Άργησε να μπει στο ματς και γνώρισε ήττα στα Τρίκαλα η Νίκη

Την ήττα με 3-1 σετ από τον Ασκληπιό Τρικάλων γνώρισε στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών η Νίκη Αλεξανδρούπολης.

Η ομάδα του Έβρου βρήκε απέναντι της έναν εκπληκτικό Ασκληπιό, ενώ εκείνη δεν μπήκε καθόλου καλά στα πρώτα δύο σετ. Στο 3ο ήταν καλή και κατάφερε να το πάρει μειώνοντας σε 2-1 και δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς. Καλό ήταν το ξεκίνημα της Νίκης και στο 4ο σετ όπου βρέθηκε να προηγείται με 15-9, αλλά στη συνέχεια η ομάδα των Τρικάλων πίεσε όντας πολύ καλή σε άμυνα και σερβίς με αποτέλεσμα να γυρίσει το σετ και να πάρει το παιχνίδι, με τα κορίτσια του Γιάννη Ανδρεάδη να κάνουν αρκετά λάθη στο συγκεκριμένο σετ.

Αυτή η ήττα ήταν και η τρίτη συνεχόμενη για τη Νίκη η οποία στην επόμενη αγωνιστική υποδέχεται την Ελπίδα Αμπελοκήπων.

Τα σετ: 3-1 (25-18, 25-22, 20-25, 25-21)

Σύνθεση Νίκης: Πεπόνη, Νικολαΐδου, Παπάζογλου, Καρακύκλα, Παρισάκη, Φλαμουρίδου, λ- Λυμπεροπούλου (λ- Δημητροπούλου, Μαραθοκαμπίτου, Σιδερίδου, Ντίτσα, Τζήλλα).