Εκπληκτικός Ερμογένης κέρδισε και την Λάρισα και ετοιμάζεται για…Α2!

Ακόμη ένα βήμα προς την ιστορική άνοδο στην Α2 κατηγορία έκανε ο Ερμογένης που μετά τον θρίαμβο της πρεμιέρας επί του Αριστοτέλη Σκύδρας πέτυχε νέα μεγάλη νίκη αυτή την φορά επί της ΕΑ Λάρισας με 3-1 και τρεις στροφές πριν το φινάλε του μπαράζ είναι αγκαλιά με την πρωτιά και την άνοδο.,

Η ομάδα του Δημήτρη Παρασκευόπουλου ήταν και σήμερα εντυπωσιακή κάνοντας τρία καταπληκτικά σετ, ενώ ακόμη και όταν οι Θεσσαλοί ισοφάρισαν σε 1-1 τα σετ η αντίδραση της ήταν εκπληκτική δείχνοντας σε ακόμη ένα ματς πως είναι αποφασισμένη να πάρει την ιστορική άνοδο. Μια άνοδος που μοιάζει κάτι παραπάνω απο πολύ κοντά για τον ξανθιώτικο σύλλογο, καθώς μόνο αν γίνουν απίστευτα πράγματα δεν θα τελειώσει τα μπαράζ στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας

Το επόμενο παιχνίδι για την ομάδα της Ξάνθης είναι την Παρασκευή στις 20:00 με τον Άρη, ένα ματς που με νίκη θα κατακτήσουν  πέρα απο την άνποδο εκτός απροόπτου και την πρώτη θέση των μπαράζ, ενώ ακόμη και ένας πόντος σε ήττα με 3-2 μπορεί να αποδειχτεί “χρυσός” για τους ξανθιώτες που το τελευταίο τους ματς θα το δώσουν την Κυριακή με τον Πανηπειρωτικό και ενώ το Σάββατο έχουν προγραμματισμένο ρεπό.

Τα σετ: 25-18,17-25 , 25-17, 25-15(3-1 σετ)

ΕΡΜΟΓΕΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ: Τάσος Ματθαίος, Γιώργος Τερζογλου, Σπύρος Τερζόγλου, Μιχάλης Κοτόρνος, Στράτος Βογιατζής, Αλέξανδρος Βερβελίδης, Γρηγόρης Νιακόπουλος(λ), Κώστας Ζουγρής, Αλέξανδρος Λαντζουράκης, Βάιος Χριστοδούλου, Γιώργος Τσατσούλας(λ), Γιάννης Παυλίδης