LIVE: Παρακολουθείστε την μάχη της Μεικτής Παίδων της Ξάνθης με την Ήπειρο

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Μεικτής Παίδων ΕΠΣ Ξάνθης με την αντίστοιχη της Ηπείρου για την φάση των «16» του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Η αναμέτρηση διεξάγεται στο γήπεδο της Μίκρας στην Θεσσαλονίκη  και αρχίζει στις 14:30.

Ώρα 13:48 Η ομάδα της Ξάνθης έφτασε στην Θεσσαλονίκη με 18αδα. Δείτε την αποστολή της ΕΠΣ Ξάνθης ΕΔΩ

Ώρα 13:52 Οι Ξανθιώτες στην προηγούμενη φάση απέκλεισαν την ΕΠΣ Κοζάνης την οποία κέρδισαν στα πέναλτι. Θυμηθείτε ΕΔΩ

Ώρα 13:56 Απο την άλλη η Ήπειρος κέρδισε τα Τρίκαλα με 3-1 ενώ προέρχεται απο αήττητη πορεία στους ομίλους. Δείτε ΕΔΩ την πορεία και την αποστολή της ΕΠΣ Ηπείρου.

Ώρα 14:01 Απο την Ημαθία είναι οι διαιτητές του αγώνα. Τον αγώνα θα σφυρίξει ο Χρήστος Παυλίδης με βοηθούς τους Κωνσταντίνο Πίτο και Αθανάσιο Νησελίτη. Δείτε ΕΔΩ όλα τα ζευγάρια της φάσης των “16” των Μεικτών ομάδων

Ώρα 14:06 Έχουν ξεκινήσει την προθέρμανση τους οι δύο ομάδες που βρίσκουν, αντιθέτως δεν έχουν φτάσει ακόμα οι διαιτητές του αγώνα

14:08 Μόλις έφτασαν στο γήπεδο και οι διαιτητές του αγώνα. Μένει να δούμε αν η καθυστέρηση αυτή θα φέρει μικρή καθυστέρηση και στην έναρξη του ματς

Ώρα 14:13 Ο Ενωσιακός τεχνικός της ΕΠΣ Ξάνθης, Απόστολος Κουτρουλός ξεκινά με τους: Γούλα, Βαρσάμη, Νικολόπουλο, Σιέχ, Καδή, Ματζαρίδη, Μπογιατζόπουλο, Χαλκίδη, Πιστικό, Χατζή Μεμίς, Ντελή Χασάν

Ώρα 14:15 Στον πάγκο για την ομάδα της Ξάνθης είναι οι: Τυριακής, Δεμένικος, Αδαμίδης, Σαϊλάκης, Τσολάρι, Παπαθεοδώρου, Γουναρίδης

Ώρα 14:18 Ο Ενωσιακός τεχνικός της ΕΠΣ Ηπείρου, Χρήστος Ράπτης ξεκινά με τους: Θάνο, Αθανασίου, Μίνη, Καπατσέλη, Κουτσό, Τσιαλαμάνη, Παύλου, Τασιούλα, Ζωγράφου, Γκούρα, Κύργιο

Ώρα 14:20 Στον πάγκο είναι οι: Καραπέτρος, Σιόντης, Καγκιούζης, Μπούκας, Βάρφης, Αναγνωστόπουλος, Καρυωτάκης

Ώρα 14:25 Την αποστολή της ξανθιώτικης ομάδας πέρα απο αρκετούς γονείς ακολούθησε και μεγάλη αποστολή της Ένωσης που βρίσκεται στο πλευρό των Μεικτών. Στο πλευρό της Μεικτής Παίδων είναι οι Γιώργος Τριάντης, Γιάννης Δαλακούρας, Γιώργος Κερμενίδης και η Ειρήνη Γαλαχουσίδου

Ώρα 14:28 Θυμίζουμε πως τα ματς είναι 35λεπτα, ενώ σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος στα 70′ λεπτά αγώνα το ματς θα οδηγηθεί στην διαδικασία των πέναλτι.

Ώρα 14:31 Σέντρα στο ματς

1′ Μεγαλη ευκαιρία για την Ξανθη με τον Χατζή Μεμις να βγαίνει απέναντι απο τον κιπερ των Ηπειρωτών με το σουτ του να είναι αδυναμο.

2′ ΓΚΟΛ για την Ήπειρο. Με γκολ ξεκίνησε το ματς με την ομάδα της Ηπείρου να εκμεταλλεύεται αδράνεια στην άμυνα και τον Τασιούλα να την στέλνει στα δίχτυα της Ξανθιώτικης ομάδας για το 1-0

15′ Καλή στιγμή για τους ξανθιώτες με τον Κερέμ Ντελη Χασάν, το σουτ του όμως δεν βρήκε στόχο

17′ Νέα καλή στιγμή για τους ξανθιώτες με την κεφαλιά του Καδή μετά από εκτέλεση κόρνερ να μην βρίσκει στόχο

22′ Κλέψιμο από τον Πιστικό που στρώνει στον Ματζαρίδη που πιανει το σουτ διώχνει με δεύτερη προσπάθεια ο κιπερ της Ηπείρου

26′ Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πιστικού να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι

28′ Πρώτη αλλαγή στο ματς με τον Γουναρίδη να περνά στο ματς αντί του Νικολόπουλου

31′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Ξάνθη. Απο πλάγια θέση ο Βασίλης Πιστικός πιάνει δυνατό σουτ για το 1-1.

35′ Τέλος πρώτου μέρους.

Ώρα 15:08 Αν και βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ η ομάδα της Ξάνθης έβγαλε εξαιρετική αντίδραση, είχε αρκετές στιγμές και τελικά κατάφερε να πάρει αυτό που δικαιούταν στο ματς, χάρις σε ένα υπέροχο τέρμα του Πιστικού. Καλύτερη η ομάδα της Ξάνθης που άξιζε την ισοφάριση και αν ήταν πιο προσεκτική θα μπορούσε και την ανατροπή.

Ώρα 15:11 Την αναμέτρηση μεταξύ άλλων παρακολουθεί ο Ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής ομάδας Κ15, Θόδωρος Ελευθεριάδης

Ώρα 15:20 Όλα ετοιέτ για την έναρξη του δευτέρου μέρους.

36‘ Ξεκινά το Β’ με την Ξάνθη στην σέντρα

41′ Με μεγάλη στιγμή για την Ξάνθη ξεκινά το δεύτερο, με τον Ντελή Χασάν να υποδέχεται όμορφα την ασιστ του Πιστικού το σουτ του όμως σταμάτησε ο Θάνος

45‘ Απαντά η Ήπειρος με κεφαλιά του Ζωγράφου που μπλόκαρε ο Γούλας

52′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ξάνθη. Ανατροπη για τους ξανθιώτες που σκοραρουν με κεφαλιά του Χρήστου Τυριάκη, που μπήκε δυο λεπτά πριν στο ματς ως αλλαγή!, σε φάση διαρκείας και ενώ προηγήθηκε δοκάρι σε κεφαλιά του Καδή

57′ Νέο δοκάρι για την Ξάνθη σε προβολή του Σιέχ

68′ ΓΚΟΛ για την Ήπειρο. κόντρα στην ροη του ματς η ομάδα της Ηπείρου ισοφάριζει με σουτ του Ζωγράφου μετά από ασίστ του Αθανασίου

73′ Τέλος αγώνα. Στα πέναλτι θα κριθεί ο νικητής

Δείτε στο βίντεο ζωντανά την διαδικασία των πέναλτι.

http://

Στις 8 καλύτερες ομάδες της χώρας η Ξάνθη!!! Μείνετε συντονισμένοι, ακολουθούν πλούσιο φωτορεπορτάζ του αγώνα