελπίδα Σαπών 1-1.

17:40 Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου στην Κομοτηνή.

17:45 Πρώτη τελική στο δεύτερο ημίχρονο, σουτ του Μπόζη από Σάπες η μπάλα άουτ.

17:57 Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός του αγώνα με το 1-1 να παραμένει.

18:00 ΓΚΟΛ! Αντεπίθεση «φωτιά» η Ελπίδα, ο Κούτζης τελικός αποδεκτής, σουτ και 1-2.

18:05 ΓΚΟΛ! Ο Λεφής γύρισε την μπάλα από τα δεξιά και ο Σιχλιμοίρης με προβολή ισοφάρισε εκ νέου για την Δόξα σε 2-2 στο 70′.

18:09 Σουτ στην κίνηση του Μπόζη άουτ.

18:15 Ευκαιρία για τη Δόξα με τον Κεφαλούκο να μην μπορεί να σκοράρει με κοντινό σουτ, κόρνερ η μπάλα.

18:25 Απίστευτη διπλή χαμένη ευκαιρία για την Δόξα στο 90′, με τον Νταφόπουλο να νικά αρχικά τον Σιχλοιμίρη και τον Κεφαλούκο στην συνέχεια να μην μπορεί να σκοράρει προ κενής εστίας.

18:28 Τέλος της κανονικής διάρκειας. Στην παράταση θα λύσουν τις διαφορές τους οι δύο ομάδες.

18:32 Έναρξη παράτασης.

18:46 Φτάσαμε στο 104′ για να δούμε μια αξιοσημείωτη φάση στην παράταση, με τον Νταφόπουλο να διώχνει σε κόρνερ την κεφαλιά του Βάσκου.

18:47 Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης.

18:49 Έναρξη β’ μέρους.

19:03 ΓΚΟΛ! Σε μια ανύποπτη φάση ο Κεφαλούκος πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας της Ελπίδας και με μια λόμπα κέρδισε τον Νταφόπουλο για το 3-2 της Δόξας!

19:04 Τέλος της παράτασης! Η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου κατακτά το Super Cup επικρατώντας 3-2 της Ελπίδας Σαπών σε ένα χορταστικό παιχνίδι 120 λεπτών!

Ευχαριστούμε που ήσασταν κοντά μας. Μείνετε μαζί μας ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτογραφικό υλικό από την αναμέτρηση.