Νίκησε το Σέλινο με ανατροπή και εδραιώθηκε στην 6η θέση ο Απόλλων Ξάνθης!(+pics)

Ο Απόλλων Ξάνθης ήταν ο νικητής του εξ΄αναβολής αγώνα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης, με την ομάδα του Δημήτρη Μπακάλογλου να κερδίζει με 3-2.

Η ομάδα του Σελίνου προηγήθηκε 19′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Θωμαίδη, για αν έρθει άμεσα η απάντηση του Απόλλωνα που ισοφάρισε στο 27′ με τον Γκριγκοριάν, μάλιστα τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή με απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπαργκάν.

Στην επανάληψη η ομάδα του Απόλλωνα μπήκε καλύτερα καλύτερα και στο 50′ πήραν κεφάλι δύο τερμάτων χάρις το γκολ του Κατσιλίδη, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 86′ με τον Καλτσιδη για το τελικό 3-2, σε μια αναμέτρηση οπού αμφότερες οι ομάδες είχαν αρκετές καλές στιγμές.

Με αυτή τη νίκη ο Απόλλωνας εδραιώνεται στην 6η θέση με 27 βαθμούς ενώ η ομάδα του Σελίνου παραμένει στους 22. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Φίλιππος Ανεστίδης με βοηθούς τους Δημήτρη Παπαδόπουλο και Νίκο Ταρινίδη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΑΝΘΗΣ: Καλαίτζης, Σελβίδης Χρ.(46′ Κυρκούσης), Αναστασιάδης, Ρουμπινίδης, Σελβίδης Γ., Αβραμίδης, Γκριγκοριάν, Μπαργκάν(58′ Πουτακίδης), Ντζομιάδης(75′ Ναζιράκης), Κατσιλίδης(68′ Περσανίδης), Τολμίδης Γ.

ΑΤΛΑΣ ΣΕΛΙΝΟΥ: Σερίφογλου, Χατζόπουλος, Παπάζογλου(46′ Χαλήλ Ιμπράμ), Παπευαγγέλου Γ., Καραλμάρης Ν., Παπαευαγγέλου Δ., Καλτσίδης, Αδαμίδης, Θωμαίδης, Ντόκο, Δαλακούρας(57′ λ.τρ. Καλαμάρης)