Δευτεραθλητής με την Κ19 της Κέρκυρας στη Football League o Εβρίτης Γκασίδης!

Την 2η θέση στη Football League κατέκτησε με την Κ19 της Κέρκυρας ο Κυπαρίσσης Γκασίδης.

Ο ποδοσφαιριστής από το Διδυμότειχο ξεκίνησε βασικός στον τελικό με τον Ηρακλή Θεσ/νίκης, αλλά η ομάδα του ηττήθηκε με 2-1 τερματίζοντας δεύτερη.

Το σκορ άνοιξε για τους Θεσσαλονικείς ο Μακρής στο 8ο λεπτό, με την Κέρκυρα να απαντάει άμεσα και να ισοφαρίζει σε 1-1 με γκολ του Τσάνη στο 16′.

Όμως ο Μακρής δεν είχε διάθεση για… παιχνίδια και με την έναρξη της επανάληψης (46′) σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και χάρισε το πρωτάθλημα στον Ηρακλή, μιας και το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις:

Kέρκυρα: Παγκράτης, Γκόγκος, Βλάχος, Γκίτσης, Πιτσόλης, Κέντρος, Παναγιωτίδης (88′ Αρμενιάκος), Τσάνης, Μπαμιόγλου, Γκασίδης (69′ Καρύδης), Φετεινίδης (83′ Μπουντάνι).

Ηρακλής: Μαυροματίδης, Μανακίτσας, Κριτσιάνης, Φασουλάκος , Χατζηστογιάννης, Γιαννακόπουλος, Κυζιρίδης, Στόϊος (91′ Ταουσάνης), Αβραμίδης (79′ Αποστόλου), Μακρής (83′ Μαγκούτης), Τζούτζιος (93′ Αναστασιάδης).