«Λύγισε» από το Κολλέγιο Θεσ/νίκης των Μούχλια-Κεσεσίδη το 3ο ΓΕΛ Αλεξ/πολης

Μία ανάσα από το Final 4 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Σχολικών Αγώνων έφτασε το 3ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης.

Τα αγόρια του 3ου ΓΕΛ έφτασαν στον τελικό του Βορείου Ελλάδας και αντιμετώπισαν στην Αλεξανδρούπολη το Κολλέγιο Θεσ/νίκης, αλλά ηττήθηκαν με 2-0 σετ (26-28, 19-25).

Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης κοίταξε στα μάτια στο πρώτο σετ το πολύ καλό σύνολο του Κολλεγίου στο οποίο αγωνίζονται οι Εβρίτες Δημήτρης Μούχλιας & Θανάσης Κεσεσίδης, αλλά στις λεπτομέρειες δεν μπόρεσαν να πάρουν το προβάδισμα και οι Θεσσαλονικείς πήραν την ψυχολογία με το μέρος τους.

Απίστευτες ήταν οι εικόνες στις κερκίδες του κλειστού «Μιχάλης Παρασκευόπουλος», τις οποίες γέμισαν οι μαθητές του 3ου ΓΕΛ, στηρίζοντας τους συμμαθητές τους. Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα και τις κερκίδες θα έχετε την ευκαιρία να δείτε σε επόμενη ανάρτηση.

Ρόστερ 3ου ΓΕΛ (Μακρίνα Παπαδοπούλου): Ποιμενίδης, Δημητριάδης, Παπάζογλου, Βαφειάδης, Μορφίνης, Πιτακούδης, Γκοτοβός, Ραπτόπουλος, Γκιδίκας, Μπαμπλής, Μπατίλης, Παλαβουζόπουλος, Πατλάκας, Σισμανίδης, Τοκαμάνης, Γεωργακούδης, Λομπούτης.