Ήττα στο πρώτο φιλικό απο την Κύπρο για την Εθνική Νέων των Μελιόπουλου και Ιωαννίδη

Η Εθνική Νέων ηττήθηκε 2-0 από την Κύπρο στον πρώτο από τους δύο φιλικούς αγώνες της στην Δερύνεια, στο πλαίσιο προετοιμασίας των δύο ομάδων για τον γύρο elite του EURO 2019. Βασικοί ξεκίνησαν ο Κομοτηναίος φορ του Λεβαδειακού Φώτης Ιωαννίδης και ο μέσος της Ξάνθης Δημήτρης Μελιόπουλος.

Στο 19ο λεπτό με κεφαλιά ο Ανδρέας Κατσαντώνης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου. Στο 69ο λεπτό με πέναλτι ο Ανδρέας Κατσαντώνης διαμόρφωσε το 2-0. Κύπρος – Ελλάδα θα συναντηθούν σε δεύτερο φιλικό παιχνίδι την ερχόμενη Πέμπτη στη Δερύνεια και ώρα 11:00πμ.

ΚΥΠΡΟΣ: Νικολάου, Σεργίου, Μιχαηλίδης, Λεμονάρης, Παναγιώτου, Τζιωνής (65′ Ράσπας), Κωστή, Κατσαντώνης (75′ Θ. Νικολάου), Γερολέμου (83′ Πολυκάρπου), Κυπριανού, Σωτηρίου.

ΕΛΛΑΔΑ: Νικοπολίδης, Διαμαντής, Νεοφυτίδης, Εμμανουηλίδης, Μελιόπουλος, Ιωαννίδης, Μπότος, Γκαργκαλατζίδης, Χριστόπουλος, Σταμούλης, Μαρτίνης. Έπαιξαν και οι Σέχου, Γαϊτανίδης, Δούμτσης, Λύρατζης, Τσαούσης, Τσιγγάρας, Τσερκώνης, Μιχαηλίδης.