Νέα εκτός έδρας ισοπαλία για τους Νέους της Ξάνθης!

Στα πλαίσια της 30ής αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων, η ομάδα του Κώστα Μπεδρελή απέσπασε το δεύτερο διαδοχικό εκτός έδρας ισόπαλο αποτέλεσμα και πλέον έχει 42 βαθμούς στον σχετικό πίνακα κι ενώ υπάρχει η τελευταία εκκρεμότητα με το παιχνίδι κόντρα στον Παναθηναϊκό εκτός έδρας (16η αγ.).

Από το πρώτο ημίχρονο διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 στο Δημοτικό γήπεδο Λακώμματος μεταξύ του Άρη και της Ξάνθης. Στον αγώνα του Σαββάτου (4/5), οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22′ κάνοντας το 1-0 ενώ η ομάδα της Ξάνθηςαπάντησε 11 λεπτά αργότερα με το γκολ του Γράβα σε ένα παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι με τον Τσάπαρη και μερικές καλές φάσεις με τους Τσιλιγγίρη – Παχούμη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Φουστανας (Μιχτατίδης – Χατζηβασιλείου) της ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Τασίδης, Τσιτσεκίδης (80′ Μαρκοσιάν), Τριανταφύλλου, Γιανναράκης, Λεωντσάκος, Γράβας, Τσάπαρης, Τσιλιγγίρης, Φροσύνης (70′ Παχούμης), Κακουλίδης (63′ Ποδάρας), Φάκκης.