Άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς για την Τετάρτη Πλατανιάς και ΟΦΗ!

Τα είχε… όλα εκτός από ένα γκολ το σημερινό πρώτο μπαράζ ανάμεσα στον Πλατανιά και τον ΟΦΗ στα Περιβόλια, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0, έχοντας πάντως αμφότερες από ένα δοκάρι!

Οι μεν γηπεδούχοι σε φάση με… τριπλή ευκαιρία στο 70ο λεπτό και τον Καραγκούνη να μην νικάει τον Σωτηρίου, οι δε Ηρακλειώτες στο 84’ με την κεφαλιά Παπάζογλου, ο οποίος είδε οκτώ λεπτά νωρίτερα τον Σάαντο να διώχνει πάνω στη γραμμή την προβολή του.

Το δεύτερο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες θα διεξαχθεί στο «Γεντί Κουλέ», την προσεχή Τετάρτη (22/05), στις 7 το απόγευμα. Βασικός αγωνίστηκε για τον Πλατανιά ο Ξανθιώτης αμυντικός Κώστας Τσαμούρης που είχε πολύ καλή παρουσία

Πλατανιάς: Γκοτ, Ποζατζίδης (87’ Παπουτσογιαννόπουλος), Κόρτσταμ, Τσαμούρης (90’+2’ Πουρζιτίδης), Ουές, Παπανικολάου, Μποσέτι, Σαάντο, Νίλι, Μπιανκόνι, Λουκίνας (65’ Καραγκούνης).