Πρώτη νίκη στο 2019 για Κύκλωπες που κέρδισαν τη Σταυρούπολη!

Μετά τις ήττες από Προσοτσάνη και Κιλκίς οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης επέστρεψαν στις επιτυχίες επικρατώντας 28-24 του Απόλλωνα Σταυρούπολης εντός έδρας.

Να θυμίσουμε ότι στα πρώτα δύο ματς της νέας χρονιάς οι Κύκλωπες έχασαν ένα, αλλά και πήραν ένα ματς στα χαρτιά, όμως αυτή είναι η πρώτη τους νίκη στο 2019 μέσα στο γήπεδο.

Οι ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ στα πρώτα 25 λεπτά αλλά από εκείνο το σημείο και μετά αυτή του Έβρου ξέφυγε, διατηρώντας τη διαφορά που πήρε μέχρι το φινάλε.

Χαριτούδης και Σέλκος ήταν εκείνοι που οδήγησαν τους Κύκλωπες στο σκοράρισμα με 6 τέρματα έκαστος.

Τα 5λεπτα: 2-1, 5-3, 6-6, 10-8, 11-10, 15-11 (ημίχρονο), 18-13, 20-13, 22-16, 25-16, 26-19, 28-24 (τελικό).

Σύνθεση Κυκλώπων (Παπαχρήστου): Επιτρόπου, Ιβόσεβιτς, Χαριτούδης 6, Καραβασίλης Β. 2, Κωστόπουλος 5, Μπασδάνης 2, Καραβασίλης Δ., Λαιλισίδης 5, Φουντούκας 2, Δαουκόπουλος, Σέλκος 6.