Νέα μεγάλη νίκη για την Ροδόπη ’87 που κέρδισε τον πρωταθλητή Αγροτικό και εξασφάλισε την παραμονή!

Την κατάλληλη περίοδο βρήκε ρυθμό η Ροδόπη ’87 που μετά την μεγάλη νίκη στην Αγία Βαρβάρα κατάφερε να επικρατήσει και του πρωταθλητή Αγροτικού Αστέρα Ευόσμου με 3-2 και χάρις αυτές της δύο νίκες εξασφάλισε την παραμονή της για ακόμη μια χρονιά στην Β’ Εθνική.

Στην αναμέτρηση που έγινε στο ΔΑΚ Κομοτηνής το παιχνίδι δεν ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα της Ροδόπης που μόλις στο 1′ βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά το γκολ της Κουπετσίδου, όμως αυτό το γκολ βρήκε απάντηση με την ομάδα της Κομοτηνής με μεγάλη πρωταγωνίστρια την Μαρία Μπασούρη που σκόραρε δύο φορές κατάφερε όχι απλά να ισοφαρίσει αλλά και να πάρει προβάδισμα, ενώ πριν το φινάλε του πρώτου μέρους η Τσουκαλά σκόραρε για το 3-1.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με την ομάδα του Ευόσμου που ήδη σκέφτεται την επόμενη χρονιά που θα την βρει στην Α’ Εθνική, το μόνο που κατάφερε ήταν απλά να μειώσει με τέρμα της Κουπετσίδου στο 80′. Με το φινάλε του αγώνα τα κορίτσια της Ροδόπης ξέσπασαν σε πανηγυρισμούς καθώς κατάφεραν σε μια αρκετά δύσκολη χρονιά με εντυπωσιακό φίνις να εξασφαλίσουν την παρουσία τους για ακόμη μια χρονιά στην Β’ Εθνική

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Στρατούδης με βοηθούς τους Κωνσταντάκη και Κωστακιώτη της ΕΠΣ Έβρου

ΡΟΔΟΠΗ 87′: Γιώρκα, Κακοψήτου, Καρακουλάκη, Αντωνοπούλου, Σωκράτους, Γεωργοπούλου, Τσουκαλά, Περιβολοπούλου, Γιαμπούρη, Γαρηφαλλίδου, Μπασούρη. Ενώ ως αλλαγή πέρασαν στο ματς οι: Πατεράκη, Σχίζα, Σακκά, Χασάν