Πάλεψαν για 40′ οι Κύκλωπες, αλλά ηττήθηκαν στο Πανόραμα

Την ήττα με 26-12 από το Πανόραμα στη Θεσσαλονίκη γνώρισαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης.

Η ομάδα του Άκη Χαραλαμπίδη παρουσίασε καλό πρόσωπο στο α’ ημίχρονο, αλλά και στο πρώτο δεκάλεπτο του β’ μέρους, ήταν κοντά στο σκορ, αλλά από εκεί και μετά το Πανόραμα κυριάρχησε.

Πέρα από το αγωνιστικό κομμάτι, έντονα παράπονα από τη διαιτησία έχουν στην ομάδα του Έβρου και κυρίως για αποφάσεις του δεύτερου ημιχρόνου.

Τα 5λεπτα: 2-0, 3-3, 7-4, 8-5, 11-7, 13-9 (ημίχρονο), 13-10, 15-10, 19-11, 23-11, 24-11, 26-12 (τελικό).

Συνθέσεις:

Πανόραμα: Καβατζοπούλου, Σπανού, Χαριτάκη, Αργυροπούλου 8, Ιωαννίδου 3, Χριστοδουλίδου 1, Καραβίλη, Αναστασιάδου 2, Μοντεσίδου 4, Κυριακίδου 4, Τσερέπη 1, Σκοδίλη 2, Καρσανίδου 1.

Κύκλωπες: Μπαλασούδη, Παντίδου, Νικόλοβα 3, Παρασκάκη, Σαββαλάκη Α., Σαββαλάκη Δ., Λαμπίδη 1, Λαμπροπούλου, Βαρσάμη Μ., Χωρινού 6, Καλαϊτζή – Δελήα, Βαρσάμη Σ. 2, Σολακούδη.