«Βροχή» τα γκολ στην Κομοτηνή με τον Πανσερραϊκό νικητή

Την ήττα με 4-2 στην έδρα του από τον Πανσερραϊκό γνώρισε ο ΠΑΟΚ Κοσμίου στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Οι Σερραίοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Ομπόσου μόλις στο 5ο λεπτό, όμως η ομάδα της Ροδόπης ισοφάρισε άμεσα, με τον Ερκάν στο 11′.

Στο 15′ ο Πανσερραϊκός κέρδισε πέναλτι με τον Γκούρτσα, ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Στο 37′ όμως ο Μπίλης έδωσε εκ νέου προβάδισμα στα «λιοντάρια», με το 1-2 να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Στο 52′ ο Ομπόσου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Καρασιούνα στο 62′.
Το τελικό 2-4 διαμόρφωσε ο Παπαβασιλείου στο 64′.

ΠΑΟΚ Κοσμίου (Αϊβάζης): Δεληγιάννης (46′ Ράπτης), Τριάντος, Τζατζανάς (46′ Καρασιούνας), Πλασταράς, Λεβεντέλλης, Χατζητουλούσης (70′ Ταχτσόγλου), Στοΐνοβιτς (70′ Βούλγαρης), Ρουμπιές, Αμέτ Ερκάν, Κυριακόπουλος, Νάνος.

Πανσερραϊκός (Εγγονίδης): Γιαννακίδης, Μπάρδας, Πολύζος, Κούτλας, Αποστολόπουλος, Ζιώγας, Μπίλης(55′ Κονταξής), Παπαβασιλείου, Ομπόσου(75′ Σαρέγκος), Γκούρτσας(85′ Ζώβληκας), Πέτρου.

Photo Credits: Εφημερίδα Περισκόπιο