Ισόπαλοι στην Λάρισα οι Νέοι της Ξάνθης με ΑΕΛ!

Με ισοπαλία στην Λάρισα έσπασε το νικηφόρο σερί της Ξάνθης, νίκες με Παναιτωλικό και Τρίπολη, με τους Νέους του ΑΟΞ να μένουν στο 1-1 με την ΑΕΛ, σε ένα ματς που οι Θρακιώτες τελείωσαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Θυμιάνη στο 75′.

Οι Κώστα Μπεδρελή αναδείχθηκαν ισόπαλοι για πρώτη φορά φέτος, αφού στις καθυστερήσεις και αγωνιζόμενοι με αριθμητικό μειονέκτημα, διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 με το γκολ του Τσιπούρα. Η Λάρισα είχε ανοίξει το σκορ στο 73ο λεπτό. Μετά το τελικό 1-1 η ξανθιώτικη ομάδα έχει 7 βαθμούς στον σχετικό πίνακα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σωτήρης Πέτσας με βοηθούς τους Μπάλα και Αλεξόπουλο της ΕΠΣ Τρικάλων.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Στεπάνοβιτς, Μανίσογλου, Τσειγγελίδης, Θυμιάνης, Λεωντσάκος, Παπαδόπουλος, Τσιτσεκίδης, Γκαρνέτας (46′ Χασάνογλου), Τσιπούρας, Τσιλιγγίρης, Φάκης.